Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на обхват?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Усилване на обхват?

    Здравейте,

    От години имам следния проблем.
    Като влезна в блока ми, който явно е бомбо убежище, ми изчезва обхвата.
    Ако съм в средата на апартамента, към вътрешната част, често може да дава "телефона на абоната е изключен или извън обхват". В други случаи, просто връзката прекъсва докато едва ви се разбират две думи.
    Ако се залепя до прозорец или изскоча на терасата, разговора започва да става осъществим, но пак има леки прекъсвания.
    Ситуацията е същата в диапазона на целия блок...
    Проблема е както при Mtel, така и при Vivacom. Тествани са телефони от 50 до 2000 лв., промяна няма...
    Говорих с Мтел и знаеха за проблема, участвах в някаква процедура за одобрение, да инсталират някакво устройство, което ако си с 4G телефон, можеш да се свържеш с него и да няма прекъсвания. Е не ме одобриха ...
    От скоро си взех Baofeng UV-5R, като ползвах няколко честоти със същото токи, както и ретранслаторите на Витоша и Ботев - всичко беше точно докато не стигна блока, ретранслатори или обикновени честоти - тишина..

    Някой може ли да ми предложи устройство, което да прекрати този проблем?

    Поздрави,

  • #2
    От: Усилване на обхват?

    Доколкото схващам арматурата в конструкцията на блока пречи, отразява и смущава сигнала от радиото и телефона. Има разни устройства, но като за начало трябва да се види с какъв бюджет разполагаш?, и май ще трябва да са поотделно за телефона, и радиото.

    Има писано из форума - http://www.offroad-bulgaria.com/show...31#post1392131



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GSMRepeater.jpg
Прегледи:1
Размер:37.9 КБ
ID:5787598
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X