Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за автоматична врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за автоматична врата

    Имам един въпрос,може би към edoors.
    Имаме голяма врата хьорман.

    Казуса е следния,аз съм главен изпълнител на електрото на нов обект.Вратата е монтирана преди две или три години някъде си.
    Вчера монтажна фирма идва ,демонтира вратата от някъде си и я монтират на новото място.На старото е ползвана почти никога.След приключване на монтажа ,монтажниците казват че ток стига до управлението,но то не работи.Щели да доставят ново.Цената на първо четене е 700-800 евро.в случая това не е важно.

    Собственикът ми е приятел и ...ако може да погледнем.Намирам проблема с липсата на захранване,а именно,ключе на механизма на веригата за ръчно вдигане.След възстановяване на тая верига,контролера си тръгва.

    На индикатора свети непрекъснато три диода ,като един от тях е за отворен оптичен датчик.

    Проверих всичко,такъв няма.има магнитен датчик за малката врата,проверен и работи.Свалих контролера и го размених с друг на същата врата ,работи,на нашата врата сложих работещ контролер от другата врата,пак не работи.На изправната врата,диода за оптичния датчик мига.На неработещата врата свети непрекъснато,независимо кой от двата контролера слагам.

    На мотора пусках директно захранване ,и отваря и затваря без проблем вратата.
    Крайно положение при отваряне го задава един ключ с един червяк.При затваряне не намерих кой дава положение затворено.

    На мотора пише това.



    На път съм да и направя ново управление,но ми се ще да стане по неговия си начин.Макар че досега щях да съм го подкарал по моя начин.

    Въпроса ми е,къде и какъв и как да го затапя тоя оптичен датчик.

    Кой и къде е ключа за крайно затворено положение.
    Последно редактирано от Roninn; 02-05-18, 20:09.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Въпрос за автоматична врата

    Моторът не е Хьорман и на първо четене, може би, няма да съм много полезен. Не си снимал вратата, но ако вградената врата е с "висок праг", въпросния оптичен датчик може да се намира в уплътнителната гума на долния панел, с цел да спира при докосване на препятствие. Хьорманските мотори броят обороти и така запаметяват крайни позиции. Може и този да е така. Ако искаш пусни ми на ЛС името на фирмата, пък аз мога да ти пратя контакти на колеги от София, които ползват тази марка мотори.
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за автоматична врата

      Ако искаш ми звънни или прати повече снимки.
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за автоматична врата

        В петък ще снимам

        Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за автоматична врата

          Аз имам един Baker. Вътре , в чевячната предавка има един датчик , който брои оборотите, така че да я отваряш и затваряш на определено от теб ниво. Когато излезе от строя, прави каквото си иска.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за автоматична врата

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Крайно положение при отваряне го задава един ключ с един червяк. Кой и къде е ключа за крайно затворено положение.
            На моите врати е в края на същия червяк. В мотора влизат три жици намотка напред, намотка назад и земя. Мотора върти винта, по него се движи "гърбицата" достига до единия край и натиска "контакта" прекъсвайки "напред", сигнала "назад" е по другата жица, там мотора върти наопъки "гърбицата" стига в другия край на червяка и прекъсва другия кабел. Самите ключета също са на винтове т.е. може да ги движиш надлъжно по оста на основния червяк за корекция на крайното положение П.П. "екстрите" по тези врати се задават със свързване към клемореда на съответната "екстра" и обикновено на платката от горната страна има отпечатан символ лампа, ключ, бутон, разгледай платката двустранно, и виж кой кабел като откачиш почва да мига, после по жицата...П.П.2 Звънни ако съм го обяснил неясно
            Последно редактирано от дядо владо; 03-05-18, 18:06.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за автоматична врата

              Тая врата каква, е секционна или ролетна ?И аз, не съм баш в материята, ама да кажем съм се сблъсквал.Ролетните са си май само с промеливотокови мотори на мрежово напрежение с директно управление, виж секционните по мой наблюдения са си на 24 V DC, с там някакво управление с енкодер за ориентация, и при първоначално пускане си чете пътя и вижда къде ще се дигне тока, та там е крайната позиция.На Хьорман не съм засичал ролетни, та най-вероятно ще е секционна.Тая врата едва ли няма как да и се турне някой мост, че да я излъжеш да не си търси тая фото завеса/бариера, а много вероятно да има начин да я изключиш от настроиките.Щом си се ориентирал кой диод какво казва, сигурно има някакъв достъп до сервизна документация, та четене му е майката.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за автоматична врата

                Секционна е вратата.Намерих документация за нея.Установих че в горно положение има ключ,в долно положение брои обороти и спира.Тая клетка ме ебава,най гадното е че на другата врата също няма фото бариера и контролера си работи на нея ,ще я чопля утре и ще постна инфо.Инъче мотора го управлявам директно без проблем.

                Ако не подкарам контролера ще и направя ново управление много бързо.Просто оригиналното управление ме предизвиква.Днес фирмата с вратите категорично са отказали да правят каквото и да било ,независимо че мотора и контролера по отделно си работят.Предложили са смяна на мотора, управлението и пружинните буфери.

                Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за автоматична врата

                  Сега прочетох цялото описание и според него,има датчик в гумената лайстна отдолу.Ще я боря...

                  Иначе врати са такива



                  Като в средата има и малка врата с датчик.

                  Последно редактирано от Roninn; 03-05-18, 22:00.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за автоматична врата

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Днес фирмата с вратите категорично са отказали да правят каквото и да било ,независимо че мотора и контролера по отделно си работят.Предложили са смяна на мотора, управлението и пружинните буфери.
                    Ами да..Такава е новата тенденция.По лесно е да се сменя, не да се ремонтира.Вярно че излиза по скъпо на клиента, ама... И при нас така процедират.Обаче купона настъпва, след като убедят собственика че е по лесно да сменят и сменят, и ...пак не тръгва ! Много обичам да гледам обясненията тогаз..И при теб има вероятност да стане така!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за автоматична врата

                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      Ами да..Такава е новата тенденция.По лесно е да се сменя, не да се ремонтира.Вярно че излиза по скъпо на клиента, ама... И при нас така процедират.Обаче купона настъпва, след като убедят собственика че е по лесно да сменят и сменят, и ...пак не тръгва ! Много обичам да гледам обясненията тогаз..И при теб има вероятност да стане така!
                      Почти няма вероятност врата Хьорман да не тръгне с двигател Хьорман.

                      Анатолий, звънкай ако ти трябва нещо.
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за автоматична врата

                        Пусни снимки на датчика. Щом е в гумената лайсна би трябвало да два - в двата края, предавател и приемник. Да видим модела, може да се изрови поне заместител.
                        Преди доста години, пак на врата Хьорман, но бързоролетна правихме следната магария, защото спиралния кабел от датчика към управлението прекъсваше и вратата спираше с грешка, все едно гумената лайсна е ударила нещо (прекъснат сигнал/лъч от датчика). Извадихме двата датчика и ги сложихме в една тръбичка, неподвижни, да "се гледат" постоянно. Така врата "си мисли", че всичко е ок. След като ми доставиха датчици възстановихме всичко.
                        Последно редактирано от l.m; 04-05-18, 17:40. Причина: правописна грешка
                        Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за автоматична врата

                          Обикновено отвътре на вратата има разклонителна кутия с платка. В тази платка влизат два оптични сензора TX / RX от двата края на гумата в долния край на вратата. Сигнала към ТХ е модулиран от платката и платката очаква да получи от RX същия сигнал. На платката има няколко светодиода и показват текущото й състояние. В същата платка влизат и сигналите от датчиците на ключалките за мех. заключване/отключване на вратите примерно тип ръчно "резе".
                          В повечето случаи вратата работи на ръчно при повреда с оптичната защита. При положение "заключено" нищо не работи !
                          В модула за управление се програмира начално/крайно положение. Следи се по енкодер в мотора.
                          Ако двата модула /на работещата и на неработещата/ са еднакви, то от работещата можеш да изчетеш кодировката на контролера ръчно и да програмираш втория контролер със същата конфигурация.
                          Последно редактирано от stefsab; 06-05-18, 23:31.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за автоматична врата

                            Това е единия датчик,колегата ги е изкарал от гумата и ги е залепил със силикон един срещу друг.Обаче не съм пробвал дали това е проблема,понеже спрях тока на цялото хале до сряда вдругиден,понеже работим по грт и земното и на 200 метра е най близкия контакт.

                            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за автоматична врата

                              Както писах, този трик работи, но ако имаш проблем с кабелите или геометрията (механично) на гумата/шината. Ако някой от двата датчика е повреден, няма да стане. Утре или в сряда ще проверя за датчик и ще пиша.
                              Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X