Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

    Напоследък заглеждам подобно джипче от второто поколение:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:280px-Daihatsu_Terios_front_20080730.jpg
Прегледи:1
Размер:16.4 КБ
ID:6146086
    Имам следните въпроси:
    1. Какво е задвижването, старото беше фултаим без понижаващи?
    2. Има само един мотор 1.5 бензин 105 к.с. - газифицира ли се безпроблемно?
    3. Старото Териос беше доста тясно за едри хора, как е новото?
    4. Ако се вземе ще е автомат и ще го кара жена предимно около градско.

    Ако има други специфики моля споделете.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

    Колегата Raico има такова, доста добро и е вече съвместна разработка с Тойота. Първите 2007/2008 има и 1.3 мотор, всички масово си идват с газови уредби от Италия. Задвижването пак си е фултайм с блокиране на раздатката с копче, няма бавни. Вътре си е достатъчно широко, за градско е перфектно.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #3
      От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
      ...вече съвместна разработка с Тойота...
      От поне 40 години няма Daihatsu дето да не е съвместна разработка с Toyota.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

        Имал съм за кратко старото. Новото е по-широко, по-стабилно и по-пъргаво и бързо. Не съм го пробвал, но не очаквам чак толкова огромна разлика, базата е същата като са коригирали основните слаби места - тясно, нестабилно и доста асматично. Не знам дали са запазили супер късата първа която е доста приятна предвид липсата на бавни и дали на 5-та все още е на 3750 оборота със 100км./ч.. Стария за градско беше приятен, но за извънградско е ужасТ. Това е най-маневрения автомобил който съм карал, новия е по-широк и се предполага, че ще е малко по-зле откъм маневреност, но пак би трябвало да доста меневренен. Като му знаеш слабите места с един бърз тест ще можеш да прецениш дали е за теб или не. Като го пробваш го опъни и с по-висока скорост за да прецениш ще ти понесе ли.Като подръжка и здравина би трябвало да е доста добре стига да не е влязъл в период на полуразпад. Старите гният, за новите не знам, но пак трябва да се внимава с ръждата.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

          След 2009 ако не се лъжа са с ел. рейка. ДВГ е тойота с верига, чугунен блок. Отзад е цял мост. Оборотите на мотора за извънградско са леко високи, ама то и не е мислен за магистрален джип. Бях го харесал модела, ама не ми изпадна читав, всичките са масово на газ, а пък мотора е с механични повдигачи и ако не се регулират навреме може да изгори клапан (проблем при газифизирането на тойоти). Гледай за ръжди. Успех !

          Коментар


          • #6
            От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

            Да слага му се ГИ без проблем , като голям минус мога да кажа че с автоматична кутия е много тромав за изпреварвания забравяш.

            Коментар


            • #7
              От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

              Здавейте колеги.Преди 20 дни закупих Териос 2 с първа регистрациа 10.2012г.В българските сайтове има малко или почти нищо за този модел.Ако някой се интересува повече,има два форума руски и украински в които има много информация с приложени снимки-www.terios2.ru и http://www.daihatsu-club.com.ua/foru...дството на Териос2 започва след 2006г.с ново купе и двигател 1.5,77kw.След 2010г. за европа се произвежда с двигател1.5 но 75kw.При регистрацията на талона е изписано ЕВРО 5.Поставих му ГИ BRC но още нямам впечатление за разхода на бензин и газ.Задвижването му е фултайм,без понижаващи.Има бутон за блокиране на междуосевия деференциал.Купето е просторно и удобно за 4 човека.Има много добра видимост от мястото на водача.

              Коментар


              • #8
                От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

                Вече трета година издевателствам над въпросният автомобил на който му навъртях над сто хиляди км. Джипчето е добро за градско каране. За гората опеделено не е от най добрите. За дълги разстояния също. Слабото звено е двигателя, слаб и със малък ресурс. Здравето на почти всички е взето по европейските магистрали и тук пристигат тотално уморени. По окачването нищо не съм сменял, но на двигателя правих основен ремонт. А колко болтчета по капаците има този малък двигател не е за казване. Генерацията минава под краката на шофьора и това е най шумното место когато двигателя работи на 3000 оборота. Но пък на място и до 80км в час е много тих. През зимата парното загрява учудващо бързо въпреки газовата уредба.

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

                  Здравейте,
                  от година карам този модел и всичко описно горе е много точно.
                  От седмица ми се появи проблем с километража започва отчитане от 20 км. нагоре...доста неприятно..махнах клемите и се оправи..след нялоко дни пак същото...Някой да има идея..

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

                    Здравейте Колеги, обмислям покупка на Териос 2 (след 2009г) с автоматични скорости. Имам следните 2-3 въпроса и ще съм благодарен на някой управляващ/л такъв автомобил да изрази мнение. Първото питане е следното, позициите на ск.лост са - P..R..N..D..2..L (от горе на долу). Първите 4 са ми ясни, но за какво са 2 и L и въобще присъствието на L означава ли, че колата има бавни.
                    Второто питане е, как се държи кутията генерално - отзивчива ли е, адекватно ли работи, на какви обороти е мотора с 110км/ч (на 4та), надеждна ли е.
                    Въобще всякакви впечатления ще са от полза.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли Даихатсу Териос 2-ро поколение във форума?

                      Така, колата вече е факт и ще взема сам да си отговоря на въпросите, току виж информацията помогне на някой друг
                      Позиция L на скоростния лост не позволява превключването от 1ва на 2ра скорост, т.е. напрактика това е само първа скорост.
                      Позиция "2" на скоростния лост, означава че предавките се редят до 2ра скорост и не позволява превключването на 3та скорост.
                      Кутията е много приятна, сменя неусетно предавките във възходящ ред. Относително бързо реагира на "кик даун" и сваля до нужната скорост.
                      Като човек карал не малко автоматици, смея да кажа че кутията работи "неусетно", т.е. не ме кара да се замислям - защо смени сега, или защо още не сменя и т.н., т.е. за моите разбирания работи доста добре.
                      На 4та (последна) скорост със 100км/ч е на 3000об/мин.
                      Генерално, колата е прекрасна за целите и нуждите, за които е закупена. В града се кара с лекота във всяко едно отношение. Извънграда е далеч по-комфортна от Териос първо поколение, седи добре и е приемливо шумна дори и при 130-140км/ч.
                      Може би заради късото междуосие, наистина силно неприятно се усещат големите неравности в комбинация с висока скорост, напр. напречните подскоци на АМ Хемус с да речем 100-110км/ч....ужас.

                      Коментар


                      • #12
                        Здравейте колеги.Имам Дайхатсу Териос 2008 1.3 .Всякаква техническа информация за модела ме интересува. Днес ми светна чек енджин.....какво да очаквам.Предварително благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          Откачи една клема на акумулатора за 2,3 минути и лампата трябва да угасне.

                          Коментар


                          • Viki 1407
                            Viki 1407 коментира
                            Редактиране на коментар
                            тя угасна но пак светна.Днес установих че е проблем с инжекторите на газовото устройство

                        • #14
                          Здравейте ! Взехме си Дайхацу Териос 2006 г. Снощи съпруга ми се прибира от работа и задна гума минава през дупка. Автомобила изгасва и няма палене - само таблото и копчето за газта не светят,фарове и мигачи всичко работи. Стартера върти .... Въпросът ми е има ли анти шок бутон и къде се намира ?
                          Ако някой има повече информация дайте и някакви други предположения какво може да се е случило ? Благодаря предварително !

                          Коментар


                          • #15
                            Привет на всички с Дайхацу Териос.Днес го прехвърлих и тепърва ще го разучавам.Чета че нямало много части за тях ама не се и развалялиЗа сега му поръчах без проблем 2 предни биалетки на цената от 13 лв за брой.Колата е 12,2008 г автомат без газ на което много държах.Няма и да му слагам.Имам си 18 ки летни с които е на снимката и оригинални 16 ки зимни.Ще го кара основно жена ми на мястото на Яриса,а аз ще му се радвам уикендите на балкана.
                            Прави ми впечатление, че изпълнението му е високо.Подгрев на предни седалки,кожен салон, доста айрбеци,а човека си е сложил и мултимедия с камера.
                            Ще се надявам на полезни отговори при нужда, че малко ми липсваше форума с тея СУвове
                            Някой ще кажат,че и това е от тях ама нищо Натиснете снимката за да я уголемите  Име:0-02-0a-c9b1d61cbda91907adc81e678770ca6d721b79f799d93063a05f09f5aa6f133a_379ae02e34e7e84d.jpg Прегледи:0 Размер:206.2 КБ ID:6867783
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • Самодържец
                              Самодържец коментира
                              Редактиране на коментар
                              Безаварийно!

                              От тези имаше с принудителен блокаж отзад, ако се не лъжа, но май само за версиите с ръчни скорости.

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X