Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за път в Северна Албания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за път в Северна Албания

    Колеги, някой знае ли дали има проходима за джип връзка между долините на Валбона и Тет (Theth)? Информацията, която намирам, е противоречива, картите също.Изобщо всякаква информация за най-северната част от Албания (северно от язовора на Дрин) е добре дошла - места за нощувки, места, които си заслужават, пътища.
    www.offnews.bg

  • #2
    От: Питане за път в Северна Албания

    Това е алпийски район. Големи наклони, сложен терен. И козите дето се казва се озорват. Има някои пътища до махалите, но през върховете е невъзможно. Влиза се само през долината, през езерото има фериботи до Валбона и долината на Тет.
    Show must go on!
    LZ1VES

    Коментар


    • #3
      От: Питане за път в Северна Албания

      Разгледайте тази тема - там са ходили и до Тет и до Валбона:
      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=212685

      Аз лично само до Тет с високопроходимо МПС.

      Отговора е НЕ - освен ако не си турист с раничка и в добра форма.

      От Валбона до Тет има 3 пътя за автомобил:
      1. С Ферибот - особеното е че се иска резервация иначе рискуваш да няма места иначе е приятно предполагам
      2. През Шкодра - особеното е че е 260 км и се минава в най добрия случай за 6 часа - тесен път с големи пропасти и без мантинели но големи красоти
      3. През Черна Гора, Хоти и Башкими - 180 км не съм минавал и не ми е ясно дали граничните пунктове работят иначе е примамливо.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Питане за път в Северна Албания

        Много благодаря за отговорите.
        Взехме ферибота от Fierze. Той тръгва в 13 ч. Цената е 5 евро на квадратен метър за автомобил (нашият беше оценен на 9 квадрата) и по 5 евро на човек.
        Ферито стигна в Коман доста по-бързо от разписанието за около 2 часа и малко.
        Тунелът в Коман е прясно асфалтиран, както и първите 1-2 км. По-нататък в следващите 25 км пътят е ужасен ужасон, после рязко се оправя.
        Тръгнахме към Черна гора и не стигнахме до Тет.
        Ще разкажа по-късно по-подробно пътуването си, но едва ли имам кой знае какво да добавя към този прекрасен пътепис: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=212685
        www.offnews.bg

        Коментар


        • #5
          От: Питане за път в Северна Албания

          За съжаление виждам темата със закъснение.
          Но се радвам, че пътеписът ми е бил полезен.
          Повече информация за фериботите - те са три. Двата са еднакви по размер, малки и само леки коли могат да се качат на тях.
          Другият е по-голям, става и за по-малки бусове.
          Не само че няма нужда от резервация, ами и двата малки вървят по едно и също време и конкуренцията между тях е жестока.
          Още на 100-ина метра преди терминала ни посрежнаха и ни продадоха билети. На доста по-ниска цена, отколкото очаквах, нямаща нищо общо със споменатата по-горе (общо 30 евро за бабата фиеста и за нас двамата).
          Пристигна ферито, и се оказа, че нашите билети не били за него, а за друго... Хиотреците се опитаха да ме минат, като ме накарат да платя повторно и да ме возят те. Запитаха къде сме спали във Валбона и аз отговорих. Това е скъп хотел, собственост на американка, но към него има парцел за къмпинг, където ние спахме на палатка. Но решиха, че могат да ни издоят и казаха, че америкатката специално им се била обадила, за да ни запази места. А тя просто не знае за нашето съществуване и не я видяхме дори от далеко.
          След това дойде другото фери, което беше доста разпадащо се, но ни откара до края на язовира.
          И двете стояха доста след времето да потеглят, но и така тръгнаха полупразни.
          Не може да се стигне от Валбона до Тет само през Черна гора - трябва да се мине и през Косово.
          Бях чела, че са започнали да асфалтират пътя от Шкодра през Башкими, но не знам до къде са стигнали.
          След това границата между Черна гора и Албания е на около 2000 метра навсякъде до Косово, така че път там изобщо няма. Трябва да се мине през Печ в Косово.
          И може да се окаже, че един ден не стига за това приключение.

          Коментар


          • #6
            От: Питане за път в Северна Албания

            Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
            Не само че няма нужда от резервация, ами и двата малки вървят по едно и също време и конкуренцията между тях е жестока.
            Позволете да не се съглася с Вас.
            Огромно значение има кой сезон и ден от седмицата се чака ферибота.
            Ние бяхме миналата година 20-ти Август неделя.
            Беше явно шиптърски ден за сватби - по пътя и граничните пунктове имаше десетки такива
            Ами отвисяхме си едни добри 3 часа на ферибота в очакване да ни сместят някъде и в трите ферита и накрая си минахме по обиколния път през планините.
            Така че който иска да ползва ферибота да си резервира онлайн или по телефона иначе няма да спази програмата.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X