Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реглаж или...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реглаж или...?

    Здравейте колеги,Моля за малко помощ, понеже не съм сигурен какъв точно е проблема. Та...всичко започна с вдигането на Дувара натегнах торсиони, смених амортисьори, пружини, сложих боди лифт и т.н. Знам, че попринцип е хубаво да се направи реглаж при каквато и да е промяна на окачването, но тогава не го направих. Откакто се захванах с вдигането колата бие леко в дясно, като градско е почти незабележимо, но при висока скорост извън града постоянно трябва да държа волана и дори леко да го кривна в ляво за да мога да поддържам треактория. До тук всички си казвате "тоя идиот трябва да направи реглаж, кво пуска тема" обаче странното е, че криви само когато съм с калните гуми - 32 инча, когато сложих временно АТ-тата които са 29 инча този феномен не се наблюдава. Та въпроса ми е - може ли да е заради гумите или съм си за реглаж? Благодаря на отзовалите се Поздрави,Венци

  • #2
    От: Реглаж или...?

    Като се абстрахираме от реглажа и, както предполагам, ако си с торсиони отпред, еднакво ли си го повдигнал от двете страни ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Реглаж или...?

      Уж еднакво - според метъра. Странното е че с едните гуми бяга в дясно а с другите не. Идеи?

      Коментар


      • #4
        От: Реглаж или...?

        Калните гуми са изкривени.

        Коментар


        • #5
          От: Реглаж или...?

          Втори комплект кални гуми са това. И с предните и с тия все в дясно бие. Айде предните бяха руски, ама тия са Cooper discoverer а и бяха балансирани. Също така при криви гуми се усеща тресене, което аз нямам дори и при 140км/ч. Нещо друго ще да е

          Коментар


          • #6
            От: Реглаж или...?

            Свали двете предни гуми както са с джантите, търкулни ги една по една и сам ще видиш могат ли са се движат направо или тръгват да падат в ляво или дясно. Не е задължително и двете да го правят. Дори едната е достатъчна.

            Коментар


            • #7
              От: Реглаж или...?

              Ама ги пусни по голям байр,че иначе теста ще е невалиден!!!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #8
                От: Реглаж или...?

                Ще ида на реглаж пък ще видим дали ще се оправи. Тва с гумите да ги търкалям не ми се вижда като надежден начин за проверка

                Коментар


                • #9
                  От: Реглаж или...?

                  Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                  Ще ида на реглаж пък ще видим дали ще се оправи. Тва с гумите да ги търкалям не ми се вижда като надежден начин за проверка
                  Не усещаш ли че те *пързаля* батко Крумчо , загледай какво пише над името му и го потърси за да решите проблема .
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реглаж или...?

                    Провери и спирачките!Да не задържа някое колело,клеясало буталце,запушен маркуч и т.н.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реглаж или...?

                      Провери и спирачките!Да не задържа някое колело,клеясало буталце,запушен маркуч и т.н. Впрочем и лагер на главина не е изключено като хипотеза!?
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реглаж или...?

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        Не усещаш ли че те *пързаля* батко Крумчо , загледай какво пише над името му и го потърси за да решите проблема .
                        За REGULATOR разбрах че се шегува, но поста над него беше сериозен Колкото до спирачките - мисля, че не са те, понеже наскоро сменях накладки и уж прегледах всичко.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Реглаж или...?

                          Опита ли да размениш гумите ? Лявата от дясно - дясната от ляво. Аз имах същия проблем (при лек автомобил) и след размяната на гумите се оправи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Реглаж или...?

                            Смятам направо да ида на реглаж, така с пробване не ми се занимава, а и ще е по-бързо и безболезнено да ида при хора които разбират. Тогава поне ще стане ясно от реглажа ли е или нещо друго се ебава. Благодаря за коментарите колеги, наздраве!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Реглаж или...?

                              Ако не си сигурен къде - бих ти предложил реглаж при сервиз 6+. Филип от "Бричка" ги представи добре и сервиза им е оборудван, реглажа е евтин. Май е 30лв преден мост, но трябва да питаш. Виждам, че си от София и с това мога да съм ти полезен. Момчетата разбират и от гуми. Успех

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X