Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

    Ще ти кажа*

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

      Здравейте отново, това с оборотите започна отново да се появява от време на време. Има ли шанс да е от ЕГР или коляновият вал. Не разбирам, просто са мнения от хора но преди да направя нещо искам да се допитам до вас. Днес ми се наложи да пътувам на дълъг път. Забелязах че след всяко гасене пали по един и същ странен дълъг начин т.е. стартера върти та се къса и пали сигурно на 5тата секунда. Направо вече незнам от къде да го почна, винаги съм сменял всичко каквото се е налагало и съм го държал в прилично стегнато ниво но все нещо ново се появява и нещо започна да ми омръзва... Предварително благодаря на всички отзовали се. Поздрави!

      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #18
        От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

        Уф , може да са дюзи , регулатор , датчик кол. вал , помпа ............
        Еди Рангелов : 0885 088 444
        Няма незаменими има незабравими хора !!!

        Коментар


        • #19
          От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

          Благодаря Еди, за дюзи и помпа съм сигурен че не са но датчика и регулатора ще ги погледна. Само едно уточнение ако може да кажеш. Този регулатор къде се намира и какво представлява? Интересното е че като припомпя газта малко на по-високи обороти се оправят оборотите за минута и после пак започва да ги мени нагоре надолу.

          Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #20
            От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

            Регулатора е в задната част на рейлтръбата държи се с два болта Е8 или Е10 , датчика за високо налягане е отпред на същата тръба
            Еди Рангелов : 0885 088 444
            Няма незаменими има незабравими хора !!!

            Коментар


            • #21
              От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

              Първоначално публикуван от Simeon Dimitrov Преглед на мнение
              Благодаря Еди, за дюзи и помпа съм сигурен че не са но датчика и регулатора ще ги погледна. Само едно уточнение ако може да кажеш. Този регулатор къде се намира и какво представлява? Интересното е че като припомпя газта малко на по-високи обороти се оправят оборотите за минута и после пак започва да ги мени нагоре надолу.

              Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
              По този начин диагностика няма да стане , колега.Яви се при някого , да гледа данни от работещ мотор.И да знае какво трябва да показва.Иначе само ще се нервиш и подобни.Не е казано , че колегите , които ти поддържат колата са лоши.Просто си трябва електронен пръч за тая коза.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #22
                От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                Добре благодаря ти много Еди за отделеното време и помощ. Ще кажа тези дни релултатът какъв е.

                Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #23
                  От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                  Jeko47 здравей, съгласен съм. Но в моя град нямат читав софт за четене на джип. Само 1 човек знам с софт на бош, при който я изчистих 1 2 пъти и повече нямам грешки. А специално да се грабна до София и обратно заради едното закачане ми 600 км да не говорим и от към разход че е голям. Затова пиша тук та ако на някой му се е случвало да каже какви са били неговите симптоми или пък майстор да си каже мнението и аз вече ще проверявам след него и така. Но пък не успея ли да се оправя и идвам ли до София по работа тогава бих го закарал на хубав сервиз да го види.

                  Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #24
                    От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                    Отиди при този човек с Боша. Не четете грешки, а гледайте действителни стойности. И по точно, налягането в рейла в момент на стартиране и после като запали, на празен ход. Първо при студен двигател и после при топъл. После сравнението на количеството на дюзите и ако, има %- то отваряне на регулатора на налягане. Последното не съм сигурен, дали можеше да се гледа при този мотор с този софт.
                    След това сподели какво сте видели.
                    П.П. Знаеш ли какво е чукане на аванс. И ако, знаеш, това "грухтене" приблизително на такова ли го оприличаваш? Все едно, че в двигателя нещо се "джурка".
                    Последно редактирано от atanas_93; 16-05-18, 20:11.
                    Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                    SSang Yong Kyron 2.0xdi
                    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                    Коментар


                    • #25
                      От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                      Послушах те, отидох днес и ги видяхме тия така наречени живи стойности. Оказа се, че мотора е в перфектни стойности, само че заради датчика на високото налягане на горивото имам нещо проблем т.е. при палене ми трябвало 20 - 25 kps, а при това налягане било 12 и трудно ставало 20 затова върти толкова. Сега ми обясни че имало чистене на датчика и смяна на уплътненията, но не гарантира че ще стане защото не винаги имало успех. Мисля да опитам и ако не ще купя нов. За сега това е с паленето и с оборотите проблеми нямам, ще видим и ще наблюдавам да видим.

                      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #26
                        От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                        Има два варианта, или датчика не показва коректни стойности, тоест проблема е в датчика, или датчика показва коректни стойности и проблема е в регулатора!

                        Коментар


                        • #27
                          От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                          Да, затова почваме с датчика да видим какво ще стане и ако не, продължаваме с регулатора.

                          Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • #28
                            От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                            Първо проверете излишното гориво с колби
                            Еди Рангелов : 0885 088 444
                            Няма незаменими има незабравими хора !!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                              Здравейте, смених датчика за високото налягане на горивото тъй като замерих го с живи или реални стойности, т.е. в момент на палене и така видяхме че пали при 12 kps или там как бяха буквичките за тия паскали а майстора каза че нормалното налягане пеи палене е от 20 нагоре. И видя че в датчика било проблема уж не пращал реални стойности към компютъра. Сега пак пали но трудно т.е. с въртяне от порядъка на 5 до 10 секунди но така си палеше и преди. Проблема ми беше след като загрее и го загася тогава вепе палеше от 4тия път с въртяне по 20 секунди. На компютър вече нищо не показва като грешка и незнам към какво да се насоча. Чувал съм за някакви О-пръстени незнам да ги гледам ли, друг казва помпата ще да е и като цяло незнам към какво да се насоча. Нафтата не ми пада защото от 1 година преди филтъра имам клапан т.е. филтъра винаги си е пълен. Запали ли мога цяла БГ да обиколя проблеми няма. Проблема е след това. Чудя се вече дали да не прибегна към майстори в по-големи градове като Ст. Загора, Хасково или Пловдив.
                              Предварително отново благодаря на всеки отзовал се да помогне с идеи!

                              Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                              Коментар


                              • #30
                                От: 2.7 CRD - мени обороти при топъл двигател...

                                Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                                Първо проверете излишното гориво с колби
                                Еди благодаря за идеята, беше прав! Напрахме замерването с колби. 3тата ми дюза я напълни за 30 секунди докато другите едвам едвам бяха сипали. Сега ще я сменям па да видим какво ще стане.

                                Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X