Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Решил съм да колоездя......

    Мемори пяна, дупка за простатата, бля... Тя си ми е добре където си е, не в дупка. Убедих се за седалката най-важна е площта. Изрових една за голям гъз, от пресован дебел гьон на три пружини - идеална е. Колелото е без окачване, но повечето време не съм на седалката и бездруго. Номерът е от време на време да можеш да се отпуснеш на нея да починат бедрата, иначе се схващат и болят после.

    Коментар


    • #17
      От: Решил съм да колоездя......

      У прее_алника е пълно с крадени. Дори имах едни тъмнокафяви съседи, които ходеха до Англия с бус и го връщаха тъпкан до горе с колела. Познавайки ги що за птици бяха, силно не вярвам да са ги купували...
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Решил съм да колоездя......

        Още три стотинки за карането на колело от моята камбанария:

        Самоцелните разходки с велосипед са много готино нещо, но това определено не води до навици и привикване към движение. Просто е много лесно да отложиш разходката по обективни причини. Виж, ако ходиш на работа и знаеш че трябва да си там непременно, и със спукана гума ще тръгнеш. Това вече изгражда навици и рутина, седалките, рамките, спирачките, вида на велосипеда, са просто досадни подробности. Преодолими и несъществени. Първият ми велосипед беше "Турист" с четири скорости и кашкавалени капли, вечно криви, със седалка от която ми изтръпваха топките на двайстата минута. Ма това не ме спираше сутрин да мина 5-6 км до работа, по обяд да се прибера за малко да видя малкия и жена си и отново да съм на работа. Вечерта бирата беше уникално вкусна.

        Коментар


        • #19
          От: Решил съм да колоездя......

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Още три стотинки за карането на колело от моята камбанария:

          Самоцелните разходки с велосипед са много готино нещо, но това определено не води до навици и привикване към движение. Просто е много лесно да отложиш разходката по обективни причини. Виж, ако ходиш на работа и знаеш че трябва да си там непременно, и със спукана гума ще тръгнеш. Това вече изгражда навици и рутина, седалките, рамките, спирачките, вида на велосипеда, са просто досадни подробности. Преодолими и несъществени. Първият ми велосипед беше "Турист" с четири скорости и кашкавалени капли, вечно криви, със седалка от която ми изтръпваха топките на двайстата минута. Ма това не ме спираше сутрин да мина 5-6 км до работа, по обяд да се прибера за малко да видя малкия и жена си и отново да съм на работа. Вечерта бирата беше уникално вкусна.
          Е те баш те тая работа при мен нистаа!!!Офиса ми е у нас,иначе с буса в Сърбия или Македония.Демек,няма как да ходя на работа с коолоту!За това си мисля за откраднат 1.5 часа два три пъти в седмицата вечер.
          Бахти нета на село....мъкаааа....
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #20
            От: Решил съм да колоездя......

            И двата ми велосипеда са купуване от магазини на активно каращи и с голям опит велосипедисти.Не само заради гарантирания сервиз,но и заради съветите и настройките,които направиха на велосипеда.Мнозина смятат,че като си вземат велосипед и всичко свършва.От голямо значение е правилния избор на велосипед,според ръста и пропорциите на крайниците и настройките на кормилото и седалката.Правилните настройки намаляват умората и правят карането на велосипед привлекателно.http://technika.bg/%D0%B2%D0%B5%D0%B...1%82%D0%B8на много други места може да се намери инфо при избора на велосипед
            Последно редактирано от Радо 57; 30-04-18, 08:20.
            Нека силата да бъде с нас!
            Suzuki Grand Vitara
            +34 642 91 4154

            Коментар


            • #21
              От: Решил съм да колоездя......

              Хвърли едно око и на класическите мъжки велосипеди от доказаните холандски марки, за половината от бюджета ти би могъл да имаш невероятно пъргаво и удобно колело.Да не те притеснява, че ще е 2-ра употреба.Аз за 2 години без никаква подръжка не можах да уморя едно 30-годишно такова а прякора ми Вандала никак не е случаен . Карал съм какви ли не колела,лично мои съм имал над 20 различни, но на по удобно от gazzele_то което търкалях не съм попадал.
              Последно редактирано от gucko; 30-04-18, 11:28. Причина: Допълнение
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #22
                От: Решил съм да колоездя......

                Обслужването е Декатлон, вкл. гаранционно и изън гаранционно е напълно ОК. За съжаление то не може да компенсира лошия избор, който колегата е на път да направи! Днес гледах малко по-читаво моделче 540S. Не че и то е нещо особено, но е по-добро от обсъждания! До около 1000 и малко пари се взима читав твърдак!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #23
                  От: Решил съм да колоездя......

                  Аз съм с такова.
                  Става! За парите си!
                  Вече четири години го дрънкам. Градско не карам!
                  Е, отзад съм сменил с дискова спирачка, за да спира и при дъжд.
                  Не че V- brake не спира, но за по- сигурно.

                  Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                  Марин Райковски

                  Коментар


                  • #24
                    От: Решил съм да колоездя......

                    Декатлонско колело не е най-добрия избор. Взех преди няколко години едно на племенника и не съм очарован. Миналата година реших да се връщам във вело спорта и заложих на Shockblaze R6 2016. Карам си го всеки ден, катеря Витоша и спускам , но предпазливо, тъй като не е направено за това. Твърдак е , но не очаквай до 1000 лева да намериш какъвто и да е читав велосипед със задно окачване, било то и секънд хенд. Препоръчвам ти 27.5, но ако бюджета не позволява- 26
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #25
                      От: Решил съм да колоездя......

                      Благодаря за съветите!Все още не съм взел нищо!Половинката почнА да се кахъри как съм щел да си прееба стави,как съм щел да си натоварвам сърцето,как нам кво си.......Другият ми вариант е да ходя да плувам ама като че ли тоя спорт е по ангажиращ времево!?!Имам пред вид че евентуално два-три дни делнични привечер......Баш кога е задръстването.....Та за туй си мислех едно кооло и да подвъртам в този период.Бих взел и ползвано ама знам ли дали не е крадено?Бюджета ми е мах 800 BGN....А и защо твърдак от зад да е по добре?Ако го карам по квартала няма ли да е по добре да обира разни друсвания.....И пак благодаря!!!
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Решил съм да колоездя......

                        Не знам, честно казано. Не се бях качвал на колело 10г. Миналата година приятел ме зариби и си взех едно кросче 29' GRX 7. Като се познавам - очаквах да го хвърля на третия ден. Отначало ми беше тегаво - първите 2 седмици. После като се запалих под 50-60км на ден, не падах. Правил съм и по 100. За сезона изминах над 3000км. Свалих 20тина кг. Чувствах се много добре. Зимата се занимарих малко и качих 10тина кг. Но сега като се стопли се метнах на колелото. Още мъничко ми трябва да си върна пак мималогодишната форма. Много е приятно и смятам да не спирам. За мен единствения проблем са едрогабаритни злобни кучета пуснати боща по пътищата 187см съм висок и 29' 51см рамка ми е супер. Ако ще се кара градско - нека е с твърдо окачване отзад. А и съм чувал, че под 2, 2.5 лева - няма читави с меко задно окачване. Аз карам предимно градско или извънградско по пътищата. Вярно си е дръвче кросчето, но пък си го взех за 420 кинта и за сега се държи много добре.
                        Последно редактирано от ivodianov1992; 01-05-18, 18:35.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #27
                          От: Решил съм да колоездя......

                          Веско,Бях на твоето дередже и опита ми е:1. Вземи си твърдак.2. Вземи го нов.3. Вземи го от магазин специализиран само за велосипеди. С млад и активно каращ персонал, който предлага и ремонт, подръжка и резервни части. Близо до вас по възможност.4. Дискови спирачки, но не механични, като посочения от теб модел, а хидравлични.5. 27.5 джанти 6. Влез в цена около 650лв. 7. С умерено колоездене не се отслабва, но здравето се подобрява значително.За по-дълга дискусия - обади се на лични да те черпя кафе.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Решил съм да колоездя......

                            Хора, откъде намирате време да карате по два три часа на ден? Аз успявам единствено събота и неделя. Но поради това , че караме само в планините около София, не успяваме да навъртаме по повече от 20- 30 км.

                            Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
                            Марин Райковски

                            Коментар


                            • #29
                              От: Решил съм да колоездя......

                              Ъъъъ.....ново.......хидравлични......дискови........650 лева...!!!Има ли такъв вариант?И......мноу са извинявам ама до сега никой не ми обясни що аджеба твърдака е за предпочитане пред двойно!?!Е....с изключение на обяснението че качествено двойно било скъпо.....То и в Декатлоня момчето ми казва че не тряало двойно ама що.......Не е ли по комфортно тва двойно за гъзера?
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                              0888854582
                              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Решил съм да колоездя......

                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                Веско,Бях на твоето дередже и опита ми е:1. Вземи си твърдак.2. Вземи го нов.3. Вземи го от магазин специализиран само за велосипеди. С млад и активно каращ персонал, който предлага и ремонт, подръжка и резервни части. Близо до вас по възможност.4. Дискови спирачки, но не механични, като посочения от теб модел, а хидравлични.5. 27.5 джанти 6. Влез в цена около 650лв. 7. С умерено колоездене не се отслабва, но здравето се подобрява значително.За по-дълга дискусия - обади се на лични да те черпя кафе.
                                Съветите са чудесни. Единственото, с което не съм съгласен , е бюджета. За 650 ще е я с дискови с жила (което е НАЙ-голямата недомислица, която човек може да си причини) , или с най-нисък клас компоненти. Предлагам като допълнение на написаното от колегата, бюджета да бъде увеличен до около 850 за да не съжаляваш после. А на въпроса защо не със задно окачване- ами защото заделения от теб бюджет позволява някое дръвце като посоченото декатлонско, което ще се чудиш догодина как да продадеш. И не че си хваля моето, но Шокблейзовете са много прилични велосипеди на разумни цени. Ram, Cube , specialized.... също прекрасни, но с този бюджет ще е най-нисък клас, което не е препоръчително.
                                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X