Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Решил съм да колоездя......

    Добре де!Дайте някъв линк за подходящо колело,влизащо в бюджета...Моля....
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #32
      От: Решил съм да колоездя......

      Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
      Добре де!Дайте някъв линк за подходящо колело,влизащо в бюджета...Моля....
      С мързел не става. Поклонение на крака до подходящ магазин, както съм написал по-горе...А там и цена ще се измисли и правилни съвети ще се дадат...ПС Онлайн става 200лв. по-скъпо, както е писал колегата горе. Плюс данък "който няма акъл, има крака".
      Последно редактирано от ezhko; 01-05-18, 20:00.

      Коментар


      • #33
        От: Решил съм да колоездя......

        5 бр. велосипеди е имало в къщи последните 17 години и всички са били с чупеща задна вилка. 2-та са с пружина само, а 3-те с амортисьор. Точно с тази част не съм имал проблеми. Но със скорости, зъбчатки, курбели, накладки и лагери съм брал ядове. И дисковата спирачка дали е с жило или течност няма голяма разлика. На събери чарка, който го карам сега отзад съм със жило, а отпред с хидравлика.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #34
          От: Решил съм да колоездя......

          ОК...Утре ще ида до ХМС-то,има там един магазин на ДРАГ....
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #35
            От: Решил съм да колоездя......

            Бих искал да Ви насоча към един магазин с наличност голяма на велосипеди втора употреба, но подбрани --на Сливница , малко преди Шел, като се идва от Люлин--Емо е човека...изпробваш...преценяш и...честито

            Коментар


            • #36
              От: Решил съм да колоездя......

              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
              Ъъъъ.....ново.......хидравлични......дискови........650 лева...!!!Има ли такъв вариант?И......мноу са извинявам ама до сега никой не ми обясни що аджеба твърдака е за предпочитане пред двойно!?!Е....с изключение на обяснението че качествено двойно било скъпо.....То и в Декатлоня момчето ми казва че не тряало двойно ама що.......Не е ли по комфортно тва двойно за гъзера?
              Твърдак защото е по-безпроблемен за никакви пари. Аз, дето съм навъртял повече от 50-60 хиляди на две гуми, още не съм узрял да изхарча повече от 200-300 лева за велосипед. Има уникално лековървящи велосипеди, с дамска рамка и вътрешни скорости, дето са се утрепали за лежерно градско каране. Брат ми домъкна такъв херкулес, втора употреба, от Словакия за 30 евро. Купи си какво да е евтино, виж дали това е твоето движение и ако решиш да продължиш с колоезденето - тук ще ти дадат изчерпателни съвети. И не разчитай на велосипеда да регулира килограмите, това е възможно само от твоята глава. Режим за активно движение трябва. Всеки ден, може с колелото, може и пеш.Ако искаш прати ми телефон сутрин да те събуждам като тръгвам с кучето в 5 и вечер да ти напомням, че е време за обиколка (тук се хиля, ма няма емотикони)

              Коментар


              • #37
                От: Решил съм да колоездя......

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                Веско,Бях на твоето дередже и опита ми е:1. Вземи си твърдак.2. Вземи го нов.3. Вземи го от магазин специализиран само за велосипеди. С млад и активно каращ персонал, който предлага и ремонт, подръжка и резервни части. Близо до вас по възможност.4. Дискови спирачки, но не механични, като посочения от теб модел, а хидравлични.5. 27.5 джанти 6. Влез в цена около 650лв. 7. С умерено колоездене не се отслабва, но здравето се подобрява значително.За по-дълга дискусия - обади се на лични да те черпя кафе.
                съгласен без 6.
                Първоначално публикуван от marinrr Преглед на мнение
                Хора, откъде намирате време да карате по два три часа на ден? Аз успявам единствено събота и неделя. Но поради това , че караме само в планините около София, не успяваме да навъртаме по повече от 20- 30 км. Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                freelance И мойте 5 стотинки. Когато не минавам 20-30 км. с колелото в София, минавам средно 8 км. пеша, но средно. Със сигурност не се отслабва, но не се и дебелее, а колкото и да е отвратителен въздуха, колите и т.н. се чувстваш в пъти по-добре. Колелото, от което съм най-доволен като цена/качество е Drag ZX4 TE. Кара се от двама човека, сменят се накладки ;–) http://eshop-gorgona.com/bg/velosipe...edition-0.html
                ;-)
                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                Коментар


                • #38
                  От: Решил съм да колоездя......

                  Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                  .......Не е ли по комфортно тва двойно за гъзера?
                  Това, което са ми обяснявали за двойното и което ми звучи логично и съм го приел е: задното окачване не е измислено за да ти е комфортно на нещото, а за да може максимално време велосипедът да стои и с двете си колела на земята, т.е. да имаш контрол. Отделно при равно и катерене задното окачване намалява ефективността на предаване на енергията към педалите, което се оправя със заключване на окачването, но пък последното го има във велосипедите в един друг ценови клас.

                  Всичко това е приказки на продавачи и диви маниаци на тема колоездене и съответно не съм се задълбавал. Съвсем възможно е всичко това да са глупости.

                  Това, което съм разбрал от личен опит е следното:
                  - твърда предна вилка е по-добре от евтина амортисьорна, евтините са по сто-двеста лева.
                  - евтините компоненти (да се чете нисък клас) са направени, за да разбереш колко по-добри са малко по-скъпите.
                  - евтин V-brake е много по-добър от евтини дискови спирачки

                  Коментар


                  • #39
                    От: Решил съм да колоездя......

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    Веско,Бях на твоето дередже и опита ми е:1. Вземи си твърдак.2. Вземи го нов.3. Вземи го от магазин специализиран само за велосипеди. С млад и активно каращ персонал, който предлага и ремонт, подръжка и резервни части. Близо до вас по възможност.4. Дискови спирачки, но не механични, като посочения от теб модел, а хидравлични.5. 27.5 джанти 6. Влез в цена около 650лв. 7. С умерено колоездене не се отслабва, но здравето се подобрява значително.За по-дълга дискусия - обади се на лични да те черпя кафе.
                    Днес бях на ХМС-то в магазин Байк център.Предложиха ми РАМ МЕНТОР с хидравлика,твърдак,нов,12,5 кг.за 699 лева.Според момците там бил идеален за мен.27,5 капли.Като цена комплектация било много добро предложение.Та днес ще се чеша...
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Решил съм да колоездя......

                      Нещо такова имах предвид. Вероятно има и други варианти (различаващи се по марка и окраска най-вече). В Декатлон погледни за каска и ръкавици. До стадиона Левски (събота/неделя) за светлинки (имат малки метални с часовникови батерийки). Нещо такова:https://goo.gl/images/psJjKM Добре е да те виждат вечер. Изпроси си и звънец откъдето купуваш колелото
                      Последно редактирано от ezhko; 02-05-18, 13:19.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Решил съм да колоездя......

                        Ако не те притеснява цолажа, ето това колело е в пъти по-добре окомплектовано от посоченото от теб.... заради 26.ците е на промоция https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2...згледай и други модели в сайта.... магазина им на Каблешков е голям и много добре зареден
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #42
                          От: Решил съм да колоездя......

                          Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                          Благодаря за съветите!Все още не съм взел нищо!Половинката почнА да се кахъри как съм щел да си прееба стави,как съм щел да си натоварвам сърцето,как нам кво си.......Другият ми вариант е да ходя да плувам ама като че ли тоя спорт е по ангажиращ времево!?!Имам пред вид че евентуално два-три дни делнични привечер......Баш кога е задръстването.....Та за туй си мислех едно кооло и да подвъртам в този период.Бих взел и ползвано ама знам ли дали не е крадено?Бюджета ми е мах 800 BGN....А и защо твърдак от зад да е по добре?Ако го карам по квартала няма ли да е по добре да обира разни друсвания.....И пак благодаря!!!
                          Ако целта ти е с колелото да,си подобриш здравето за в бъдеще няма да постигнеш нищо.Само ще си похарчиш парите за още един предмет.Без хранителен режим и отказване и от алкохола за един час на ден разсходка с колело е нищо.Със спорт ако не контролираш храната може да си увеличиш килограмите.
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • #43
                            От: Решил съм да колоездя......

                            В момента БМВ разпродават велосипеди на половин цена. За 1500лв си купих онлайн чудно колело! Вече е на 80км.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #44
                              От: Решил съм да колоездя......

                              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                              Ако целта ти е с колелото да,си подобриш здравето за в бъдеще няма да постигнеш нищо.Само ще си похарчиш парите за още един предмет.Без хранителен режим и отказване и от алкохола за един час на ден разсходка с колело е нищо.Със спорт ако не контролираш храната може да си увеличиш килограмите.
                              В смисъл знаеш на traun здравния статус, хранителните навици, консумацията на алкохол и т.н. или ей така по принцип. Един часа велосипед на открито 2-3 пъти седмично оказва огромно положително влияние при заседнал начин на живот и седяща професия.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Решил съм да колоездя......

                                Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                                Ако не те притеснява цолажа, ето това колело е в пъти по-добре окомплектовано от посоченото от теб.... заради 26.ците е на промоция https://www.shockblaze.com/bg/%D0%B2...згледай и други модели в сайта.... магазина им на Каблешков е голям и много добре зареден
                                Тия като се загледаш са се мъненки......S или M.....
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                                0888854582
                                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X