Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Решил съм да колоездя......

    Здрасти момци!
    Спрях цигарите че беха почнали да ми еб@ват мамата и ся съм се притеснил че килограмите ми ще тръгнат весело нагоре!
    Та....реших да си купя колело!Една седмица чета форуми разни,мнения,препоръки и като че ли си избрах кооло а именно е те тва:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:planinski-velosiped-mtb-275quote-rockrider-520-s-siv.jpg
Прегледи:1
Размер:57.2 КБ
ID:6146055

    Декатлонски продукт за 760 кинта......Гледах го и на живо и ми допада!А и имаш един вид 30 дни тестов период нали,можеш да го върнеш без обяснения.
    И ся да ме не почнете че е по добре да е твърдак /и тва научих кво е/,имам приятел набор а именно 1969,който си подкарва доста,та той ми рече че на наще години и кила,аз съм 93 за сега,е по добре да е с двойно окачване.По щадящо било.Като цена това ми идва най изгодно.
    Ще го подкарвам горе долу в района на Младост 4 и Камбаните може би..........като му посвикна де........че не съм карал 30 години........
    Па за по натам ще видя.
    Та........има ли юнаци дето ползват или са ползвали колелетата на Декатлон?Модела е 520S.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

  • #2
    От: Решил съм да колоездя......

    Ще те боли задника от тази седалка около 2-3 седмици,но след това време задните части ти свикват.Но ако не карам месец,пак ме наболва после.
    Аз си взех от Л**л малко по широка и по мека(мемори пяна) и с дупка за простатата за двайсетина лева.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Решил съм да колоездя......

      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
      ...

      .
      Има "колчета" за седалки с пружина и като че ли са по-добро решение от съчленена рамка. Ма е свършило вече, ти си си избрал. Нищо, важното е да се движиш и да ти е долу-горе комфортно.
      Почти набор съм ти, само няколко години по-дРът, обожавам педалирането почти колкото ходенето пеш, и го практикувам при всяка възможност. Карам точно съчленена рамка, останала от малчуганите. Вече почти петнадесет години и още не ме е изоставила. Ма и килограмите ми са на около две трети от твоите. Че и още пуша. Всяка пролет след първото каране се чувствам разглобен, и всяка есен, след като трайно се развали времето, се чувствам разочарован че пак свърши сезона за каране.

      Коментар


      • #4
        От: Решил съм да колоездя......

        Според мен е лош избор. Има много неща, които тежат и само ще те тормозят-дискови спирачки, предно и задно окачване...Едва ли ще се юрнеш из планините, за да усетиш ползата от всички тия неща. А едва ли са от най-качествените, предвид факта, че цялото колело се продава на цената на една маркова предна вилка. Ако ще взимаш евтино колело (а евтино е всичко под 1000 лева), го вземи максимално разтоварено от глупости, защото само ще те тормозят-и като маса, и като поддръжка.
        Колелото като цяло го отказах преди години заради липсата на нормални места за каране в София. Много обичах да карам, но стана твърде опасно. Помисли дали с колелото няма да се изправиш и пред този проблем.
        Колчетта с пружина никаква работа не вършат. По магазините има достатъчно удобни седалки-тя е по размер. С 93 килограма ВСЯКО колело ще ти е некомфортно малко или много. Изпитал съм го на гърба си! По едно време се бях освинил до над 100 кила, при нормални под 80 и ми беше супер зле с колелото, което до преди това си карах безгрижно. Масата е много важна. Защото на пътя си с твоите килограми+ тези на колелото. Започнах да карам нормално едва когато свалих килограмите. Обаче килограми с колело не се свалят, освен ако не си активен спортист.
        Последно редактирано от santaclash; 27-04-18, 22:44.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Решил съм да колоездя......

          Пък аз си яздя почти откак съм се родил . 35 г активно. До преди 3 г.карах точно такива бициклети с вилка отпред и амортисьор по средата.
          В момента , в който се качих на 29 цолови гуми , средно голяма рамка, ДИСКОВИ спирачки и др.екстри/сross grx 9/ - колоезденето придоби други измерения. Лекота, кеф, ....да, седалката я смених веднага с XXL подходяща, но кеф цена няма.
          И на 46г.си карам за кеф , с каска и жилетка, от пролет до есен, когато е топло/според моите разбирания/.
          Младост, Дружба , Панчарево са ми домашните алеи- и не им изневерявам.
          Има смисъл да си причиниш такъв кеф! Аз попаднах на добър консултант в едно супер магазинче в Хаджи Димитър и в момента , в който обясних какво искам ме качи на правилното колело.
          Преди това бях минал и през Декатлон , и през Веломании всякакви.
          Абе като с колите е- ако ти лепне на гъзо- твое е!
          115 кг 186 См за справка.
          А съм почнал не с Балканче, а с Пеперуда да въртя.....
          Последно редактирано от nikolas3; 27-04-18, 23:05.
          Peugeot 4007
          ex Nissan X-Trail 2.2 Di

          Коментар


          • #6
            От: Решил съм да колоездя......

            Повече пари от горе посочените не мога да отделя!Иначе гледах разни хубави колела ама аз кола мога да си купя за такива пари!
            И от други места чух че с колело не се отслабвало.......аз дори и да задържа сегашното ниво ще съм доволен!
            Другия ми вариант е вместо да отделя час и половина вечер да покарам,да си седна у нас пред ТВ или комп с рикийка и салатка,квото и ся си правя де.
            .......като ходИх у Декатлоня да го видя на живо бъдещия ми избранник /как джендерастки звучи/ и питах едно от момчетата там за тоз специално модел,като му обясних случая ми,той ме поизгледа странно,отсече-тва не е за тебе и ме насочи към едно,дето като го видях и замалко да си тръгна.
            Обаче довода му бе уникален:
            Вие гусине,ако се спускате с онова примерно на Витоша,щот нали планина,па близо,ще се пребиете!!!!Треа ви твърдак.....
            Погледнах го ужасЕн от сценарият му и се опитах кротко да му обясня че тъй както ме гледа на тез години,тез кила,тоз акъл /щот си поговорихме/ как си ме представя аз в аеродинамична стойка от Черни връх надоле !?!?!?!?
            Кой ще стигне пръв-аз или коолото???
            Изсумтя в стил-прай квот знаеш и се врътна!
            Та,колелото още не съм го купил,гледах и разни в прееб-ка ама некак си ми се не ще да е ползвано.
            Относно седалка,нали имало някакви калъфи ли що ли,дето се надевали върху основната,с пяна май....А и сигурно може тая да се смени с по мекичка...
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • #7
              От: Решил съм да колоездя......

              От колело се отслабва в комбинация със хранителен режим,аз от 122 кг.за 6 месеца паднах на 86 кг.Последно време се отпуснах, завчера гледам кантара реши че съм 108 кг.Та обмислям пак колелото да изкарам,бях задобрял ,че събота и неделя правих преходи общо по 160-250 км.
              Успех и упоритост.
              А...и устройството за отслабване се намира в твоята глава,а не в колелото храната или друго...
              Освен плуването,няма по щадящ спорт от колоездене,не случайно при професионалните спортисти,най дълго живеят колоездачите.
              Последно редактирано от Roninn; 28-04-18, 06:45.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Решил съм да колоездя......

                Здравейте, тук в Красно село има едно магазинче, което продават колела бих ти го препоръчал. Момчетата карат колела аане само да продават и мисля, че ще е полезна една консултация с тях. Ако решиш да идваш драсни да ти кажа къде са, че да не ме скастрят за реклама. Преди време един мой приятел си беше купил крос за Германия и твърдеше, че няма нищо общо с тези за вътрешния пазар? Може да е прав, че то двойния стандарт го има. Иначе ,аз всичките колела съм ги купувал от продава....ка . Успех в начинанието

                Коментар


                • #9
                  От: Решил съм да колоездя......

                  За такива пари може да се постигне задоволяваща те/ пак джендърско звучене/ комбинация от удобно за каране, седеж и управление колело. Просто трябва да влезеш в магазин, в който продавача знае какво да ти предложи за твоя "гъз, крака и ръце". Просто това са ти контактните точки.
                  Според мен , със сигурност си за поне 27,5 гуми и рамка от 48 нагоре. Но върви, седни и пробвай различни, за да намериш твоето бициклетче.
                  Успех!

                  Peugeot 4007
                  ex Nissan X-Trail 2.2 Di

                  Коментар


                  • #10
                    От: Решил съм да колоездя......

                    Твърдак ще е , но влез в няколко големи, истински специализирани магазини. Не гледай имена, имат и нескъпи колела, а през уикендите се събират и повече консултанти, карачи. Разкажи, ще ти покажат и разкажат, ще седнеш.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Решил съм да колоездя......

                      А пазара за втора употреба дето е на В,Левски събота неделя???Има ли смисъл да ходя да се пуля там?
                      Ама няма да пиша до вторник че отивам на село!
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Решил съм да колоездя......

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        ..аз от 122 кг.за 6 месеца паднах на 86 кг.Последно време се отпуснах, завчера гледам кантара реши че съм 108 кг.......
                        След такива тестове нищо чудно
                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Мойта я тествам за слаби места постоянно.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Решил съм да колоездя......

                          Моя съвет е да пробваш първо с втора ръка за да разбереш какво точно искаш, защото разнообразието е огромно:
                          - МТБ, шосейка, градско
                          За МТБ:
                          - 26, 27.5, 29" капли
                          - двойно, предно и никакво окачване

                          Хубаво предно/задно окачване е доста скъпо.



                          . Това декатлонското е с компромиси във всички части, разбирай възможно най-нисък клас и ако не ти пасне ще го продадеш със значителна загуба. Звънни на майстора, да не би да има нещо подходящо. Тия на стадиона не познават парите, според мен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Решил съм да колоездя......

                            В момента в OLX има Rockrider 520 твърдак за 270 лв май. На един сезон- на половин цена. Доста изгодно е , но трябва да се види и състоянието му. Винаги задавай и въпроса за документи, за да не се окаже крадено, че наистина цената е много добра.

                            Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

                            Размера на рамката е L- писах си с продавача
                            Марин Райковски

                            Коментар


                            • #15
                              От: Решил съм да колоездя......

                              Като цяло. идеята е добра.
                              Разбира се. става дума за карането.
                              Аз. трябваше да направя избора за себе си миналата година. защото "шосейката" ми е истинско ретро. а наоколо. накъдето и да тръгнеш е сериозен баир.
                              Трябваха ми повече предавки/имах само 12 и много бързи/. с други думи - планински велосипед.
                              Изборът. някак. от самосебе си. пак беше "старомоден"/като и при автомобилите/ - hardtail 3x8 скорости - естествено втора употреба.
                              Колелото се случи много хубаво и карам всеки ден. в който времето е хубаво и не играя тенис.
                              Струваше ми 252лв. с доставката. хидравличен V break, който веднага мога да преработя. ако ме предаде. в обикновен.
                              В случаят. важно е желанието и дали наистина си готов да го правиш наистина.
                              Последното е важното и ти го пожелавам. защото е за здраве. а велосипеда ... той е без значение.
                              Life is too short to drive dull cars!

                              Fight global warming !
                              ... turn on your A/С !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X