Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара годишен технически преглед стенд спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Витара годишен технически преглед стенд спирачки

    https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=316 Има чудесна тема от преди 14 години. Там ще разгледаш някои типове дифове. Ако напишеш в профила си от къде си, може и да стане по-лесно с някой колега. Успех.

    Коментар


    • #17
      От: Витара годишен технически преглед стенд спирачки

      реших да не отварям нова тема и да задам още един въпрос този път се порових във форума и в главата ми стана по- голяма каша затова ще формулирам така питането имам фиат фриймонт AWD с който ще минавам за първи път преглед след случката с Витарата нали и той има някакво двойно макар и много различно и е автоматик ,имали основание да се притеснявам защото имам чувството,че в тези пунктове за ГТП където ходя нямат много понятие за този тип коли

      Коментар


      • #18
        От: Витара годишен технически преглед стенд спирачки

        https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=30112
        https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=41977

        Има и още много теми. Най-добре е да НЕ тестват спирачките Откакто неясно защо им забраниха да слагат "паразитни валци" - празни ролки на нетествания мост, общо взето се отказаха по повечето пунктове.
        Ако има чалъм да се включи раздатката на "Неутрално положение" - става така. Скоростите задължително на N, но и раздатката по възможност трябва да бъде отцепена от двата моста.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Витара годишен технически преглед стенд спирачки

          ще се опитам да ги убедя да не минава на валци все пак всяка година я гледат в Ауто Италия в ръководството за експлоатация,което така и не прочетох до край защото е 500 стр. пише,че когато се дърпа колата трябва да е на неутрална но не си спомням дали важи за буксир с въже или колесар само за един мост на асфалта мисля да звънна и ди Ауто Италия

          Коментар


          • #20
            От: Витара годишен технически преглед стенд спирачки

            Доколкото има оскъдна информация в нета, "Dodge Journey", близнакът на "Freemont" е с електронно-задействана фрикционна муфа, която прехвърля тяга и на задните колела при необходимост. Не е ясно как и дали може да се изключи, затова - никакви валци! Освен ако пунктът разполага с някакъв "софистициран софтуер" за управление на въпросните валове.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #21
              От: Витара годишен технически преглед стенд спирачки

              Grand Cherokee WJ/WH е с 3 самоблокиращи касети - в диференциалите и раздатката. Там не ми е ясно какво се случва, но като минавах ГТП въобще не погледнаха спирачките.

              Коментар


              • #22
                От: Витара годишен технически преглед стенд спирачки

                Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                Grand Cherokee WJ/WH е с 3 самоблокиращи касети - в диференциалите и раздатката. Там не ми е ясно какво се случва, но като минавах ГТП въобще не погледнаха спирачките.
                "Фриймонт" опростенчески казано е с една "самоблокираща се касета", която като се блокира, задейства и задните колела, иначе се движи на предно. Ефектът от валци ще бъде сходен, затова по-добре, ако нямат специална програма на стенда, да не проверяват нищо по спирачките.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Витара годишен технически преглед стенд спирачки

                  Ако знаеш колко си прав!
                  Най-добре да се фърлят от високо без парашут
                  В общия случай стенда си има режим 4Х4 и не му трябват паразитни ролки.
                  Който нема техниката и не и разбира да оди да подковава крави!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Витара годишен технически преглед стенд спирачки

                    не съм влизал във форума няколко дни но сега като чета ще бъда много мнителен преди да мина фиата на преглед,че да не ми окепазят колата

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X