Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan - изгасна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Terracan - изгасна

    Тази сутрин, на един светофар колата изгасна. Индикаторите светват, като завъртя ключа гаснат веднага. Нещо изщрака, отпред в ляво и замириса на изгоряло. Имате ли представа какво е заминало? Стартер ли е?

  • #2
    От: Terracan - изгасна

    предпазителите са там. но какво му е на твоя
    дано се окаже малко

    Коментар


    • #3
      От: Terracan - изгасна

      Да споделя развитието. Оказа се лоша връзка след клемата на акумулатора, това се оправи лесно. След подмяната колата не запали, пробвах доста пъти, върти, но не пали. Наложи се да викам репатрак, тъй като беше събота в сервиза я оставиха за понеделник. В понеделник е запалила от първия път, на диагностиката показва колебания в запалителната система, сложих добавка.
      Чудя се защо изгасна ? Бях на светофар, двигателя работи, дори и с лоша връзка към акумулатора не би трябвало да гасне.
      Странно е и защо не палеше толкова време, а като е преседяла е запалила лесно.

      Коментар


      • #4
        От: Terracan - изгасна

        Здравей колега.
        От така написаното , поне аз , не разбрах доста неща -какво означава лоша връзка -на коя клема е била.
        Това , че при въртене не е запалила -нямаш ли помпичката да напълни филтъра ?
        Какво означава колебания в запалителната система? Каква добавка си сложил ?
        Всичко е толкова объркано написано , че едва ли ще е полезно на някой , а нали точно това е целта на форумът -да споделяме проблемите и тяхното решение.

        Коментар


        • #5
          От: Terracan - изгасна

          Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
          Здравей колега.
          От така написаното , поне аз , не разбрах доста неща -какво означава лоша връзка -на коя клема е била.
          Това , че при въртене не е запалила -нямаш ли помпичката да напълни филтъра ?
          Какво означава колебания в запалителната система? Каква добавка си сложил ?
          Всичко е толкова объркано написано , че едва ли ще е полезно на някой , а нали точно това е целта на форумът -да споделяме проблемите и тяхното решение.
          Клемата на +, там където самата клема се свързва с кабела беше лошата връзка, прекъсваше.
          Помпих с помпичката, даже накрая махнах накрайника на бързата връзка към помпата да видя дали отива гориво.
          Колебания в запалителната система ми казаха в сервиза, имам и диаграма от диагностиката, ако представлява интерес мога да я кача.
          Добавката, която ми дадоха е - 244 diesel fuel system cleaner
          На мен не ми изглежда объркано, но ако има още въпроси, питайте.

          Коментар


          • #6
            От: Terracan - изгасна

            Дизелов мотор със запалителна уредба? (ignition systen) или по-скоро горивна уредба? - fuel system
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #7
              От: Terracan - изгасна

              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
              Дизелов мотор със запалителна уредба? (ignition systen) или по-скоро горивна уредба? - fuel system
              Така се изкарват пари !

              ... ма щом пациента е доволен, що не ?!

              P.S. Колко струваше "ремонта", и в кой "сервиз" ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Terracan - изгасна

                Грешката е моя. Не виждам това какво помага в темата.

                Коментар


                • #9
                  От: Terracan - изгасна

                  Първоначално публикуван от isbul Преглед на мнение
                  Грешката е моя. Не виждам това какво помага в темата.
                  Ами ще помогне на други колеги с автомобил като твоя да реша къде да ходят или да не ходят при проблем.
                  Нали за това е Форума, за да имат повече хора по-голяма информация.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-05-18, 17:11.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X