Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 5000лв с метан?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джип до 5000лв с метан?

    За метана е хубаво да е на рама и цял заден мост, та да има на какво да се подпре тоз метан. Не са те излъгали приятели, или поне не с много. За да са наред нещата ти трябва хубава метанова инжекционна система. Иначе хората некарали метан, или зле нагласен са много притеснителни по темата. Иначе в цената за целта може да влезе само нещо непопулярно, на границата на екзотиката- виж Хлопелите- популярната Фронтера и непопулярния и голям брат Монтерей, като за Монтерея шансовете са по-големи... периодично влизат много прилични машини от братска Швейцария, и защото не се ценят на нашия пазар седят по 6 месеца на обява и се продават на половин цена... та успех в търсенето.

    Коментар


    • #17
      От: Джип до 5000лв с метан?

      Ами Субару Форестър?

      Коментар


      • #18
        От: Джип до 5000лв с метан?

        Един колега взе Спортидж на метан за малко над 6 000, даде още поне 4 000 и пак е трошлива кола, все има нещо. Той е виладжия и буха в някакви дупки по неутъпкани пътища. Преди това имаше Спортидж дизел, кара го 6 - 7 години и накрая не удържа на сервизните разходи и го разкара. За 5 000 лв ще вземеш курник и ще си приятел с всички майстори.

        Коментар


        • #19
          От: Джип до 5000лв с метан?

          Може и за некое бензиново Мусо да се класира
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Джип до 5000лв с метан?

            По-скоро чакаме Лада да направят НИВА, която освен собствената си маса, да може да носи и метанови бутилки. И по възможност, да стига в нормален вид до пазара втора ръка.
            Малко не съм оптимист, ама...де да ги знам...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Джип до 5000лв с метан?

              Имам Витара на пропан и Сивик на метан, кара го баща ми.
              Витарата при разход на бензин около 10/100, гори 11 газ, аз зареждам на 0,83лв/л в момента.
              Сивика при 7/100 бензин, гори ако не се лъжа около 5-6кг метан. Актуална цена около 1,24лв/кг.
              Пропановата бутилка е сложена отдолу, на мястото на резервоара, метановата заема целия багажник. Пробега на двете возила е почти еднакъв.
              Всеки може да си сметне има ли икономия или само мизерия.
              П.П. Баща ми продължава да кара на метан, като кара по един и същ маршрут и зарежда в Добрич на много по-ниска цена, което заедно с наследената метанова уредба, му е изгодно.

              Коментар


              • #22
                От: Джип до 5000лв с метан?

                Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                Един колега взе Спортидж на метан за малко над 6 000, даде още поне 4 000 и пак е трошлива кола, все има нещо. Той е виладжия и буха в някакви дупки по неутъпкани пътища. Преди това имаше Спортидж дизел, кара го 6 - 7 години и накрая не удържа на сервизните разходи и го разкара. За 5 000 лв ще вземеш курник и ще си приятел с всички майстори.
                Не съм срещал возило 4х4 с по-евтина подръжка. Човек, щом на тези цени не удържа, не е за 4х4. Или си купува най- големите боклуци от марката. Моят курник съм го взел преди две години за 3000 лв и нищо съществено не се е трошило за 40 000 км. Лагери на главини, съединител не ги броя, за мен това са консумативи, ма те са и на едни смешни пари.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #23
                  От: Джип до 5000лв с метан?

                  Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                  Не съм срещал возило 4х4 с по-евтина подръжка. Човек, щом на тези цени не удържа, не е за 4х4. Или си купува най- големите боклуци от марката. Моят курник съм го взел преди две години за 3000 лв и нищо съществено не се е трошило за 40 000 км. Лагери на главини, съединител не ги броя, за мен това са консумативи, ма те са и на едни смешни пари.
                  Е колегата даде 2000 лв за глави само, веднъж нова и веднъж ремонт на неговата. Все нещо има за правене.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джип до 5000лв с метан?

                    Това с главите е от майстори или заради собствената глава, не защото тази на КИА-та е консуматив.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джип до 5000лв с метан?

                      От неговата глава си е, но е и слабо място. Търсихме глава втора ръка по всички морги в България, тогава намерихме само една, нещо наварявана, която не ставаше за нищо. Нова с отстъпка за около 950 лв купихме, преди по-малко от две години. Щом в цяла България нямаше глава втора ръка при доста предлагане на такива джипки смятай. Сега бензиновата на метан като че ли е по-здрава, но няма багажник и е по-нова и запазена. Последно дебитомера и смениха, защото имаше някакви проблеми с оборотите.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джип до 5000лв с метан?

                        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                        Все нещо има за правене.
                        Това е отговора!Обикновено се пести от всичко, и се ремонтира на "парче" днес, лява накладка, утре дясна, други ден единия иглен лагер...ама...той другия е още горе-долу добър...Ето така се "ремонтира" и после се чудим че все има нещо за правене.В този ценови клас, май Кия е единствената разумна алтернатива...модификация дълга база "вагон" щом се държи на метан.Евтина и достатъчно здрава ходова част, и прости за обслужване мотори. Какво повече...
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джип до 5000лв с метан?

                          Той колегата не пести пари за колата. Като предимство за мен е само, че е евтина. То за тези пари само това и Витара май може да се вземе.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Джип до 5000лв с метан?

                            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                            Той колегата не пести пари за колата. Като предимство за мен е само, че е евтина. То за тези пари само това и Витара май може да се вземе.
                            И Мусо, ама аз съм пристрастен. По-голям, серийно дискови спирачки, климатроник, мотор Мерцедес, с верига и хидравлични повдигачи. Но човека питаше за Санта Фе, значи по-към лека кола му трябва.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джип до 5000лв с метан?

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              И Мусо, ама аз съм пристрастен. По-голям, серийно дискови спирачки, климатроник, мотор Мерцедес, с верига и хидравлични повдигачи. Но човека питаше за Санта Фе, значи по-към лека кола му трябва.
                              Човека щом иска да кара на тънкана никакви Гнусота и Сянг Мянги големи кошници не му требят.

                              Хонда ЦРВ му пасва идеално - по тънко от това хем да е по високо и по изгодно нема.

                              В момента дори се продават годови метанизирани за под 5к
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джип до 5000лв с метан?

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Човека щом иска да кара на тънкана никакви Гнусота и Сянг Мянги големи кошници не му требят.Хонда ЦРВ му пасва идеално - по тънко от това хем да е по високо и по изгодно нема.В момента дори се продават годови метанизирани за под 5к
                                Аз и друго не съм казАл. Предложението ми е съперник в класа на кияка. И човека пита и за Сантасе, ама никой нищо... А сигурно ще кара и то, какво да му е?! Само не знам клапаните и на Хонда и на Хюндай (както и на всичко японско), как ще се разберАт с метана.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X