Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    И така става - гледал съм ги тези, но според мен няма нищо по-ефективно от щракването на отваряемото звено и измиването на веригата както си трябва
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Аз па карам кооло от как се помня (над 30 год.) и НИКОГА не съм мил верига! Също и с веригата на мотора. Докато имах..., а моторджийските форуми пълни с теми "как се поддържа верига"... Ко? Нье!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Ами то някои и масло на колата не сменят Факт е, че след 2х.км веригата ми е като нова... Мил съм я два пъти по тази схема - Мелио, вода, мелио, вода, сушене, потапяне в смазка... И понякога (особено след дъжд) допълнителна смазка...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Веригата трябва да се "мие" поне на три-четири дълги карания. Иначе се задържа прах и гняз, които съсипват цялата скоростна група.

          Естествено след миенето смазване и отстраняване на излишното масло.

          Леко педалиране!

          Т
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            И така става - гледал съм ги тези, но според мен няма нищо по-ефективно от щракването на отваряемото звено и измиването на веригата както си трябва
            А нечии вериги са занитени...

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
              Веригата трябва да се "мие" поне на три-четири дълги карания. Иначе се задържа прах и гняз, които съсипват цялата скоростна група.

              Естествено след миенето смазване и отстраняване на излишното масло.

              Леко педалиране!

              Т
              И колко пари струват зъбчатките и веригата? И колко км. изкарват без миене само със смазване?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                Около 140лв. верига и венци. Около 300 000 км после почва леко да пуши черно...

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                  А нечии вериги са занитени...
                  Нищо не пречи да сложиш лесноотваряемо звено за удобство и на такава верига... На всичките домашни колела съм сложил такова - откача се с пръсти, а в същият момент е изключително надеждно и здраво...

                  За издръжливостта и миенето...
                  Аз мия веригата поради няколко причини. Основно заради периодичното смазване, което усилва натрупването на гняс от пътя... Ако не се смазва - почва корозия или поскръцвания... Периодично - разглобявам и мия и задния дерайльор барабар с пластмасовите ролки - събират корди, мръсотия и т.н...
                  Нито отнема много време, нито е някаква 'космическа задача'...
                  А удоволствието от напълно безшумен механизъм, който има и добър външен вид само радва окото и душата
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Да не правя нова тема и да питам тук, на колко атмосфери си помпате гумите, като да се има предвид следните фактори, колелото се кара само по парковете и асфалт, никакви черни пътища, чисто парково каране по гладки настилки, тежа 100 кила, за момента гумите ги въртя лесно и не се сплескват от тежестта ми чак при 4 атмосфери напомпени гуми, просто при по-малко атмосфери, гумите ми видимо се сплескват заради 100 те ми кила ? Ще има ли нещо негативно ако ги карам на 4 атмосфери?

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      какъв размер са гумите?
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        С риск да обобщя: бегачовите гуми са на 6.5 бара, другите - дебелите са на 4.5 бара! Проверяват се преди всяко каране.

                        Всичко добро

                        Т.
                        Good guys drive Land Rovers!

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          Най-вероятно гумите ти трябва да са между 2.5 и 4.5 атмосфери, аз ги карам по средата на 3.5. Случвало ми се е гумата да се пука от горещият асфалт като е напомпана на 4.5 на студено! Бих ти препоръчал да караш на средни стойности.
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            Благодаря колеги, гумите ми са от дебелите, значи спокойно мога да си ги карам между 3.5 - 4, атмосфери.

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Благодаря колеги, гумите ми са от дебелите, значи спокойно мога да си ги карам между 3.5 - 4, атмосфери.
                              Каква е широчината?
                              На моя велосипед карам 3 бара задна и 2.5 предна. Като седна леко се сплескват, но дори и като минавам през камъни не съм пукал гума.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                Каква е широчината?
                                На моя велосипед карам 3 бара задна и 2.5 предна. Като седна леко се сплескват, но дори и като минавам през камъни не съм пукал гума.
                                Това са размерите на гумите: 26x2.35

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X