Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    На всяка гума има написано оптималното налягане. Потърсете и се уверете.
    2.5 бара ще са недостаточни за добро возене.

    Т
    Good guys drive Land Rovers!

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      колкото по-тесни гуми, толкова по-високо налягане !!!
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        4.5 бара е максималното налягане на повечето МТБ гуми! за гуми 2.1-2.2" и тегло на карача 100 килограма 3.5 бара са напълно достатъчни!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Нека ме извинят академиците в тази дисциплина, но моят опит ме е научил да меря без сертифицирани уреди - помпя, лашкам се на място върху конкретната гума и ако не се сплеска на по-малко от пръст до ръба на каплата, значи всичко е шест.

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Това са размерите на гумите: 26x2.35
            3-3.5 бара.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Някой утре на Бояна?
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                Аз си помпя моите на МТБ на 2.2 бара и си возят перфектно... 75кг съм.
                Досега веднъж съм пукал гума, и то заради заводски дефект (видя се шупла на вътрешната гума откъм джантата)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Извинявам се за въпроса. но откога влизат в сила каските и жУлетките/или вече е факт/?
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Жилетка за тъмната част на денонощието, при намалена видимост и извън града е в сила от доста време. Чл. 80, т.1 от ЗдвП

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        Поздравления. Браво на малчугана! Пожелавам му, като порасне да я завърти за под 6 часа
                        Първата ми Ж100 беше на 16 години и тогава бяхме общо 80 колоездача. Бегачите още по-малко.

                        За първи път от 5 години пропуснах обиколката /бегач вече/, но 500 км оффроуд Рали надделяха.

                        Някой бегач да има от форума?

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          Реших и аз да колоездя преди 2-3 години....лятно време из града бръмча. Първоначално се мъчих с един "планински бегач" за 200лв, ама нито вървеше, нито ми беше по размер.
                          Миналото лято се оборудвха с един скот аспект 2ра ръка и след основно потягане (монтьорството по велосипедите много ми хареса) си го карам вече и не ми създава проблеми.

                          Та както споменах си карма основно градско и от време на време ходя по дигата на р. Марица край Пловдив. Имам мераци и за по-планински маршрути (преходи), но все нещо не се случва... Е да ама скоро отивам в отпуска и твърдо сме решили, че ще колоездим в Странджа - асфалт и черни пътища. Отворен съм да чуе базови препоръки и съвети как прекарването да бъде приятно, а не да го запомня като безкрайна мъка

                          По случай пътуването се оборудвах и със стойка за теглич - много афиф ми се струва - има ли шанс да си загубя колелетата по пътя?
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            Първо да те питам, с какъв монтаж е велосипеда? Много е важно да е поне от средния ценови клас, защото при крос кънтри карането непрекъснато работиш със скоростите и превключването трябва да е бързо и без затруднения. Другите базови за мен неща са: каска, ръкавици, очила със сменяеми плаки и раница със водосъдържател. Друго, което препоръчвам на всеки начинаещ планински колоездач са обувки и педали със автомати. много по-стабилен си на колелото, по-лесно и без много подготовка прескачаш препятствия и най-важното, след време, като свикнеш започваш не само да натискаш педала, но и да теглиш. Базовите инструменти предполагам ги имаш. Помпа, лепенки, резервни вътрешна и външна гума, шестограми, уред за верига, спрей за верига. Това от моя опит навремето...
                            Тома Томов
                            Вече с Kia Sportage.

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Тамън вчера като си писал, аз вече разтоварвах след обиколката.
                              Карахме по-малко отколкото ни се искаше, но все пак повъртяхме. Велосипедните маршрути из Странджа (широко промотирани в интернет) НЕ стават категорично. Пробвахме този по р. Велека - непроходимо напълно. Не може да се мине нито пеша, нито с колело, даже и с джип ще е огромна мъка - нападали дървета, къпини с дебелина на китката ми и коприва и папрат по 2 метра. Без да преувеличамва не ставаше за гаране.
                              Повъртяхме Синеморец - Резево и малко черни пътища около дивите плажове. После се прехвърлихме в резервата северно от Приморско - много по-приятно място. Стари асфалтови пътища, добри черни такива.
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                                .... се оборудвах и със стойка за теглич - много афиф ми се струва - има ли шанс да си загубя колелетата по пътя?...
                                Аз преди повече от 10-на години купих такъв от велосипеден магазин в Пловдив (вероятно магазизна вече го няма на същото място). Отначало хлабаво стоеше, но след доработки, и смяна на ябълката с по-голяма дължина, всичко стана както трябва. Привързване колелото и към двата рога и в средата и няма проблем.

                                Другото, което колега подсказа - че закрива задния номер на колата. И полиционерите могат да направят проблем. Ако някой се е сблъсквал с подобно преживяване, нека сподели.
                                -Чем занимаетесь по жизни?
                                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X