Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • MTB ,26ци. Комплекта на задните зъбаци е за 1х11. Това което разбрах е, че предната зъбчатка е хубаво да е с втулки, т.е. по-навътре да е разположена за да е максимално в средата спрямо задната ос.
    Съжалявам, не се изразявам правилно, но за сефте се занимавам с колело, а и повечето неща които чета са в се на английски и не знам българските термини.

    Коментар


    • Примерно 32 или 36 зъба но пък няма да граби много надоле.Аз съм си фен на старата концепция примерно 22-32-44 но модата е друга.Относно втулките не съм запознат.Голяма цифромания станаха тези компоненти а колко материал има в тях и какъв живот мамо-мамооо. За 200 кинта на мотора взех пиньони и верига а за байк трудно за тези пари и да не е от ламарина.

      Коментар


      • Вико
        Вико коментира
        Редактиране на коментар
        Между 32 и 36 има около 10 км/ч разлика в максималната скорост. Което за колело си е нещо от рода на 30-40%

    • За плоча отпред ако не сте карали с овал силно препоръчвам да се опита. Лично на мен много повече ми допадна като усещане. Някак хем по-хомогенно, хем по-леко, хем по-пълноценно е усещането при каране.

      За скоростите ще дам следния пример. Аз преминах от 3х9 на 1х9, тъй като установих, че най-голямата плоча отпред почти не я използвам. А пък малката верно, че позволява да се катери супер стръмно, но с такава скорост, че ако сляза да бутам ще е същото като скорост, че и по-бързо. Отделно отпадането на командата, единият кабел и декланшора много ме изкефи. Та отпред на 32 зъба(мисля следващата плоча да е 34) и отзад 11-40 си катеря прилично от Камбаните нагоре към Бистрица през гората както и наравно с добро(не лудо и изтощително) педалиране се постигат 32-35км/ч. С удължител на дерайльора или с по-дълго рамо отзад се слага спокойно и 11-50, което с плоча 36 зъба отпред заспива.

      Това всичко с Deore компоненти и зъбна касета от Алито идва на много прилични цени и като качество.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • За равната Белгия взимай 36 отпред и 10 отзад. Среден към висок клас, за да има удоволствие от карането. Успех.

        Коментар


        • Ясно. А как да се ориентирам кое е от среден към висок клас ? Освен по цената де...
          До колкото разбрах SRAM нямат нисък клас.

          Коментар


          • При shimano са tourney altus, asera, alivio, deore, slx, xt, xtr. При sram са x3, x4, x5, x7 и x9. Може да пропускам някоя модификация. Изброени са от ниско към високо качество. Средно към добро ниво започват от deore и x5 съответно.
            Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

            Коментар


            • Ха.. deore и Deore XT мислех че са някакви ефтинджоси, защото масово ги виждам по колелетата вързани пред гарите.

              Коментар


              • Намерих някаква сравнителна таблица.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MTB-Groupsets.png
Прегледи:848
Размер:48.3 КБ
ID:6548762
                Прикачени файлове

                Коментар


                • Тази таблица е над познанията ми. Аз съм с деоре и за планински пътеки, паркове, бордюри, дупки и павета е повече от достатъчно. За хубави пътища и alivio е ок. Ако ще скачаш сериозно търси xt и нагоре. Насочи се към последните модели, че годината на производство също е от значение.
                  Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                  Коментар


                  • Вико
                    Вико коментира
                    Редактиране на коментар
                    Класът и различния компонент не в това дали ще друса или ще скачаш. Сменя по-прецизно, има по-добра работа и като цяло цената не е просто защото така са си решили. Пружината и самото обтягане на обтегача е най-малкото което получаваш в по-високия клас.
                    Минимум Deore/X7 за обтегач/команда.

                • Тази таблица, сигурно са я писали в ЦК на Политбюро на Shimano!?! Поне с едно ниво са изместени в полза на Shimano!
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • Здравейте. Моля за съвет. Иска ми се да сменя сегашния си велосипед с по- хубав. Работата е там, че се местя в по- голям град и ще се използва основно градско, велоалеи, паркове, да отида до фитнеса, до магазина и тн. Леки разходки по пътеки край града. Става въпрос за Стара Загора. Няма да се използва за тежък офроуд, спускания, скачания, издевателства и прочие.

                    Сегашният ми велосипед е 6 годишен Cross GRX 7 29’ с 51см рамка. Като размери ми е добре. Аз съм висок 186см.

                    Чудя се обаче, дали пак да бъде 29 инча или ще е по- удачно 27,5. Основно съм гледал планински велосипеди в Байк Центъра- Cube и Specialized.

                    Бюджет, нямам наложен, но не ми се дават повече от 4000лв. Основно се притеснявам да не ми го откраднат. У дома имам къде да го съхранявам, но примерно заключа ли го пред магазина или фитнеса все ще го мисля да не изчезне. Да, има всякакакви заключвачки, оживени места, видео наблюдение, но те едвали ще спрът някой качулат съгражданин да го открадне. Мине се не мине и в групата на града качат пост за някое откраднато колело, а става въпрос за колела струващи 200- 300лв.

                    Та, в тоя ред на мисли, въобще не зная какво да търся, какво ми трябва и до колко ми трябва. Пълна каша ми е в главата и всякакви съвети са добре дошли. Крайният вариант е да си закарам сегашното колело в града и да не го мисля. Не че ще ми е ОК, ако го откраднат, но до известна степен съм го прежалил.

                    Благодаря и поздрави.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      Според мен карай си с твоето си колело, виж на място къде би могъл да го оставяш без риск да ти го откраднат, ако няма такава опция, карай си с твоето колело с едно наум, забрави за колела над 1000 лв да го оставиш вързан ако ще и с вериги по 20 кила, ще ти го отмъкнат щом ти го набележат, лично аз с колело ходя на места само където имам сигурно място да го оставям, до охрана срещу почерпка с кафенце, в офиса до стълбището и т.н.

                      В нашия квартал Младостите почнаха да крадат детски колела, представяш ли си, детски колела за деца около 4-6 години, направо съм възмутен меко казано.

                      Велосипед за 4К ще ти го гепят за секунди ако го вържеш на публично място...
                      Последно редактирано от Еделвайс; 28-07-23, 20:17.

                    • artefekt
                      artefekt коментира
                      Редактиране на коментар
                      Абе как ще даваш 4000лв за колело с което да ходиш до фитнеса.....карай си това, което имаш и си свиркай.
                      А приготвените пари ги използвай за нещо с което да си нахраниш душата.

                    • KingofROAD
                      KingofROAD коментира
                      Редактиране на коментар
                      Добре де, сегашното колело какво му е? Неподходящо за целта ли ти се вижда? Ако е от типа маунтън байк, има варианти да се сменят гумите с грайфер по-подходящ и за твърди повърхности. И да върши работа за въпросния начин на придвижване в града.

                  • GPS тракер...в Германия живея,ебайка ми струва 2000 евро(нямам тракер).Хич не го мисля,редовно забравям да го заключа пред магазина,както и много други хора.
                    И голямото НО колегите които си взимат евелосипеди за 4-5000 евро на лизинг,в магазина им монтират тракери.

                    Коментар


                    • Абе Иво бе! Най-скъпото придвижване е колелото. Що не вземеш един по-голям "миксер" и си ти?
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • Заеби ти да даваш толкова левове и накрая само за да се придвижваш в града с най-много прави улици в нашата държавица. По-добре си карай сегашното. Аз на твое масто бих се огледал и пробвал някое колелце с тънки гуми за града (т.нар шосейка) гледам е пълно из олх, само трябва да съблюдаваш рамката дали ти е ок и дали ти е удобно.Успех иначе с новото местожителство,а и не само

                        Коментар


                        • Колкото и да го мисля- имате право. Безсмислено е да се дадът толкова пари за колело, което няма да се използва по предназначение и което рано или късно ще изчезне. Сегашното си е добре, здраво е. Ще си ползвам него. За до фитнеса, магазина и велоалеи ще върши работа. Само трябва да си намеря някакво заключващо устройство все пак, ако може да ми препоръчате някакво читаво.

                          Иначе заделените пари все ще отидат за някоя радост за душата- най- вероятно за RTX 4090 или 7900 XTX, но първо ще изчакам есенно- зимните обявления при хардуера и така. Благодаря за съветите.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • mishomishev
                            mishomishev коментира
                            Редактиране на коментар
                            Аве ей ! Радост за душата е когато изхарчиш парите за секс рокендрол и мадами...
                            Кви са тия RTX .....
                            Може ли това да се сравни с две мадами в леглото? Ще ти остане незабравим спомен бе. Ще разказваш на дядовците...и внуците...

                            Малий кви мъже имаше едно времееееееее

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X