Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

    Здравейте съфорумци. Притежавам WJ 2.7 CRD и от 2 3 седмици забелязвам че при студена кола като запаля двигатела си мърка, но стопли ли малко дори и от 50-60 градуса на всяко следващо палене започва едно като грухтене и менене на обороти примерно от нормално 700 пада на 600 и така скача на 700 и е постоянно докато не го изфорсирам няколко пъти. Всичко каквото е трябвало съм го сменил по двигателя и тъкмо да си помисля че вече няма какво и започна този проблем който ме вбесява. Някой от вас ако му се е случвало такова нещо ще му бъда благодарен да сподели опит и идеи за да ме насочи какво да правя от тук нататък. Благодаря на всички отзовали се!

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

  • #2
    От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

    Диагностика - датчици, дюзи, компютър.....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

      На диагностика на конпютъра не отчота грешки, чек не ми свети...

      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

        Първоначално публикуван от Simeon Dimitrov Преглед на мнение
        На диагностика на коМпютъра не отчИта грешки, чек не ми свети...
        ....той коНпютъра отчОта това което вижда, в събота дистанционно палих някакъв такъв къде Силистреско и то на "колега" сервизаджия( още си чакам обещаната "благодарност")МАП + някой и друг проблем.100 kPs по компютър, а атмосферното налягане е 94 .....ама трябва да го знаеш
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

          Извинявам се за грешките но пиша от телефона и не съм ги видял. Спокойно не съм неграмотен

          Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #6
            От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

            Здрасти , да споделиш от кой край си , че да те насочим към някой колега ?
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

              Здравей Еди, от Свиленград съм. В крайна сметка от предният пост нищо не разбрах или по-точно към кои датчици да се насоча да се погледнат. Макар и да нямам грешки при диагностиката нито пък да ми свети чека. Това ме обърква мене и не знам към какво да се насоча.

              Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                Привет на всички. Първи коментар към първият отзовал се - Дядо Владо - свалих мап сензора видяха го майстори казаха че е добър държи си вакуум и няма проблеми. Грешки нямам по компютъра.
                До вторият отзовал се - Еди Рангелов -
                Еди благодаря и на теб за помощта но незнам какво става с личните съобщения дали ги получаваш затова пиша тук. Свалих дебитомера, почистихмр го с клиинър но пак не се оправи. Но при оглед на схемата му нарисувана забелязах, че няма контакт между двете клеми. Незнам нормално ли е или от времето нещо се е случило та не го пренебрегвам а ми стой като възможен проблем за подмяна. Ще прикача снимка да го видите и да си кажете мнението. Друг вариант който майстора ми препоръча че може да е от управлението за газта. Така че очаквам предложения. Поздрави!

                Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #9
                  От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                  Това е то дебитомера.

                  Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                    Станчев , дедо ни Владо е яре , по-старо то пръча , качил старата коза.И не е само той , да не се обидят останалите капацитивни колеги , моля!
                    Това с мерача за прежъра ти го даде за пример.Но отсреща е имало апаратура , която мери показанията на сензора.Не е имало коментар за външен оглед , или стискане с пръсти на маркучите.
                    Имаше предвид набора - четене на живи данни и познаване на данните в съответните режими.И се получава.
                    То , ако трябва да сме честни и задържащ ЕГР може да ти ги догажда тези проблеми.Управлението си му върви , реакциите му неадекватни.При по-високите режими не влияе.
                    Има и още , но само дружеско желание от разстояние няма да е достатъчно.
                    Успех , все пак!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                      Е на мен ми стигат само коментари от хора на които се е случвал подобен проблем та да знам към какво да се насоча с майстора.

                      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                        Извинявай за "Станчев".Беше , щото по телефона имАх разговор със Станчев (Симеон Станчев).
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                          Няма проблем всичко е наред

                          Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                            Първоначално публикуван от Simeon Dimitrov Преглед на мнение
                            Е на мен ми стигат
                            Не стига, хайде звънни че така през ден не става от компа.....
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                              Дядо Владо и да ти звънна същите симптоми щети кажа. Не съм нито майстор нито разбирач така ще не разбирам много като вас. Но същия ден като ги чистих не се оправи джипа ръмжеше си така, но от следващия ден вече стана 2 дни не го спирам от каране 1 път не ми е направило това ръмжене. Не знам на какво да се дължи но се оправи след 2 месеца постоянен проблем.

                              Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X