Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

    Епа темпо дават гаранция. За половин година или си я счупил или е читава.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Епа темпо дават гаранция. За половин година или си я счупил или е читава.
      Е па... ама само на нЕкои.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Е па... ама само на нЕкои.
        Смисъл?
        Аз че познавам собственика е едно на ръка, но официално си пише в обявата
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

          Андрешко,Гранда е много добър с този двигател.
          Бегай при Деди и ако е читав взимай,че има много спам в темата.
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

            Напишете поне разход на нафта в града(за който град става въпрос) и извън града?
            Мит ли е ,че извънградско с 90-100км гори 8 литра нафта?

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

              Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
              Напишете поне разход на нафта в града(за който град става въпрос) и извън града?
              Мит ли е ,че извънградско с 90-100км гори 8 литра нафта?
              Извънградско до 90км/час,свалям под 8.
              Градско гори средно 13/14-лято и 15/16-зима,в зависимост как се кара.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #22
                От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

                зависи колко ти тежи кракамоята барака я карам на оборотиизвън града на 2000 оборота с темпомат даже понякога е под 8ако не я газиш много е учудващо как това муле може де не лапа много

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

                  Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
                  зависи колко ти тежи кракамоята барака я карам на оборотиизвън града на 2000 оборота с темпомат даже понякога е под 8ако не я газиш много е учудващо как това муле може де не лапа много

                  Това се случва при 1800 оборота с 87км/ч.,без темпомат.
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

                    Взимаш един конь. Пребиваш го от бой.
                    После обесняваш на всички че имаш един биткоьн.
                    Ей тва е 2.7.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

                      Ако се кара под 100 харчи под 10. Над 140 11-12. Извън града, ограничението е 90 и като му сложиш темпомата пада под 10. Дори в Кресненското дефиле, като се шофира правилно падна и под 8, ама средната скорост заради колоната беше около 60-70. При това на борда показваше 6.5 , а на програмата към torque показва 7,5. В града от 10 до 15, зависи от броя на светофарите и настъпването.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

                        Също карам Jeep Grand Cherokee 2.7 от 3 месеца, преди два дни го засичах Русе - Козлодуй, чисто извънградско, с 19 литра минах 254км, идва 7,5л/км. Карал съм от 80 до 100 км/ч, спазвал съм 60 тата, където се налага, си вдигам над сто, за да изпреваря нещо...то с тая скорост кой да настигна. Звука от мотора е много приятен над 2000 оборота и те подлъгва да го натиснеш, може да не пускаш радио, а да слушаш мотора, аз като ще го изпъвам, спирам радиото, като се нормализира мотора, пак пускам радиото. Градско в Русе го засичам около 12,5...12,8 л/км. Преди месец също Русе - Козлодуй, засякох 8 на сто, карах повече на темпомат. За изминатите 2600 км за тези три месеца, просто си водя статистика, средно разхода ми излиза със зареденото до сега гориво 10,7л. Аз имам и малкото Cherokee 2,1, от него бях мого доволен и затова взех това. Вози приятно, люлее като лодка, за тези килограми, мисля че ускорява доста добре. Ако отидеш и го покараш, мисля че веднага ще решиш че е твоят. Аз отидох само да го погледна, като влязох в тая лодка, като му чух мотора и само за него мислех...и сега само за него мисля, де. Във форума има хора с опит, на които може да се довериш с конкретни въпроси.
                        Наскоро сменях масла, ремък и ролки и мога да те ориентирам с актуални цени, ако те интересува.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

                          Ми 'щото с Гранда може да се прави и друго, на едни други места, когато се наложи. За това хората ги зимат. А когато пък не се налага може пък и да не ги правиш тези неща. Демек - Гранда ти дава възможността да избираш дали да го направиш или не. Той не те задължава нищо, освен ако не си развил някой комплекс

                          Иначе когато колата се кара лежерно и предвидливо според правилата и ограниченията и няма трафик този моторът просто мирише горивото и е АДСКИ икономичен. Написал съм адски с главни букви, защото според мен наистина е така съдейки по няколко фактора:

                          - Колкото и това да е най-модерният двигател вграждан във WJ, все пак той е комън рейл 1во поколение, покриващ газо-горивно-отделителни стандарти от преди 18 год. Демек вече остарелият Euro 3.

                          - Към моторът има виско печка за допълнително подгряване на антифириза при температура под 7-8 градуса ако не се лъжа. Въпреки това двигателят загрява бавно. Без този агрегат, едва ли би достигнал работна температура зимата. През преходните месеци, когато сутрин/вечер дълго е 8-9 градуса и въпросния агрегат не сработва, двигателя загравя много бавно. Много добре знам какви са симптомите за заминал термостат и ги бях изпитал. Термостатът ми е ок. Също така когато бях с постоянно отворен термостат(непостоянна температура, бързо изстиване при спускане и почти недостижима раб. температура) разходът беше абсолютно същият, както и сега с нормално работещ термостат. И да, при студен двигател разходът не е кой знае колко по-голям. Незнам защо, но моите наблюдения са такива. Поне при този модел. Та, идеята ми е, че този двигател загрява бавно и трудно, което предполага по-малко загубена енергия в топлина и повече отдадена в работа.

                          - Имайки предвид горното и 2.2 тона купе, аеродинамика на гардероб, задвижване през два цели моста, два сработваши лсд дифа на всеки по-остър завой, два кардана, раздатка, 'нам си колко карета, 30-31" леко рошави гуми, 5ст. конвенционален автомат с хидротрансформатор, чийто локъп на градско почти не сработва и само като се замисля колко луфтове, триене и загуби има по всички тези агрегати.....и въпреки това джипката си харчи и ускорява като лека кола.

                          Преди празниците пътувах Младост 4 - Люлин 2 през центъра. Да, снимката е навръщане късно вечерта към 10 без нещо по спомени, но София си беше тук и поне на отиване беше по улиците. Странно защо, но реално имаше повечко коли от колкото изглежда на снимката. Определено не беше нощно минаване през градът. Светофарите бяха в режим. Наистина нямаше тапи никъде и колите бяха много по-малко от сутрин в 8 или вечер в 6, но все пак. Направих снимката само, защото и на мен разходът ми се стори неадекватен.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180523_214136.jpg
Прегледи:1
Размер:36.6 КБ
ID:5789573

                          Редовно карам София-Ябланица. На темпомат 110 с няколко кикдауна-а при изпреварванията. Зимата не ходя. Това е без абсолютно никакво значение кога март-ноември, от къде съм сипал гориво, колко съм натоварен, сложил ли съм от бардала или малко двутактово масло. Всеки път паркирам в двора на 7.2 и навръщане паркирам в гаража на 8.1.

                          Сегаааа....зимната реалност на късо в квартала. Младост-4-2-4. Сутринта в Александър-Малиновия-Ужас съм оставял детето до училище и съм се прибирал обратно без отлепила Т стрелка на 18/100 за няма и 2км. Ама това мисля, че ще го направи и всеки един друг лек автомобил. Бил той и под 1500кг, а за бензинов сигурно и ще подмине.

                          // Към горните цифри е честно да се добави 1л/100, щото от Крайслер така са решили да "надписват"....
                          Последно редактирано от imarh; 28-05-18, 11:20.
                          WG 2.7 CRD

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

                            Аз го пробвам какво може да
                            даде като минимален разход. После ще стане като със старото чероки, колкото,
                            толкова. Взех го, защото пътувам често дълги разстояния и искам да се
                            съобразявам по-малко със зимните условия. Като тръгна на ски, обикновено там
                            където бях със малкото чероки по хижите, хората ринеха около мерцедесите и
                            BMW тата…и
                            дачиите. От както се запознах с лоста за предния мост на малкото чероки, че и
                            бавните, реших, че ако мога да си позволя джип, кола не искам.
                            Grand Cherokee има
                            потенциал за повече, хубаво е да знаеш, че го има, може да го караш като
                            москвич, но знаеш, че си подготвен, дали за разходка в калта или да стигнеш
                            по-спокойно до планината.

                            Вози много приятно на дълги разстояния, снощи на децата им свалих задните
                            седалки, завиха се и спаха като в спалня и с огромно количество багаж разбира
                            се.

                            Да не се случва, но мисля, че е по-сигурен в сблъсък с автомобил, по-висок е.

                            Масата му е по-голяма и при удар
                            (например) при автомобил 1,3т с кола 2т, енергията която се
                            предава е по-малка.

                            Разбира се, че го изпъвам, то с тоя звук направо е като музика, не съм го
                            засичал като е на 3500 – 4000 оборота, то тогава гледам пътя, ама и човека иска
                            мнение за минимален разход, за това и пиша практически какво измервам. Пък и то
                            който иска висока скорост, кара кола и мотор.

                            Тази година на 3 март, бях с малкото чероки на Витоша, бяха снегорините,
                            полиция, закъсали коли…и аз със дъртото чероки. Сега с
                            Grand Cherokee то, с
                            блокирани 4 колелета, мисля, че ще е още по-добре.

                            Нямам големи финансови възможности и искам да знам минимално какво ще ми харчи,
                            ако имам трудни моменти, та затова и го засичам.

                            А сладостта от това, да караш
                            Grand
                            Cherokee
                            , за мен е голяма, е за това го взех, отидох да го
                            погледна и не спрях да мисля после за него, кадърен човек от форума направи
                            диагностиката и вече е мой. За това казвам, че тоя човек трябва да отиде да го
                            покара, за да усети сладостта. Как да обясня, с дачията…печелиш икономия, с
                            гранда имаш възможности.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

                              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                              Бе не е точно така. До сега по частите с мерцедесови номера драма почти няма - само един реглаж на дюзите и един маркуч протече (за антифриза). А по американските части:
                              1) Дисплей на радио
                              2) Носачи (че даже задни долни 2 пъти за 20 000км)
                              3) Амортисьори
                              4) Спирачна помпа
                              5) Помпата за чистачките
                              6) Радиатор на климатика
                              Колега, пропуснал си да споменеш легендарните клапи на климУтроника и виенето в диференциала(почти на всички го има с вариации в силата на звука, или поне аз съм с останал с подобно впечатление от разговори с други собственици на WJ/WG).
                              А относно разхода - градско съм го смъквал най-малко до 14/100 с нафта от Ромпетрол, иначе - 15-16 ...
                              Извънградско - около 10/100.
                              Иначе добре върви и звукът ти пълни душата
                              РенеГАД
                              VW Golf V Variant 1.9 TDI
                              Honda HR-V 1.6i 4WD
                              "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покупка на Jeep Grand Cherokee 2.7

                                Първоначално публикуван от Miro2404 Преглед на мнение
                                ....с Grand Cherokee то, с блокирани 4 колелета....
                                На това не разчитай много-много и не му се предоверявай. Но наистина е учудващо проходим за комби, което е основно на задно без нито една твърда блокировка

                                Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                                Колега, пропуснал си да споменеш легендарните клапи....
                                Ами кашкаваленото задно каре на преден кардан? Ами "ослепителните" фарове? Ами ветрошумоусилвацията около вратите? Ами кекавата конструкция на седалките от говнолин? Ами разхлопващите се задни биалетки? Ами кламера отзад, наречен стаб. щанга?...
                                Все крайслеровите недомислици, с които се бориш и при 3.1, 4.0 и 4.7. Единственно само с мерцедесовите агрегати не съм имал драма.
                                Колата си е хубава, малка палава и с нрав. Все едно има душа. Ако човек си я гледа, ще и се радва по-дълго.
                                WG 2.7 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X