Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Щастливеца, замръзване. Пътната помощ, изпратена от застрахователя, нямаше ръчна, подпираха я с някакви трупчета, търсиха нъкой да дава газ, за да може ,,помошчията" да клати нещо с лебедката. Стана цирк, потърпевшия звъня на застрахователя да изпратят друг, а то нямало. И това от актуалните застрахователи. Дали е лицензирана помощта?
    За сметка на това човека за 40 кинта доиде със хубав даже измит камйон , взе ми ключовете качи си колата за две минути с лебядката окрепи и 4те гуми, и ме разтовари пред гаража без да търси никои и без да пипна нищо...
    0-

    Коментар


    • #17
      От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

      Да споделя и аз колеги,преди месец закъсах с колата на Ам Тракия близко до Пазарджик.Както всички намерих първият тел от нета и звъннах,да ви кажа бях потресен.Колега който дойде с камиончето беше пред разпадане мъчи мъчи колата ми едвам едвам да я качи и като видях кво прави много се ядосах и казах че не искам неговата помощ.Започнах да търся пак в нета и попаднах на пътна помощ Пазарджик човека дойде за 15 мин.беше много бърз камиона беше в много добро състояние и за 5 мин колата ми беше качена ,и бях откаран пред вкъщи без никакви проблеми.Разговорихме се с човека и се оказа лицензирана фирма.Ако пак ми се наложи ще му звънна,и ще го предложа на приятел ако се наложи -------------- Аз останах изключително доволен а и сигурен в крайна сметка.Според мене си има значение лиценза ,при изваждане на такъв лиценз минаваш преглед компетентност...Лично мое мнение
      Последно редактирано от Ясен; 01-05-18, 17:28. Причина: цензура

      Коментар


      • #18
        От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

        Споко, най-вероятно и първият е бил лицензиран.

        Коментар


        • #19
          От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

          Аз, като един обикновен консуматор на услуга изобщо даже не се притеснявам да ползвам читава пътна помощ (в случая). Не ми дреме на дедовия дали е лицензиран или не.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #20
            От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            Аз, като един обикновен консуматор на услуга изобщо даже не се притеснявам да ползвам читава пътна помощ (в случая). Не ми дреме на дедовия дали е лицензиран или не.
            Не съм съгласен колега,защото ако ти се падне такъв какъвто на мен се падна съм сигурен че ще изпаднеш в ужас.Има си правила има си и закони докато ние мислим и говорим че НЕ НИ ДРЕМЕ няма да се оправи хауса в нашата държава!

            Коментар


            • #21
              От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

              Първоначално публикуван от nikolaipz Преглед на мнение
              Не съм съгласен колега,защото ако ти се падне такъв какъвто на мен се падна съм сигурен че ще изпаднеш в ужас.Има си правила има си и закони докато ние мислим и говорим че НЕ НИ ДРЕМЕ няма да се оправи хауса в нашата държава!
              Я прочети условията на лиценза и пак кажи какво отношение има към качеството на услугата

              Коментар


              • #22
                От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

                Първоначално публикуван от nikolaipz Преглед на мнение
                Не съм съгласен колега,защото ако ти се падне такъв какъвто на мен се падна съм сигурен че ще изпаднеш в ужас.Има си правила има си и закони докато ние мислим и говорим че НЕ НИ ДРЕМЕ няма да се оправи хауса в нашата държава!
                Колега пак идваш на мойто аз просто попаднах от раз на верния човек... а дали има лиценз - нямам идея и честно казано не ме интересува. Ти какво предлагаш да се обадя на телефона и да започна да искам да ми пратят договор барабар със копие на всички документи плюс кръщелно и психо тест на оператора....
                0-

                Коментар


                • #23
                  От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

                  И сички тия нотариално заверени!
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #24
                    От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

                    да се обеси не да живееЕ те тва ви е заглавието За коментаторите по-доле нема сми да се коментирга изобщо. Щом плюят - значи са на ниво!оф - забравих глаДните букви - бяха важни
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

                      Четох ,четох и се изумих от умотворенията в тази тема. За да се пише нещо конкретно ,трябва първо да се познават законите в тази държава. Много лесно е да се очерни един човек , фирма , дейност или цял бранш.
                      За да пишете за нещо ,трябва да го опознаете.
                      1/ Какво е Пътна помощ? - това според закона е
                      (Чл. 60. Подвижна автосервизна дейност за оказване на пътна помощ по автомагистралите............) .
                      Със Закона за движението по пътищата е въведено изискването подвижната автосервизна дейност за оказване на пътна помощ да може да се извършва след получаване на разрешение, издадено от Министерството на транспорта. Определени от министъра на транспорта служби са контролирали дейността на лицата, получили разрешение по реда на чл. 148 и са давали предписания във връзка с качеството на извършваните ремонти, техническо обслужване и периодична проверка на техническата изправност на ППС;
                      През 2000г Надежда Михайлова внася в Парламента поправка в закона с която Лиценза за Подвижната автосервизна дейност-Пътна помощ се заменя с регистрация.
                      Така че в момента говоренето и писането за ЛИЦЕНЗ е неправилно и неуместно а Пътната помощ не е превоз на повредени автомобили!.

                      2/ По ЗАКОН за автомобилните превози
                      Глава втора
                      ЛИЦЕНЗИРАНЕ И РЕГИСТРИРАНЕ
                      Чл. 6. (3) Лиценз и удостоверение за регистрация не се изискват за:
                      6. превози на повредени превозни средства;
                      Пак да повторим ,че писането и говоренето за ЛИЦЕНЗ и РЕГИСТРАЦИЯ за Превоз на повредени превозни средства е неуместно.

                      3/ Относно автомобилите: Ами прочетете Директива № 561/2006

                      P.S. Темата носи невярна информация относно Пътна помощ и Превоза на повредени автомобили , наврежда на имиджа на бранша и изгражда отрицателни настроения. Темата е за ЗАЛИЧАВАНЕ!
                      Последно редактирано от banjo; 18-11-18, 09:37.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #26
                        От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

                        Какво е лиценз ?
                        Лиценз или лицензия е дума от латински произход, означаваща разрешение за извършване на определено действие. Юридическият термин се отнася за документ или административен акт, с който се дава разрешение от единственото лице, организация или от държавата, овластени да дадат такова разрешение.


                        Лицензът определя конкретните дейности, които са разрешени и конкретните условия, които трябва да се спазват. За разлика от договорите, в най-общия случай лицензът е тясно свързан със законите на държавата и неспазването на предвидените условия автоматично отнема разрешението за извършване на посочената дейност.
                        Щом закона не изисква лиценз, защо по дяволите се говори за лиценз?.
                        Прикачени файлове
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #27
                          От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

                          Искам да попитам младшите учасници dnk_pz и nikolaipz които или са един човек или са от едно семейство какво ще кажат по въпроса?
                          Лесно е да хванеш една снимка от нета и текст който подозрително е взет от интервю по БТВ и да всяваш смут. Разчистване на конкуренцията ли се опитват да правят. СБА (Съюза на българските автомобилисти) е предприела някаква нелоялна кампания относно "малките" понеже престои отдаване на концесия пътищата и магистралите и ще им пречат.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #28
                            От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

                            Разрешителното издавано от АПИ се ползва с Наредба 3 за временна организация на движениет когато има авария на пътя . Автомобила посвижна работилница трябва да е регистриран като "пътна помощ" с код 24
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181121_094109_006.jpg
Прегледи:1
Размер:165.2 КБ
ID:5802596
                            Това се прилага със знанието на полицията и стопанина на пътя.

                            Автомобилите превозващи повредени автомобили (платформа код 01 и автовоз код 14) не са със специален режим на движение и немогат да правят временна организация на движението.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181116_074832_207.jpg
Прегледи:1
Размер:102.4 КБ
ID:5802597Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181116_074856_046.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5802598
                            Специалната надстройка може да се ползва само за това което е предвидена. Ако си с "подвижна работилница- Пътна помощ" , неможе да превозваш автомобили а само да ги теглиш на въже или със специално устройство "колесар"

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181121_100729_845.jpg
Прегледи:1
Размер:104.0 КБ
ID:5802599

                            и обхвата на действие според закона е 100км от базата

                            .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181121_101954_889.jpg
Прегледи:1
Размер:111.1 КБ
ID:5802600


                            Ако си с "автовоз" ,може да превозваш само автомобили , не кошери с пчели, не строителни материали, не земеделски стоки, не пелети и дърва за огрев.
                            Последно редактирано от banjo; 21-11-18, 09:24.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #29
                              От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

                              Banjo, ще знаеш, преизпълних се със съпричастност към рицарите на мобилния телефон и лебедката. Още един пост в старата тема и сам ще поискам да стана пътна помощ.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ДА КАЖЕМ НЕ НА НЕЛИЦЕНЗИРАНИТЕ ПЪТНИ ПОМОЩИ!

                                Темата е стара от средата на годината но е пълна с глупости и носи невярна информация. Това дали желаеш да станеш механник на Пътна помощ си е твой бизнес. Нагледал съм се на много които са почвали и са приключвали дейноста. Това не е бизнес който те прави богат. Това се работи със сърце а не като някоя намусена сервитьорка.
                                Въпроса е ,че темата тук излиза в търсачката на Гугъл и носи отрицателни настроения. Това което съм постнал не е лично за твоята персона или за членовете на Офроуд България, чете се от всички в нета.
                                Темата не приключва там където е спряло разискването.
                                Последно редактирано от banjo; 21-11-18, 10:09.
                                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                                Дий Снайдер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X