Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
    Всъщност караш ли колело, или ще караш ли, честно?
    За безгрижно, но с мерак, съботно-неделно каране из града гумите трябва да са 26" х 2,25 - 2,35. За избора базиран на различаващите се нюанси между спортно шосе и колело за каране по едър чакъл сам трябва да си решиш. Ако някой реши да се майтапи, би казал, че са почти еднакви. А сериозно погледнато - появява се горния въпрос.

    Карам много превозни средства всеки ден до работата ми и обратно, пътя ми е предимно велоалея, тротоари, път с малко дупки и див парк с чакъл, редувам с електрическа тротинетка Сегуей, бензинова тротинетка 70cc 2T на Трибула Мото и планинското колело Cross за което ми е омръзнал и го продавам символично, за да си купя за нова тръпка, колело Drag Tundra Pro

    Обичам да карам най-различни превозни средства, като ми омръзне нещо, нова тръпка

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Фетбайк съм карал за проба...единственият бонус в такива габарити е ако мислиш нещо в посока бъдеща електрификация. Друг смисъл поне аз за себе си в подобно прасе не намерих. Най-гадния ефект е, че завива като кола.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Фетбайк съм карал за проба...единственият бонус в такива габарити е ако мислиш нещо в посока бъдеща електрификация. Друг смисъл поне аз за себе си в подобно прасе не намерих. Най-гадния ефект е, че завива като кола.
        Днес ще отскоча до представителен магазин за велосипеди DRAG, няма да бързам, ще поискам да усетя как ще е с тундрата, ако наистина има минус при недозавиване, ще се ориентирам към планинско колело пак с големи гуми но не като при тундрата, да бъде със задно твърдо окачване, преден амортисьор и хидравлични спирачки, ще пиша при тест драйв.
        Последно редактирано от Еделвайс; 09-06-19, 08:38. Причина: Пояснение

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Пробвай го задължително. Завива, но не е като с нормално колело. По-голямо усилие трябва, за да го контролираш, гумите са меки-фетбайка се помпа до 1,5-2 атм...Но с един ел. мотор в града това ще е приказка.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            Да ви се похваля колеги, вече имам като по мярка планинско колело

            Първо отидох да видя колелата на драг, въпросната тундра определено впечатлява но някак си не ми пасна и се отказах от него, почнах да гледам планинските колела, само дето това което си бях харесал и се чувствах добре към съответния модел, бяха на цени над 3500 лева, после реших да отида до представителството за колела на cross но магазина не работеше днес, и си рекох до откоча до декатлона ей така да хвърля по едно око.

            Отидох и веднага тествах в самия магазин няколко планински колела, но всичките някак ми малееха, най-накрая намерих един последна бройка с размер XL, колелото ми пасна много добре, с хидравлични дискови спирачки, много як начин за превключване на скоростите, много добър преден и заден амортисьор и учудващо лек предвид големината си, гумите му са големи 27.5 супер са.

            Ето и снимки:


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:438.5 КБ
ID:5814956


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:395.9 КБ
ID:5814957


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:288.8 КБ
ID:5814958


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5814959


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:217.2 КБ
ID:5814960


            п.с. Много съм доволен, направих си първо каране от Декатлон до Младост, махнах фарчето, задния стоп, звънеца и светлоотразителите на спиците, сега си стана супер

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              За амортисьора е важно да може да се заключва. Други екстри и да има, ако не си състезател, я усетиш някаква файда от тях, я не.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Да ви се похваля колеги, вече имам като по мярка планинско колело

                Първо отидох да видя колелата на драг, въпросната тундра определено впечатлява но някак си не ми пасна и се отказах от него, почнах да гледам планинските колела, само дето това което си бях харесал и се чувствах добре към съответния модел, бяха на цени над 3500 лева, после реших да отида до представителството за колела на cross но магазина не работеше днес, и си рекох до откоча до декатлона ей така да хвърля по едно око.

                Отидох и веднага тествах в самия магазин няколко планински колела, но всичките някак ми малееха, най-накрая намерих един последна бройка с размер XL, колелото ми пасна много добре, с хидравлични дискови спирачки, много як начин за превключване на скоростите, много добър преден и заден амортисьор и учудващо лек предвид големината си, гумите му са големи 27.5 супер са.

                Ето и снимки:


                [ATTACH=CONFIG]989746[/ATTACH]


                [ATTACH=CONFIG]989747[/ATTACH]


                [ATTACH=CONFIG]989748[/ATTACH]


                [ATTACH=CONFIG]989749[/ATTACH]


                [ATTACH=CONFIG]989750[/ATTACH]


                п.с. Много съм доволен, направих си първо каране от Декатлон до Младост, махнах фарчето, задния стоп, звънеца и светлоотразителите на спиците, сега си стана супер
                Много е арно , със здраве да си го караш!
                Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  За амортисьора е важно да може да се заключва. Други екстри и да има, ако не си състезател, я усетиш някаква файда от тях, я не.
                  Заключва се, има някакъв лост на самия амортисьор - lock, какво става при заключен и отключен?, а на задния амортисьор момчето от магазина ми го помпи с някаква помпа с манометър чрез щуцер, според теглото ми като седнах на него?

                  Хидравличните спирачки са супер, как само спирам с него не е истина

                  Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                  Много е арно , със здраве да си го караш!
                  Благодаря
                  Последно редактирано от Еделвайс; 09-06-19, 16:22. Причина: Пояснение

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Заключването на амортисьора се ползва като се катериш. И ако случайно случиш на пътища, при които нямаш нужда от предното окачване. Ама аз в София до сега в тая втората хипотеза не съм попадал.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      Благодаря, колеги, можете ли да ми препоръчате електрически компресор на 220V , държа много да е с точен манометър , за велосипедни гуми става дума не за коли?

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        За шока ти трябва специална помпа - до 300psi. За гумите всяка помпа става. Не ти трябва компресор.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Благодаря, колеги, можете ли да ми препоръчате електрически компресор на 220V , държа много да е с точен манометър , за велосипедни гуми става дума не за коли?
                          Няма нужда самия компресор да е с идеален манометър, пък и едва ли някой производител би гарантирал за това нещо. По-скоро трябва да си намериш пистолет за помпане с точен манометър, което е доста по-лесно.

                          П.П. Иначе ти препоръчвам куфарчето-компресор от Лидл. Върши идеална работа и за коли, и за велосипеди. Естествено може и всеки друг подобен модел да те заинтригува.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            Честита придобивка!
                            Ако не е тайна какви са тези велосипеди като народност, от колко години се произвеждат и къде и какъв клас са сравнени с българските Драг, Крос, Шокблейз и с "марковите" им събратя?
                            А и каква е цената?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Помпата за амортисьори не беше скъпа. По спомен-30-тина лева. Компресор, дето да може да помпа до толкова, ще е минимум сто. Не си заслужава.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Помпата за амортисьори не беше скъпа. По спомен-30-тина лева. Компресор, дето да може да помпа до толкова, ще е минимум сто. Не си заслужава.
                                Бутилка азот е към 140лв. И имаш да помпаш шокове до пенсия.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X