Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

    Kaква е точно болката, че някой скатал от данък? Корпорациите се изнасят към Люксембург, със символични данъци, и спестяват милиарди. Напълно законно.
    Аз не мога да се изнеса в офшорна зона. Постарали са се за мен да важат други данъци.
    Мен ме карат да нося една торба вторични суровини под формата на хартишки, сакън да не пропусна да внеса 40 лв. в общината, в моя случай. Знам че стана банално, ама и с тях и без тях пак ще намерят начин да окрадат хазната. Като ви чете човек и остава с впечатление, че ви кефи трудно изкараните ви парички да потъват в обръчите от фирми. Още се сещам едни светофари преди Богров, избацаха ги за 700 000 лв. С данъците на цялото село им построиха не детска градина, не болница, ами светофар! Нормален предприемач за по-малко строи кооперация в хубав квартал на София.
    Дядо ми като тръгваше с колата внимаваше да не си забрави книжката, и не помня за талона. После аз вече добавях задължителна ГО, после и винетки излязоха, после ГТП и той на ваденка, сега и зелена зона ще добавяме към визитника, наречен предно стъкло.
    Нещо не мога да съчувствам на ненаялия се общинар, че взел по-малко рекет от евентуално тунинговата ми кошница. По-големия двигател генерира повече акциз през горивото.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 07-05-18, 09:24.

    Коментар


    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Не го регистрирам ( що пък , кат` съм тЕрикат ?!) и си карам "по талон" , ама със 70 коня по- мощна джипка
      Това e работа на техническия преглед, не на КАТ. Също мога и турбина да му сложа със същия блок и какво правим тогава?

      Обаче като трябва да сменям двигателя и си купя същия, какво го брига КАТ?
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Не че описаното не може да случи, но каква е вероятността, та да правим нормативна уредба за предотвратяването му? Щото то и на моя идеално пасват в коша едни по-големи мотори, ама като се сети човек, че освен мотора трябва да смениш и компютър, и електрическата система, и скоростната кутия, и ... И цялото упражнение най-вероятно ще излезе по-скъпо и главоболно, отколкото да продадеш наличното возило и да си купиш такова с по-голям мотор. Дори и да сложиш в сметката разликата в данък и ГО.
        Е тя нормативната уредба си я има, и служи и за други неща, както вече коментирахме.
        А хипотези за смяна на мотор с по-мощен, колкото искаш. Че даже и доста, в които сметките излизат.
        Ако така или иначе имаш калпав, и/или счупен мотор, ако така или иначе имаш евтин донор...
        А 200лв на година, са комплект гуми за 4 години. Отделно, ако си минал от дизел на голям бензин с газ, разликата в данъка може да е още по-голяма, а и икономия от гориво може да има. Разликата във вървенето, също е съблазнителна.

        Със сигурност смяната на двигател се отбелязва и в архивите на КАТ, не е философия, тая информация да се направи проверима, или направо да си се пише някъде по големия талон(у немско се пишат предишните собственици на возилото).

        И няма нужда да оборваме смисъла на тоя номер в талона, като го приравняваме към всички други малоумни изисквания(и носене на бумаги и стикери), които са лесни за оборване. Той си има много повече смисъл, пречи на много малко хора, и то най-вече да правят незаконни смени (с "друг вид, тип и модел").
        Мотор се сменя рядко, нормален човек може и въобще да не му се случи през живота.
        Ремонта предполага време, ходенето до КАТ влиза в това време.
        Друг е въпроса, че организацията в КАТ е смотана, при добра такава би могло да си записваш час като при зъболекар и да не се губи толкова време.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Друг е въпроса, че организацията в КАТ е смотана, при добра такава би могло да си записваш час като при зъболекар и да не се губи толкова време.
          Въпроса съвесем не е друг - така ми е писнало на калинката от глупостта в КАТ Пловдив, че вече съм принуден да бъда нарушител - зорлем. Колкото повече безсмислени наредби и ограничения, съчетани с безумна, тромава и корумпирана администрация, толкова повече нарушители, насила принудени да бъдат такива.

          Коментар


          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            ...
            И няма нужда да оборваме смисъла на тоя номер в талона, като го приравняваме към всички други малоумни изисквания(и носене на бумаги и стикери), които са лесни за оборване. Той си има много повече смисъл, пречи на много малко хора, и то най-вече да правят незаконни смени (с "друг вид, тип и модел").
            Koe e лесно за оборване, не разбрах. Нали искахме да ставаме като белия свят, айде тогава! По-тромава процедура по "нов" внос и каране на старо желязо може и да има нейде, ама аз не знам къде. Двигателят е част от всичката тая простотия. Поне да издават извинителни бележки, че си бил принуден да си губиш времето у държавна бумащина. Щото на мен после ми искат да отработвам висенето по мрачните дупки на КАТ.
            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Мотор се сменя рядко, нормален човек може и въобще да не му се случи през живота.
            Ремонта предполага време, ходенето до КАТ влиза в това време.
            Друг е въпроса, че организацията в КАТ е смотана, при добра такава би могло да си записваш час като при зъболекар и да не се губи толкова време.
            Още по-гадното е, че КАТ работят в моето работно време, и вместо да си прекарвам отпуската по морето я прекарвам при най-киселите служители, които съм виждал. Чакането за смяна на книжка е в някакви мрачни помещения, а с картонените кабинки циркът е пълен. А, бачкат с компютри 486 под ДОС, и черно бели монитори със стъкло отпред! Не са изкарали за по-бърза организация и оборудване, не знам кво ги правят тия милиони от глоби такси и т.н.
            Ти като виден ценител на бумащината - що се изнесе към студена Германия? TUV на 2 (две) години, прехвърляне на кола за минути... вероятно ти липсва кесенето по 2 дни в КАТ и папката бумаги.
            Иначе номера си пренабиват, ако е до борене на престъпност. Дори някои от гаражните майстори си имат комплект цифрички, ако е на въпрос.

            п.с. А, прибирал съм се през половин България, че прехвърлянето е само по местоживеене, не можело то в най-близкия КАТ. Как да им се ненарадва човек! Пред софийския е нещо като панаир, работил съм в района и винаги е претоварено.
            Последно редактирано от Ivan Terziev; 07-05-18, 11:18.

            Коментар


            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

              Търтея ме попита за прехвърлянето...
              Ами ходиш си в "КАТ"(тукашния му еквивалент), и не става съвсем мигновенно. Аз се оправих за около час(с чакането) понеже бях със стария собственик и ползвах неговите регистрационни номера. Иначе е още малко разправия.
              Моя район е с площ малко по-голяма от София, разпръснати дребни градчета и селца, население към 200-220 хиляди души общо, има поне две места където можеш да си регистрираш колата. Едното е заедно с център за ГТП (ТЮФ), а другото е баш централната община на региона.
              Канали и прегледи при регистрацията няма, номерата си ги сваляш и слагаш сам.
              За да я отпишеш от твое име, ходиш на същото място и носиш номерата.
              И пак са по местоживеене регистрациите, а не произволни. И местоживеенето тук ти е важно да е истинското и актуално, та и него ходиш да си го сменяваш своевременно в кметството, ако смениш адреса.
              Терзиев и тук би псувал, както и срещу данък за църквата и ергенски данък, а пък внос на скрап над десетина годишен, въобще не е възможен.

              А въпроса за организацията е отделен, защото колкото и да е лоша, ако нямаш друг избор (има строг контрол), се примиряваш и правиш каквото трябва.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                ...Канали и прегледи при регистрацията няма, номерата си ги сваляш и слагаш сам...
                Ей тука е разковничето!
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Ей тука е разковничето!
                  Аз в България се водех в София окръг. В КАТ- София окръг (в Слатина), няма канали и прегледи. Сверяват само номерата. Организацията е добра и рядко отнема повече от половин ден(трябва нещо извънредно да е станало), а понякога става и доста по-бързо. Хората си вършат работата без да се мотаят излишно, без да се заяждат и без да киселеят. Поне по мои скромни наблюдения.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Аз в България се водех в София окръг. В КАТ- София окръг (в Слатина), няма канали и прегледи. Сверяват само номерата. Организацията е добра и рядко отнема повече от половин ден(трябва нещо извънредно да е станало), а понякога става и доста по-бързо работата. Хората си вършат работата без да се мотаят излишно, без да се заяждат и без да киселеят. Поне по мои скромни наблюдения.
                    Това пък, че различни регистрации има различни правила е леко абсурдно.


                    Като си регистрирам кола, никой от КАТ не трябва да я вижда. Както е сега ако остава със същата регистрация. Техническата изправност, включително съвместимостта на агрегатите, трябва да се оторизира извън КАТ. Мотора трябва да се смята за нормален агрегат, който е сменяем. Кражбата на коли и разпродажбата им на части, не трябва да има общо с моето време, а да се оправя на друго ниво.
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Аз в България се водех в София окръг. В КАТ- София окръг (в Слатина), няма канали и прегледи. Сверяват само номерата. Организацията е добра и рядко отнема повече от половин ден, а понякога става и доста по-бързо работата. Хората си вършат работата без да се мотаят излишно, без да се заяждат и без да киселеят. Поне по мои скромни наблюдения.
                      То проблема май е само в Дървеница, а предполагам и в няколкото по-големи областни града.
                      Преди нова година минахме една баничарка през Перник и за смяна на номера, като беше минала и почти половин година от прехвърлянето. Всичко стана много бързо, като никой не отвори и приказка за просроченото време за пререгистрация.

                      ... и щото и тая тема се гагичоса, само ДДС-то на месец е милиард и двеста/милиард и половина, и си го харчат както искат, а тук някой прави сметка на друг, че щял да спести 200-300лв. данък на година от автомобил 200-300 коня.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 07-05-18, 12:36.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        То проблема май е само в Дървеница, а предполагам и в няколкото по-големи областни града.
                        Работата на канала е преко сили 5 минути в 90% от случаите. Има сравнение на 2 номера и евентуално категория, гледайки оригинален талон и други подобни. Еми не се върши за толкова, а за няколко пъти по толкова. Преди това има чакане на една дъълга опашка, след това има чакане на още една, да си получиш номерата и талона, та тия на каналите и да си дават зор - все тая, ако тия след тях се бават повече от 5 минути, а те се бавят. И съответно и тия на канала не си дават зор, иначе ще напълнят двора след тях с коли. Но и при всичкото това мотане и недаване на зор, пак бъркат.

                        Проблема категорично е организационен, ама това е следствие от дългогодишна традиция по въпроса - винаги е имало "слаби" звена, и понеже иде реч за верига от звена, цялата работа върви бавно. По всичкия бял свят почти всичко се върши предварително без изобщо да присъстваш, и евентуално се отива само за сверка.

                        Нашите хубостници не могат да "усвоят" средства, платени предния ден, ама не могат и да ги върнат от там, откъдето са ги взели, ами трябва да ходиш до касата на МВР зад Торакс на Стамболийски. Това последното го е измислил абсолютен безмозъчен тюфлек, дето изобщо няма идея защо е там, където е, но пък явно е удобен някому.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ...
                          Терзиев и тук би псувал, както и срещу данък за църквата и ергенски данък, а пък внос на скрап над десетина годишен, въобще не е възможен.

                          А въпроса за организацията е отделен, защото колкото и да е лоша, ако нямаш друг избор (има строг контрол), се примиряваш и правиш каквото трябва.
                          При немските доходи е меко казано безсмислено да внасяш скрап. И при символичните цени на техния си скрап. Данък църква е по желание. Ергенския... аз лично не съм против данъците по принцип, особено като им шофирах по магистралите. Туканка цяла Северна България е откъсната от света, целия трафик минава през амнайсе села и паланки. Съчувствам им на хората, дето живеят там, селата откъдето вървят ТИР-овете.
                          https://www.bgonair.bg/bulgaria/2017...siya-ot-esenta
                          Над един милиард опукаха по електронни услуги, ама опашките са факт. Затова си карам стария кошник, не е толкова до нямане на пари. 2 дни заминават в КАТ, ако е по-натоварено. Те са си на работата, с-рат бавно службата тече, като у казармения лаф. Ама аз после отработвам това кибичене на 11 опашки, че да изкарам за заплатите им. Предполагам много от сънародните на КМБ правят същото, не на всеки му се гледа КАТ-аджийска дизорганизация. Че си и плащаш за "удоволствието", че и на банката, дето си търкала зъбите.
                          И нови и нови мизерии умуват, че все не им стига. Скоро ще влезем в параграф 22 с краденето на катализаторите.
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 07-05-18, 14:05.

                          Коментар


                          • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ... само ДДС-то на месец е милиард и двеста/милиард и половина, и си го харчат както искат....
                            Кои това ?
                            Уффф , ама и аз що питам , кат се сетИх коЙ са : боко и компания , естествено . И като откраднат милЯрд и нещо месечно - качват кинтите ( регулярно) на правителствения "Спартан" - и право у чужбина !

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ... а тук някой прави сметка на друг, че щял да спести 200-300лв. данък на година от автомобил 200-300 коня....
                            За теб и за другите неразбрали : този , дето "прави сметка на другите" ви дава нагледен пример как разсъждават Властите и е в отговор на въпроса що съществуващата система не отпада - тЕя начини за "пестене" са една от причините .Има и други . Ма тука ни е Германия , ни ФАЩ.
                            Последно редактирано от Vlado_Ts; 07-05-18, 14:39.
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Кои това ?
                              Уффф , ама и аз що питам , кат се сетИх коЙ са : боко и компания , естествено . И като откраднат милЯрд и нещо месечно - качват кинтите ( регулярно) на правителствения "Спартан" - и право у чужбина !
                              .
                              Въпреки, че отпреди 10ти съм върл противник да се гледа в чуждо канче, това какво значи в случая? Какво туряхме на другите две ,,сили" предишните 20г и ако не- защо? Спартани нямаше, но кой знае каква разлика
                              https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo...DS_677102.html
                              Последно редактирано от veskov; 07-05-18, 17:31.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Разминаване на номера на Рама и на Двигателя проблем при регистрация!

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ...
                                За теб и за другите неразбрали : този , дето "прави сметка на другите" ви дава нагледен пример как разсъждават Властите и е в отговор на въпроса що съществуващата система не отпада - тЕя начини за "пестене" са една от причините .Има и други . Ма тука ни е Германия , ни ФАЩ.
                                Сигурно много неща не съм разбрал, но в случая не ми е ясно защо някой трябва да се чувства виновен ако не е вкарал в бездънната каца "едни пари", при положение, че е имал тази възможност, и още повече, че от това не ощетява никой ?

                                Работата на данъчните е да тормозят хората, които пък имат правото да им противодествуват законно ако им се чете.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X