Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    ... А номерът на двигателя иначе е от малкото смислени неща, които е добре да са под контрол. Има доста съществено значение за остатъчния ресурс на возилото. Естествено не баш в сегашния вариант на реализация, но хипотетично.
    Отделно и за данъци и екология...
    Я ти да вземеш да си маркираш гумите с номера на колата, както беше по едно време! Като ще е милиционерщина - до дупка да е. Материалът явно си е свикнал и си му харесва.
    А, да! И да се въведе задължително периодичен преглед за сверка на номерата. Щото нали междувременно нЕкой тЕрикат може да даде няколко хиляди, за да си смени мотора, пък да си спести 100 лв данък. Типичен чиновническо-милиционерски стил: Материалът се третира като банда престъпници и, за да се спре/хване 1 (евентуално, ако изобщо) нарушител, се прави нормативна уредба, която да затрудни живота на 1 милион.

    И стига с тази дежурна балалайка "екологията"! Екологията е лесна - истинска проверка на емисиите в рамките на ГТП.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

      Предлагам да внимавате какво си пожелавате, защото форумите се четат от всички, дори от зли сили.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rfid.jpg
Прегледи:1
Размер:237.0 КБ
ID:5788036
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #78
        От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Предлагам да внимавате какво си пожелавате, защото форумите се четат от всички, дори от зли сили.
        Туй не е ли за налягането в гумата, дето компът отвътре го следи?
        Иначе силите отдавна са по-зли, и по-католици от знаете кого. Ама няма как да е до безкрай. Само им дай за какво да се хванат, и да ме опашат и олепят в документи и ваденки. По западналия САЩ разправят, че сядаш да шофираш с едничката лична карта...

        Коментар


        • #79
          От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

          Освен налягането, може да съдържа сериен номер, дата на производство, номера на колата и номера на сервиза, в който е монтирана. В някои държави за това трябва лиценз, а за продажба на гуми "втора употреба" глобите са зловещи...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #80
            От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

            Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
            Кога са го махнали? Нещо съм пропуснал, или май само имАха намерение да го махат?
            Махнат е. Не знам откога. Май от миналата година по някое време. Даже кат видях първия път (беше познат с новонастаро закупена) му казах на човека, че не са му сложили скапания нит... После взех да се позаглеждам от време на време - имаше и други.

            Коментар


            • #81
              От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Я ти да вземеш да си маркираш гумите с номера на колата, както беше по едно време! Като ще е милиционерщина - до дупка да е. Материалът явно си е свикнал и си му харесва.
              А, да! И да се въведе задължително периодичен преглед за сверка на номерата. Щото нали междувременно нЕкой тЕрикат може да даде няколко хиляди, за да си смени мотора, пък да си спести 100 лв данък. Типичен чиновническо-милиционерски стил: Материалът се третира като банда престъпници и, за да се спре/хване 1 (евентуално, ако изобщо) нарушител, се прави нормативна уредба, която да затрудни живота на 1 милион.

              И стига с тази дежурна балалайка "екологията"! Екологията е лесна - истинска проверка на емисиите в рамките на ГТП.
              Бях, и съм, на твоя страна, че е редно да им е лесно на хората. Но в следващия момент се замислих, колко ли са нормалните хора в България, които ще сменят мотори, така както ти го описа?! И колко ще са тия, които ще се възползват да злоупотребяват, при условие, че останалият контрол е...какъвто е("Подадеш им пръст, те ти отхапят ръката"). Глупост е, че точно това правило пречи на милион, и никой, никога не злоупотребява с тези неща. Баш това е, че у нас хората бедни и дяволити, че и доста тъмно зелени има...тояга няма, ти предлагаш и правила да се махнат, та и толкова да не се затрудняват...

              А за гумите... неприятно им е на някои хора, като си видят откраднатите гуми в продавалник, не вярвам, че би им било по-приятно да си видят двигателя...просто защото за да им го вземат, ще са им откраднали цялата кола.

              Знаеш и разликата в тоя вид престъпност у нас и по Европа.

              Знаеш и каква е вероятността на ТЮФ да си затворят очите, че двигателят е напълно различен от щатния, и каква е същата вероятност на ГТП у нас.

              Знаеш, и че няма кой да го провери това на пътя или където и да е.

              Знаеш, и че баровски коли се регистрират като лекотоварни, само заради данъка, а дали няма да пробват, ако има и друга възможност?!

              Знаеш, и че разликите от данъците не са винаги 100лв, както и че има много други фактори, които да тежат на кантара. Само като пример, ако твоят джип със 180к.с се водеше някакъв дизел с маломощен и проблемен двигател...и няма вероятност някой да те хване, че не е...
              Да, цигании са малко такива изпълнения, но хората които биха ги преглътнали, у нас не са чак толкова малко като по Европа. В някакъв случай, разликата от данъка, ще ти покрие разхода за гуми, като разходи за гориво също може да си на плюс(газчица там нещо), отделно по-ниски разходи за поддръжка, по-добри характеристики и пр.

              Баш за Чероки, всичкото стар дизел е за без пари, бензина върви по две. Ако така и така сменяш мотор, и както се знаят кои мотори колко са проблемни, пък кои са читавите... И не само за Чероки, а и за какво ли не.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #82
                От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Аха, само дето при последваща регистрация някой по-съвестен служител вземе, че намери номера и става мяу! Точно такъв го ядох с първия ми мотор и добре, че продавача се оказа свестен, че иначе нямаше да мога да го регистрирам!
                По принцип - да. Ма какво пречи още при първоначалната регистрация да го намерят? Нали това им е работата? На Пандата ми преди дваесе и кусур години служителя двайсетина минути търси номера на двигателя. Намери го и ме викна да го видя "Да си знаеш". Спомням си как на ладите ако не си зачистил номера на двигателя от масло и кал ни връщаха от канала. На една от колите ми се опитах и джамбазина скочи: "Сакън! Нищо няма да пипаш. Ще се усъмнят, че е пренабиван. Те да си го търсят и да се оправят." Впрочем на двете ни инкасови Черокита 4.0 в банката нямаха номера на двигателите. Само тип/код, букви и цифри. Така и фигурираха в талона.
                Та в малка България практиките на различни места са различни. Но може нещо да се е променило. От десетина години не съм новорегистрирал кола.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #83
                  От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                  Ахам, явно е сравнително отскоро, ако е от миналата година, даже прясно. Така и не съм забелязал още кола без нит на задния номер. Но не съм се и заглеждал. Само не разбрах каква толкова беше идеята с нита? Поне официалната...
                  -Чем занимаетесь по жизни?
                  -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                  -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                    Ахам, явно е сравнително отскоро, ако е от миналата година, даже прясно. Така и не съм забелязал още кола без нит на задния номер. Но не съм се и заглеждал. Само не разбрах каква толкова беше идеята с нита? Поне официалната...
                    В KAT и норматривната база към тая "институция" нещо мръдва в дадена посока или когато се замества с по-голяма глупост, или когато стане неудобно на новото ръководство.

                    Нитовете бяха патентовани от една фирма, дето правеше и номерата. Същата още прави номерата, след разиграното театро за неуспешната им замяна. Много хора на много нива явно са взимали пари за това. Ето ти и смисъла.

                    Махнаха ги, когато решиха че при дадени нарушения ще махат номерата на колите, че да им е по-лесно да ги махат, щото с нита ще трябва да се понаведат, понапънат, едно, друго... Това беше наглост в библейски размери. Сегашното е още по-голяма - фирма си, имаш служебна кола, с която се върши работа. Някой от шофьорите прави издънка и оставаш за месеци без служебната кола, която е карал докато прави издънката. Ето това сътвориха - понеже са некадърни да си свършат собствените задължения силно държат винаги да има виновен и това никога да не са те (визирам не само КАТ а всичките свински черва по веригата и нагоре, и надолу). Ти да си чул за КАТ-аджия, понесъл някаква отговорност, щото примерно половината от актовете му падани в съда? Щото аз не.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                      Нитове няма от около 4 години. Дори не се говореше за сваляне на номера. Просто фирмата, която ги правеше, спря да ги прави. Те щото никога не падаха сами и абсолютно никой не ги преправяше след като ги загуби...По онова време знаех поне три места, където се боядисваха коли и на трите имаха вснички номера нитове. Интересно от къде ли се снабдяваха...
                      Някои неща в тази система съществуват само и единствено с цел корупция-за да има пари за висшите началници. А те там са МНОГО! Нямат друга логика освен корупционна, нямат и някакъв граждански смисъл. Но пък създават база едни хора всеки месец да взимат едни пари и още едно нещо, което е най-лошото и най-гнусното в МВР като служба изобщо-че има едни "наши", на които абсолютно всичко е позволено и никой за нищо не ги търси. Карал съм такава кола навремето- купих я от висш полицай и явно я имаше в списъците с коли, дето не се спират и не се проверяват, защото ми се е случвало на две караулки, в двата края на София-тоя на пътя вдига палката, спирам и още не съм си извадил документите, другия се показва от караулката, показва му нещо и тоя ми маха да тръгвам. Явно не знаеха, че е продадена и тоя цирк продължаваше 3-4 месеца. Тая кола като я купих, видях, че не и работи ключалката на шофьорския колан. Беше блокирала от боклуци вътре- коланът явно не беше ползван в течение на години.
                      Последно редактирано от santaclash; 04-05-18, 22:10.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Друго е там. Тия неща не се правят от мизерници и малоумници...
                        Е те-тука си изпаднал в умопомрачително заблуждение. Малоумниците категорично не са по-малко от тук, че даже според мен са значително повече. Само дето има смислени и ясни правила и система, която налага спазването им. Тука, Търтьо го каза - кур.

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Знаеш, и че баровски коли се регистрират като лекотоварни, само заради данъка, а дали няма да пробват, ако има и друга възможност?!
                        За регистрирането като товарни си има кристално ясни правила - товароносимост 2 пъти теглото на пътниците. Едното ми терано е регистрирано така, другото като пътническо. И двете къси бази, и двете с една и съща товароносимост, отговаряща на условията. За да регистрирам и другото ще трябва да мина през Декра/Технотест само за да дам едни пари. Товароносимостта си я пише на табелата на превозното средство, както и в заводските характеристики на возилото и не изисква никаква техническа експертиза. Аз ето за такива простоии роптая - доят ни като дойни крави за абсолютни глупости.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Нитове няма от около 4 години.
                          Нтцхъ! Ето ти "статия" от 10.10.2016, тоест преди година и 9 месеца:
                          http://ttodorov.blog.bg/lichni-dnevn...iia-ka.1481656

                          По някое време ги смениха с едни белички неща, не по-малко безсмислени, после по места връщаха старите за малко и те-така.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Е те-тука си изпаднал в умопомрачително заблуждение. Малоумниците категорично не са по-малко от тук, че даже според мен са значително повече. Само дето има смислени и ясни правила и система, която налага спазването им. Тука, Търтьо го каза - кур.



                            За регистрирането като товарни си има кристално ясни правила - товароносимост 2 пъти теглото на пътниците. Едното ми терано е регистрирано така, другото като пътническо. И двете къси бази, и двете с една и съща товароносимост, отговаряща на условията. За да регистрирам и другото ще трябва да мина през Декра/Технотест само за да дам едни пари. Товароносимостта си я пише на табелата на превозното средство, както и в заводските характеристики на возилото и не изисква никаква техническа експертиза. Аз ето за такива простоии роптая - доят ни като дойни крави за абсолютни глупости.
                            Тимчев , ти що се прайш на специален.Когато се окаже , че с Терано се возАт тугли , па може и двете да ти ги регистрират товарни.Дупета на разходкаа в пресечена местност още не е толкова голем товар за фиска!
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Нитове няма от около 4 години. .
                              Повече. Кола регистрирана декември 2012 нямаше вече нитове.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #90
                                От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                                Последно съм регистрирал кола преди 4 години, нямаше нитове. Имам един агент там точно на номерата и той разправяше как им карали нитове от провинцията, от други служби, където имали в повече, но в един момент и от там свършили и слагаха бели капачки. Което никак не ме спря да набия на всеки номер по 8-9 нита след това. Тука ги крадат мангалите, зареждат бензин и бягат. Съседа ми така...още не знаеше, че му няма номерата, сутринта в 7 му звъннали ченгетата. Предвид нивото на организация в това ведомство, не бих се изненадал ако периодично намират из складовете си по някой залежал сандък с нитове.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X