Обява

Свий
Няма добавени обяви.

загряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • загряване

    Днес при по хард разходка ферозата загря та даже тръгна да прегрява.Включих веднага парното с вентилатор и тампературата влезе във граница.Нещо не можах да чуя виското и пробвах с вестника, да го спра когато е студена и спря.Ходих при майстора пипа маркучи ,гледа ,форцира на место темп.не мърда.Сега отваряла термостата сега затваряла и накрая виското е заминало,120лв.Вие какво ще кажете?twisted:

  • #2
    От: загряване

    Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
    Днес при по хард разходка ферозата загря та даже тръгна да прегрява.Включих веднага парното с вентилатор и тампературата влезе във граница.Нещо не можах да чуя виското и пробвах с вестника, да го спра когато е студена и спря.Ходих при майстора пипа маркучи ,гледа ,форцира на место темп.не мърда.Сега отваряла термостата сега затваряла и накрая виското е заминало,120лв.Вие какво ще кажете?twisted:
    Щом престояла да кажем 24ч виското се върти свободно на ръка при изгасен двигател и при работещ такъв в първите минута - две можеш да спреш с вестника - начи си приготви 120 кинта и си карай наволя

    Успех!

    Коментар


    • #3
      От: загряване

      Преди покупката направете един елементарен опит. На студен двигател завъртете на ръка перката,след това с сешоара на жената (или пистолета за горещ въздух на първа степен) загрейте тялото на муфата и пак завъртете перката. Ако има завишено съпротивление всичко е наред,ако се върти леко..........в магазина .

      Коментар


      • #4
        От: загряване

        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
        Преди покупката направете един елементарен опит. На студен двигател завъртете на ръка перката,след това с сешоара на жената (или пистолета за горещ въздух на първа степен) загрейте тялото на муфата и пак завъртете перката. Ако има завишено съпротивление всичко е наред,ако се върти леко..........в магазина .
        ... само че вискомуфата за да сработи изисква И центробежна сила, И движение на едната част спрямо другата, И температура която със сешоар не би трябвало да може да се постигне.

        Поради което е измислен тестът със вестника.

        Коментар


        • #5
          От: загряване

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ... само че вискомуфата за да сработи изисква И центробежна сила, И движение на едната част спрямо другата, И температура която със сешоар не би трябвало да може да се постигне.

          Поради което е измислен тестът със вестника.
          Не влизам в..............за спорта,а споделям опит и техники, които използвам в диагностиката с цел само да помогна.
          Вестника, като тестов "инструмент" не съм коментирал съзнателно.
          Ако имате на масата 3-4 стари "голи" муфи, как ще изберете най изправната......освен по "производителя".
          ( И не се вменявам за вездесъщ .......)

          Коментар


          • #6
            От: загряване

            Днес майстора смени виското утре ще има тест

            Коментар


            • #7
              От: загряване

              Проблемите ми със загряването на Ферозата изчезнаха в миг след като срещу 80 кинта един пич ми свали ирадиатора, разпои го, изчисти го от вътре, сглоби го и го монтира обратно на колата. Преди това се бях наслушал на корифеи на вискота, на термостати, на въздухозаборници и пр. Аз съм без въздухозаборник, а твърденията са, че след премахването му Ферозата започва да загрява. Тука има не повече от 3-4 Ферози, видяли зор колкото моята. И колко още я чака...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12391178_1111436938901307_2024268894366203152_n.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5788337
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #8
                От: загряване

                Така е. Няма драми с премахнат дифузьор. От години я карам така.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X