Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

    Здравейте! Отдавна не съм пускал тема, но се очертава забавление, та реших да се посъветвам с евентуални съмишленици. Докарах предна дясна полуоска до смяна на каре. В същото време обаче, бъдещето на жипката се очертава като такова на "кафе-рейсър". По този повод се появи и дилема породена от разговори в руските форуми - полуоска със съчмено каре от ГЧ ZJ вместо оригиналния "кардан'. Ще вметна, че в Роцк ауто съществува такава част за XJ (комплект полуоска с каре и венец за АБС), която е почти на цената на мопарско кръстато каре. Обаче, по закона на Мърфи, изрично е упоменато, че не става за джипки с раздатка 242. Верно е, че има и каре за 16 евро, но пък колегата от Варна, пазарувал директно от Рокауто, е докарал крайна сума почти 70 лева за подобна евтинийка. Та накратко - събирам мнения и препоръки.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    От: Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    изрично е упоменато, че не става за джипки с раздатка 242.....
    Туй пък що`.....Ще идваш да се пулим, чешем по главите и да му мислим
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

      И аз не знам що, но пише Exept Selec trac. Ся, ако се имат предвид разновидностите на Селек трака преди 242-ката, не е отбелязано изрично. Иначе, зъби на АБС-а, брой на шлиците и т.н. са еднакви при кардана и при шръса. П.П. А що се отнася до идването, определено вече му е време да се случи, но ще е след Гергьовден .
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

        Ходи си купи 2 полуоски от ZJ и си в джаза. Печелиш равномерна ъглова скорост в завой с включен преден мост. Кръстачките трябва да работят по 2 на вал, за да изравняват ъгловата скорост. Аз съм карал така 30к км с полуоски от ZJ и си беше екстра.

        Коментар


        • #5
          От: Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

          Първоначално публикуван от teao Преглед на мнение
          Ходи си купи 2 полуоски от ZJ и си в джаза. Печелиш равномерна ъглова скорост в завой с включен преден мост. Кръстачките трябва да работят по 2 на вал, за да изравняват ъгловата скорост. Аз съм карал така 30к км с полуоски от ZJ и си беше екстра.
          И откъде се снабди с такива полуоски?
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

            От морга, по спомен 200 лв двете.

            Коментар


            • #7
              От: Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

              А някакви проблеми при смяната? Или вадиш старата и слагаш новата?
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

                Моя джип беше 4 литра 96 година и смяната беше безпроблемна, вадиш старата и слагаш новата. Абс при мен не работеше, след конверсията на задния мост с дискове, та за АБС-а не мога да ти потвърдя.

                Коментар


                • #9
                  От: Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

                  Хи, две чистак-бърсак нови полуоски за ZJ от Рокауто са грубо 70 евро, та май стигаме до въпроса кой и срещу каква (приемлива) сума може да ги достави.
                  Последно редактирано от коко келеша; 05-05-18, 14:39.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предна полуоска за XJ с ШРЪС вместо с кръстачка?

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    .... кой и срещу каква (приемлива) сума може да ги достави.
                    Звънни
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X