Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Баланс на гуми

    Кога трябва да се балансират гумите?Слагам летните, който са на джанти стояли зимата в гаража, трябва ли да минат пред баланс?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Баланс на гуми

    Ако караш в Бг с тия низките цени на баланса аз не бих се и замислял. Аз в Германия не ги балансирам със смяната на гумите на смяна на сезон от 6 месеца, но задължително ще го направя на 1 година. Инъче съм гледал на БМВ-то ми преди понеже беше на лизинг и не беше мое , та никога не му направих баланс на гумите, но така и не му и трябваше (или поне с такова впечатление останах).
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #3
      От: Баланс на гуми

      Аз ги балансирам,и почти винаги се налага корекция. Въпрос на лична преценка,не е задължително.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Баланс на гуми

        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
        Ако караш в Бг с тия низките цени на баланса аз не бих се и замислял. Аз в Германия не ги балансирам със смяната на гумите на смяна на сезон от 6 месеца, но задължително ще го направя на 1 година. Инъче съм гледал на БМВ-то ми преди понеже беше на лизинг и не беше мое , та никога не му направих баланс на гумите, но така и не му и трябваше (или поне с такова впечатление останах).
        Демонтаж на 4бр. зимни,монтаж на летни на същите джанти,баланс,гумите,надписани, в чували и в багажника-65Е.Кво му плащаш?
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #5
          От: Баланс на гуми

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          Кога трябва да се балансират гумите?Слагам летните, който са на джанти стояли зимата в гаража, трябва ли да минат пред баланс?
          Гуми се балансират,ако има нужда! А корекция ще се наложи и при току що свалена джанта от баланса. Не занимавай с щуротии!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Баланс на гуми

            Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
            ....65Е.Кво му плащаш?...
            ИмАл си бОл ПарЕ, плАтил си
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #7
              От: Баланс на гуми

              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
              ИмАл си бОл ПарЕ, плАтил си
              ИмАл е близо 130л.Ма кво му плащаш половин надница , та да ти е мирно на мисълта и душата.Крум е прав - колело се балансира при нужда.С проверка на окачването , особено на предно дясно.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Баланс на гуми

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Кога трябва да се балансират гумите?Слагам летните, който са на джанти стояли зимата в гаража, трябва ли да минат пред баланс?
                Колега, в момента не мога да се сетя от Перник ли беше или от Самоков, но в София баланса е 2лв. Ако 8лв. те притесняват, нямаш гумаджия на близо и/или държиш да си смениш сам гумите, не ги балансирай.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Баланс на гуми

                  Преди години си правех труда да държа отделни комплекти летни и зимни гуми на джанти. След смяната ВИНАГИ трябваше да се ходи на гумаджия - една не държи налягане, друга тресе и подобни изненадващи констатации.

                  Сега нищо такова не правя - направо натоварвам гумите и отивам при специалистите. На всяка от колите всеки път поне една (и много рядко само една) джанта я коригират с хидравликата, заради многото срещи с Йорданки и Лилянки по асфалта.

                  Парите са пак същите ама не се цапам и не губя време да се боря с крикове и гайки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Баланс на гуми

                    На времето винаги сменях гуми на едни и същи джанти...От около 20г преустанових тази практика, защото явно гумата се 'напасва' към джантата, и при последващ монтаж вече не е съвсем концентрична и почва ВибрациЙ Сега си ги въртя предимно сам... Да, при нова гума минавам през пълната процедура - проверка на джанти, монтаж, баланс...Ако не усетя вибрация при експлоатация - не пипам... Реално след 3 сезона усетих на зимния комплект вибрация само на много висока скорост... Ама то аз си я създадох, щото чистих джантата от лед с ножа, и отлепих баланс Изкара така сезона, че и следващия зимен сезон... Ама сега като ходих да слагам летния комплект чисто нови гуми, пуснах и зимните за баланс - за другия сезон да са си балансирани..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Баланс на гуми

                      Смяна на гуми с джанти х5лв. баланс х2лв.=28лв. Скъпо ли е?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #12
                        От: Баланс на гуми

                        Не толкова, но аз предпочитам да са ми в комплекти зимни лятни и на джанти. Крокодилски крик, малък компресор и електрически гайковерт райдър. Смяната става за 25-30мин. с подмотване. Според мен един път качена гума на джантата, се кара докато дойде време са смяна, и се балансира само при нужда, или изкривяване на джантата.
                        -Чем занимаетесь по жизни?
                        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Баланс на гуми

                          Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                          ... или изкривяване на джантата.
                          Т.е. всяка година.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Баланс на гуми

                            Аз за миналата година имам само две криви джанти от зимния комплект, още не съм ги дал за изправяне. Тази година нямам криви, но мнОУ Фнимаам в картинката. пп. А къде е тази хидравлика за изправяне на джанти? В Пловдив дали не може да се намери? Досега само механични машини за изправяне на джанти съм виждАл у филибето.
                            Последно редактирано от KingofROAD; 01-05-18, 23:22.
                            -Чем занимаетесь по жизни?
                            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Баланс на гуми

                              Не е точно така,ако има една кал по гумата и си я караш така цяло лято.какво става с баланса? Условно приемам,че не се усеща.Не трябва ли да мине през баланс на следващото слагане?Последните 10г. карам само нови гуми,и не искам проблеми.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X