Обява

Свий
Няма добавени обяви.

USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

    Здравейте на всички! Купих си USB Numpad с идеята да го направя "клавиатура" за бързи команди (най-вече за AutoCAD но това би било също интересно за Photoshop, Illustrator и други подобни). Опитах да променя конфигурацията на бързите клавиши в AutoCAD, но за съжаление ги разпознава като цифри. Търся програма с която мога да променя конфигурацията на клавишите (1 да стане CTRL+X , 2 да стане PL и тнт). Целя да намаля до минимум местенето на дясната ръка от мишката до клавиатурата (работя на лаптоп) Крайната цел е нещо от сорта: https://i.kinja-img.com/gawker-media...seno07ytsi.jpg Забравих да добавя, че ползвам Windows 10 и AutoCAD LT 2018
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

    Виж това
    https://www.bleepingcomputer.com/download/keytweak/

    И дискусията тук
    https://superuser.com/questions/1055...google_rich_qa

    Коментар


    • #3
      От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Благодаря много!
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

        Не е отговор на въпроса ти,но има клавиатури с тъч пад в дясната си част,където е квадрата на цифрите.И мини и стандартни по размер.
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #5
          От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

          Аз ползвам само няколко команди в AutoCAD и за тях ми трябват бързи клавиши: Polyline, Copy, Move, Rotate, F3, F8, Esc . Понеже ме мързи да се протягам реших да си реша проблема по този начин. Търсих решение и към момента най ми допада HidMacros. Разпознава USB Numpad-a като отделен уред и не ми меша клавиатурите. Бутона Numlock на Numpad-a като го натисна активира клавиатурата, при повторно натискане деактивира цифрите (което ми дава възможност да ги реконфигурирам като отделни клавиши) . Утре ще тествам цял ден на работа и вечерта ще напиша подробно какво съм "постигнал"
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

            Тръгнахте да решавате несъществуващи проблеми. От година и половина проектирам телефонни и оптични мрежи и до момента не ми се е налагало да ползвам чужда машина. Естеството на работата е такава, че от GIS система експортирам чертежите за кабели, тръби и всякакви други, които трябва да бъдат подредени по разбираем начин за никакво време. Това подреждане точно отнема най-много време, а най-често използваните компанди са: move, copy, rename, rotate, F3, F8. Ако все пак ми се наложи да ползвам друга машина за работа, винаги имам копие на user interface-a на AutoCAD + програмата която ползвам за Numpad-a не се инсталира а си я нося на USB. Ако някой друг има интерес да си направи клавиатура за бързи клавиши , това е tutorial-a който ползвах: https://www.youtube.com/watch?v=57MqiBZDMYs Благодаря за отделеното внимание!
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #7
              От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

              А защо не пишеш команди с лявата? Чертая още от Аutocad R14 и мишката я пускам само като въвеждам текст.

              Коментар


              • #8
                От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

                Софтуерната част от проекта е завършена (с програмата описана по-горе).
                Сега съм на етап "хардуер". Искам да си оцветя копчетата в различни цветове : например : червените копчета да са командите : move, rotate, copy , жълтите: trim, extend и тнт.
                Въпроса е с какво да ги оцветя ?
                Имам режещ плотер , с който мога да свърша работата, но ми се искаше някакво по-перманентно решение (боя някаква?)
                Някой има ли опит с тези неща?
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #9
                  От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

                  Теоретично има фирми, които гравират клавиатури с кирилица...
                  Мисля може да стане с цветна подложка и със ситопечат, но няма кой да се навие да го направи за 1 бр.

                  Ако намериш някакво решение те моля да го споделиш, защото идеята ти е доста добра.

                  Коментар


                  • #10
                    От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

                    Преди доста години си правих "тунингована" геймърска клавиатура - боядисах ергономична клавиатура на майкрософт в черно, понеже тогава не се предлагаше в бяло и след това оцветих определени клавиши - WSАD, стрелките, Ctrl, shift и т.н.

                    Използвах универсален черен матов спрей за основната работа и каквито цветове намерих за клавишите - червено, жълто, синьо и зелено. Доста пипкава работа е, понеже минах всичко с фина шкурка предварително. Получи се доста добре - клавиатурата изкара години преди да я подаря. Само че нямах нужда от текст по клавишите. Ако ти вършат работа само цветове без надписи това върши работа.
                    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                    Коментар


                    • #11
                      От: USB Numpad като "клавиатура" за бързи команди

                      Ще се опитам да отрежа фолио на плотера ми с иконки наподобяващи тези на AutoCAD.
                      Ако се получат добре, ще мисля с какъв спрей да ги пръскам.
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X