Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Решил съм да колоездя......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Решил съм да колоездя......

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Абсолютно си прав за ъпгрейда. Обаче цената на чифт елексир 5 е около до цената на цялото ми колело. А то не е чак толкова лошо. Карането и най-вече съхраняването на велосипед над 1,5к в България има особености, в които аз не искам да се вкарвам.
    Една дузина приятели съхраняват колела струващи колкото Витара 2000 година, пък не са никак особени. Просто знаят, че да караш хубаво колело, не е като да караш колело. Разлика има. Голяма. Но всичко е въпрос на желание и приоритети.

    Коментар


    • От: Решил съм да колоездя......

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      Имай предвид, че Крос-а е с XCT вилка, която е класа под XCR вилката(28 срещу 32мм тръби, механично срещу хидравлично, даже никакво заключване при кроса, настройка на ребаунда при XCR). А и ако са на една цена и единият е с v-brake, а другият с хидравлични не виждам какво има за чудене. Задачата е много лесна.
      На еднаква цена и двата са с хидравлични дискови, но ще се разходя до Варна да разгледам Рокрайдъра.

      Коментар


      • От: Решил съм да колоездя......

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        Една дузина приятели съхраняват колела струващи колкото Витара 2000 година, пък не са никак особени. Просто знаят, че да караш хубаво колело, не е като да караш колело. Разлика има. Голяма. Но всичко е въпрос на желание и приоритети.

        Напълно съгласен, особено ако ги карат по предназначение, а не ги бутат между масите в заведеният в парковете. Съхранението обаче не е тривиално, щото не можеш да оставиш колело за няколко хиляди където и да е. Т.е. можеш, но е скъпо.

        Коментар


        • От: Решил съм да колоездя......

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Напълно съгласен, особено ако ги карат по предназначение, а не ги бутат между масите в заведеният в парковете. Съхранението обаче не е тривиално, щото не можеш да оставиш колело за няколко хиляди където и да е. Т.е. можеш, но е скъпо.
          Не се оставят. И в друга тема съм писал. Вкарва се навсякъде, но никъде не се оставя просто така. "Верижките" са за вярващите. Има колела и за заведенията и парковете. Един велосипед за града въобще не е нужно да е просто евтин.

          Коментар


          • От: Решил съм да колоездя......

            Челюстните спирачки, имат и още едно голямо предимство - и това е теглото им. И когато се гони теглото на велосипеда да спадне под 9кг и няма да се участва с това колело в състезателни спускания, то са си добър избор.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: Решил съм да колоездя......

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              ...

              Един велосипед за града въобще не е нужно да е просто евтин.

              А какво налага да е скъп и сложен? Само в български град може да се види скъп велосипед. Хората по света си карат в градовете 20 годишни прости и евтини колела и не им пука нито за хидравлични спирачки, нито за скъпи вилки, а още по малко за xtr/x0 drivetrain. И да, заключват си колелата с верижка, а не се бутат в магазина или заведението с него.

              Коментар


              • От: Решил съм да колоездя......

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Само в български град може да се види скъп велосипед.
                Ооо даааа, не е като да не сме излизали извън Бг и да не сме видяли как е и там. То, откъде според теб има толково много втора ръка колелета при нас внос от Холандия-Германия? Хората сигурно, обикалят от къща на къща в Амстердам и се пазарят за всяко колело.

                А при условие, че е открита топлата вода /скорости и окачване/ защо да не се ползва, особено при наши условия, където за 50км пробег имаш денивелации, колкото в равнинната Холандия не могат за постигнат за един месец каране.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • От: Решил съм да колоездя......

                  Като се сетя за купищата велосипеди в Кембридж, на които би го било срам да се качи и най-изпадналия 'индианец' - съм съгласен, че тук малко се превъзнасяме с 'градските' велосипеди...
                  И тук не става въпрос за спортните изяви, а са 'обикновения транспорт'..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Решил съм да колоездя......

                    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                    Ооо даааа, не е като да не сме излизали извън Бг и да не сме видяли как е и там. То, откъде според теб има толково много втора ръка колелета при нас внос от Холандия-Германия? Хората сигурно, обикалят от къща на къща в Амстердам и се пазарят за всяко колело.

                    А при условие, че е открита топлата вода /скорости и окачване/ защо да не се ползва, особено при наши условия, където за 50км пробег имаш денивелации, колкото в равнинната Холандия не могат за постигнат за един месец каране.
                    Изпитвам известна трудност да ти разбера тезата, но пък имам интерес да разбера с какво помага окачването при денивелация?

                    Коментар


                    • От: Решил съм да колоездя......

                      В Амстердам ако имаш колело за повече от 200 евро, обикновено го нямаш за повече от 2 седмици, освен ако заключването му не струва поне и то толкова, тогава може и месец. Лачените колелета "на запад" си ги ползват за съботно-неделни преходи, за евридейки са предимно ръждялници тип "Украйна".

                      Коментар


                      • От: Решил съм да колоездя......

                        Е карайте Украйни с контра тогава. Какви хидравлики, какви механики. За какво са ни 200 коня, като можем и с 20.

                        Никой не говори за XTR монтаж. Но на велосипед от 500 лв. монтажът е зле.

                        Коментар


                        • От: Решил съм да колоездя......

                          На тия от хиляда пък вилката и педалите са скапани. Ако е с хидравлични спирачки - и те са скапани.

                          Коментар


                          • От: Решил съм да колоездя......

                            А монтажът, както разбрахме е най-важен. Вилката просто няма да работи и ще тежи. Но почне ли да скърца и да пука средното..

                            Коментар


                            • От: Решил съм да колоездя......

                              Не, най-важното е въобще да си купиш колело, което е що-годе балансирано и може да спира контролирано. Темата, доколкото виждам е "решил съм да колоездя", а не как да изхарча 2к за велосипед. Наистина е много хубаво да имаш велосипед с прилична вилка, която работи повече от 100 км, монтаж от deore нагоре, хидравлични спирачки от приличен клас, педали с добър грип и живот и т.н. и т.н. ще отидеш на етикет от 2.5к. Ако сте двама - 5к. А даже няма да си докоснал до по-високите класове компоненти и карбоновата рамка. Не мисля, че има много хора, които са склонни да се метнат на такава авантюра, защото я подкарат колело, я не. И след една две-три години висене по мазета и гаражи ще се продаде със сериозен процент загуба.

                              Има и още нещо - много по-добре оценяваш едни прилични палцови команди с deore отзад, ако преди това си бил с turney дерайльор отзад и команди с врътки.

                              Коментар


                              • От: Решил съм да колоездя......

                                Turney и врътки не ги коментираме. Баш за движението става въпрос.

                                Ако е конкретно за града, по-добре твърдак без вилка, отколкото с вилка от ниския клас. Тя просто ще тежи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X