Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо СТРУНА Лидер диодни елементи ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телоподаващо СТРУНА Лидер диодни елементи ?

    Имам проблем с машината. Миналата седмица я отварях за почистване и видях, че тоя жълтия мост на клемата е прегорял. Смених го и днес ми залепна телта в контактната дюза. При опит да я отлепя с разклащане на шланга прегоря единия кабел отбрлязан със синьо идващ от силовия изправител. Презапоих го пак, проба и залепна. Разклащане и прегоря диода вдясно.
    Сега съм вързал само двата и мисля, че е добре.
    Въпроса ми е тази цялата схема за какво е? Може ли да работи така? На диодите нищо не пише. Всякакви съвети са полезни.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_10213147864519396.png
Прегледи:1
Размер:920.2 КБ
ID:6146062
    Последно редактирано от maptod; 27-04-18, 20:16.

  • #2
    От: Телоподаващо СТРУНА Лидер диодни елементи ?

    Обърках раздела...

    Коментар


    • #3
      От: Телоподаващо СТРУНА Лидер диодни елементи ?

      Ако ти е прегорял диод, То нищо не е добре. На жълтото етикетче пище какви са диодите като мощност.
      АИГ-Заваряване ООД
      Производител на заваръчни апарати "DEL"
      http://www.aigwelding.com
      0889 522 036

      Коментар


      • #4
        От: Телоподаващо СТРУНА Лидер диодни елементи ?

        Прати го на Асен или във фирмата производител . За да изпука диод има много по сериозна причина от хлабава връзка или прегорял кабел .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Телоподаващо СТРУНА Лидер диодни елементи ?

          Ттояа е отделен блок захванат за силовия изправител. Единия кабел идва от силовия изправител и от клемата отива в дросела. Нямам как да го пратя първо тежи 50 кила и го ползвам всеки ден.

          Коментар


          • #6
            От: Телоподаващо СТРУНА Лидер диодни елементи ?

            Дросела на тези машина е с две намотки за разлика от всички други предлагани на пазара по онова време.
            Втората служи за размагнитванетому, като същевременно в нея се индуцира още малко мощност, та въпросния изгорял диод
            служи за изправяне на напрежението получено в тази намотка. Не е проблем машината да работи и без този диод,
            просто на теория следва да има малко повече пръски и ако машината е 250 А да работи като 200А примерно.
            Ако работите на Коргон няма да усетите разликата, на СО2 е по - осезаема.
            Мога да помогна с намирането на въпросната изгоряла част от изправителя.

            Коментар


            • #7
              От: Телоподаващо СТРУНА Лидер диодни елементи ?

              Ще съм благодарен. А може ли тея трите да се заменят с един 30 или 50 амперов от тея по- големичките?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X