Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

    Първоначално публикуван от Mc Queen Преглед на мнение
    Здравейте колеги. След няколко дена опити. Ето какъв е резултата:
    1-ва проба - това с отворена капачка на резервоара, -- никакъв ефект. 2-ра проба - с 4-ри пъти "напомпване" на гориво. Двигателя запали от първото завъртане,
    след около 3-4 сек. въртяне.( струва ми се малко множко , ама да не издербняваме засега ) . И такааа, явно регулатора наистина се е прецакал.
    Обаче, колегата jeko47 греши с местонахождението на регулатора. Не е на рейката, а вътре в кутията на горивната помпа в резервоара. Мамка му!!! Естествено в магазина ми предлагат горивна помпа комплект. Щото корейците не предлагали такива резервни части. Но в нета намерих някои сайтове да предлагат този продукт, обаче са няколко вида. Ами сега. Решил съм : 1-во--- да си направя ключ за гайката на бензиновата помпа. ( Това с отверка и чук не ми се нрави.) 2-ро--- да изкарам и снимам моят регулатор ( за да знам какво да търся ). И след смяната на тази пущина ще споделя какъв е ефекта. ( това ще отнеме малко време ) Благодара за съветитите. Mc Queen
    Смени си цялата помпа с кошницата ще ти излезе по ефтино...

    Коментар


    • #17
      От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

      Господа, Благодаря за съветите. Засега ще я карам с "напомпване" . Г-н Шишков, На този етап ми се свиди да се охарча за нова помпа к-т . Проблема не е преминал границата на търпимото. Поздрави : Mc Queen

      Коментар


      • #18
        От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

        И аз да споделя, че скоро се борих с подобен проблем на друга марка бензинов двг. Проблема обаче се оказа в датчика за температурата на входящия въздух. Подбрах един резистор отговарящ по стойност за 20гр целзий на датчика и го поставих вместо самия него. Резултата беше мигновен старт. Иначе се давеше.
        Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

        Коментар


        • #19
          От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

          М'даа . Колега. Тези еквилибристики с тока са ми малко непонятни. Гледах в мрежата за този датчик как се мерел И.Т.Н. Но не е за мен. По ми отърва да го сменя. В мрежата ми излизат оферти за по 30-тина лева. Мерси за предложението. Ще потърся по местните магазини, ако няма тогава от мрежата.

          Коментар


          • #20
            От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

            М'дааа. Малко да поразбутам темата. Та, какво направих по Кието:
            Смених горивен филтър и датчика за температура на входящия въздух с нов. 19 лева прежалих. Никакакъв ефект.
            Остана да е регулатора на налягане на горивото. До преди няколко дена запалването го правих с 3-ри пъти “напомпване” на системата. Обаче, изминалите 3-ри дена сутрините бяха хладни, и за спорта пробвах с 1-но напомпване. И двигателя си запалваше от раз. Не мога да си обясня каква е връзката между студеното време и регулатора на налягане? Или проблема е някъде другаде.

            Коментар


            • #21
              От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

              Вероятно сместа е по-богата от колкото трябва, затова на студено пали лесно а на топло се дави. Все пак измерено ли е налягането на горивната помпа?
              Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

              Коментар


              • #22
                От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

                Първоначално публикуван от Danchojn Преглед на мнение
                Все пак измерено ли е налягането на горивната помпа?
                Не колега. "Работя" по въпроса. Намерих си манометър и тройник. Сега обмислям как да го свържа към тръбопроводите. Връзката между тръбата и двигателя, е с 8мм пластмасов маркуч с бързи връзки.
                Искам да го заменя с подобен и на него да прикача тройника с манометъра. ( Не искам да прецаквам оригиналния )
                Затова трябва да отида до някоя морга и да си немеря подобен маркуч.
                Обаче не ми остава свободно време, а моргите са на другия край на града.
                Но скоро и това ще направя. Преди да отворя резервоара.
                Имам въпрос:
                Тези бързи връзки еднакви ли са на повечето автомобили?

                Коментар


                • #23
                  От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

                  Приличат си но не са еднакви.
                  Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                  Коментар


                  • #24
                    От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

                    Здравейте, погледнете Ланда сондата в какво състояние е. Имах подобен проблем с подгряването на моята и даваше подобни симптоми включително и димни талази сутрин.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

                      Здравейте колеги.
                      Проблема е решен.
                      Последните няколко дни. “Напомпването” от 4-тири пъти се увеличи на 8.
                      И стана на всяко палене.
                      Това премина психологическата границана търпимото. Купих нова помпа и проблема изчезна.
                      Старата я отворих, и се оказа, че филтъра под помпата се беше разпаднал.
                      И помпата си е смучела нефилтриран бензин. Това е само видимата част от дефектиралата помпа- комплект.
                      Имам въпрос:
                      Гайката затягаща помпата, я стегнах колкото мога. Според мен е доволно.
                      Обаче. Да предположим ,че уплътнението не е пристегнато и резервоара не е херметически затворен.
                      Какви проблеми ще ме споходят?
                      Благодаря на всички.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

                        Вероятно доста ще мирише на гориво и няма как да не му обърнеш внимание.
                        Panda Climbing 4x4 1,2MPI FIRE

                        Коментар


                        • #27
                          От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

                          При нарушена херметичност на резервоара е възможно да даде грешка с evap системата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

                            Оооо да колега, ако мирише на бензин работата е ясна.
                            А, и трябва да съм оставил помпата много разхлабена.
                            На всичкото отгоре имам и отделен капак, който затваря купето.
                            Мисълта ми беше за тази система на бензиновите пари.
                            Дали ще хване разхерметизацията?
                            И да се "обади" или тя е накакъва "пунта Мара" за повече реклама.
                            Както и да е. Ще покараме и ще видим.
                            Благодаря на всички.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

                              Не би трябвало да имаш проблеми

                              Коментар


                              • #30
                                От: Kia Rio 1,5 16v 2000-2005 труден старт при топло време.

                                Повечето резервоари освен EVAP системата си имат и нормален отдушник в случаите когато нещата се с ентелегентната и екологична система се сбозят и е по-важно да не засмучем или да не гръмнен резервоара,отколкото да пазим околоната среда от въглеводороди.Та притесненията ти за херметичността ги остави.Ако не си го стегнал най-много да ти мирише на бензин.А ключ за тези капачки не съм виждал, откакто се появиха ползвам много тъпа права отверка и до сега нито една не се е повредила.На някои коли уплътнението влиза с известни гимнастики,някои даже ги накисвам в бензин предварително,че като постоят се свиват и не влиза капака на кошницата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X