Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Баланс на гуми

    Правя баланс на зимните и летните гуми все с джантите по комплекти, на всеки две години или ако почне да вибрира волана.

    Коментар


    • #32
      От: Баланс на гуми

      Абе вие по дата ли си събличате шубите, или като ви стане горещо?Усетя ли вибрации - балансирам... Няма ли вибрации - защо да си играя с балансировка?
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Баланс на гуми

        Вибрациите, особено когато са от износване, а не от паднала тежест, се промъкват бавно и човек не винаги усеща.

        Коментар


        • #34
          От: Баланс на гуми

          Какво значи 'се промъкват бавно'? При ниска скорост нямаш вибрации... Достигнеш ли резонансната честота - усещаш я...Дали е по-малка или по-голяма? Ами като е малка вибрацията - можеш и да си я оставиш.. .Навярно знаеш, че повечето машини имат настройка на допуска Т.е. показва ти 0/0, а път то може да ти е 10/10 гр, ама машинката настроена под 15гр да го смята за добре балансирана гума
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Баланс на гуми

            Жоро, според теб с вибрациите,които имаме от двигателите си, при каква скорост ще започнем да усещаме "първите леки вибрации", за които можем да кажем,че са от дизбаланса на гумите ни?
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #36
              От: Баланс на гуми

              Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
              Жоро, според теб с вибрациите,които имаме от двигателите си, при каква скорост ще започнем да усещаме "първите леки вибрации", за които можем да кажем,че са от дизбаланса на гумите ни?
              При едните не тресе волана. Е, тресе, ама на празен ход. При небалансирани гуми волана ще ти откъсне ръцете. Ако е лек случая, волана само трепти, ама пак е гадно и пак се усеща.

              Коментар


              • #37
                От: Баланс на гуми

                Или както казваше баща ми, че воланът "сее".
                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                Тел: +359 887 847261

                Коментар


                • #38
                  От: Баланс на гуми

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Т.е. всяка година.
                  На джипа кривиш и ли джанта и как?
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #39
                    От: Баланс на гуми

                    Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                    На джипа кривиш и ли джанта и как?
                    За леките коли говоря.

                    Иначе на джипа елементарно се криви джанта, само изпусни гумите на ниско налягане и да не внимаваш много-много.

                    Мислех си аз че уазковите джанти са от кашкавалий, сложих някакви от гранд витара - и те така.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Баланс на гуми

                      На джипката след 4г според гумаджиите едната джанта имаше лека деформация ...
                      Пък гумите все пак са почти 31' и не съм ги карал под 2.5бара
                      Зимните са ми 18-ки, но при тях не е имало деформация..

                      Иване, щом усетя вибрация - баланс... Не го ли усетя - не смятам да робувам на 'планове' през 10х.км да балансирам, дори и да няма нужда... Дали ще сложат друг баланс ако я закараш - сигурно...
                      Поне на джипката 5гр не се усещат от никъде. Ама то над 5гр влияние е камъче влязло в протектора...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Баланс на гуми

                        Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                        Или както казваше баща ми, че воланът "сее".
                        Тръгне ли да "сее" с баланс на гуми нема да се опрай!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Баланс на гуми

                          Сега се замислих, защо още не са въвели задължителна заверка на баланса на гуми, като при пожарогасителите.
                          Щели да въвеждат задължителни вериги, текстилните стават ли за пред органите? Има пластмасови.
                          На джипа ми ако му потрябват вериги то България трябва да е в бедствено положение от 6 месеца.
                          На леката кола пък незнам как ще сложа вериги, ниска и гумата облизва калника.
                          Всичко това в кръга на шегата или пък не.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X