Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

    Голяма драма, голямо чудо. Машини инструкции, накрая 4.5 литра.
    12 литра има в кутията. Сменят се без машина защото такава машина в кутията ИМА.
    4.5 литра в случая дори не е опресняване а разваляне защото маслото в кутията Мопар АТФ+4 е синтетично а тая смешка Mercedes Benz 236.14 е минерална.
    Иди някъде да ти занулят датчика за налягане, някой по-фешънско му викат адаптация, да няма нова тема "Кутията превключва както си иска".

    Коментар


    • #32
      От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

      Здравей колега, аз също преди 5 месеца си сменях маслото с филтъра, буксата и гарнитурата на моята кутия. Бяха ми препоръчали сервиз в Стара Загора, който се занимава само с кутии и наистина съм очарован от обслужването им и качеството на работа. С мерцедесовото масло 234.16 съм, но моята кутия при смяната хвана около 8-9 л масло ако желаеш бих погледнал във фактурата за да ти кажа с точност. И така беше смяната като в някой от коментарите "докато не потече новото чисто масло изцяло". Иначе ми промиваха и кутията. Сега по въпроса ти за щека. Има един човек който има морга за Гранд чероки и постоянно взима още и още. Винаги е имал каквото ми трябва и до сега от нищо не мога да се оплача. Много е точен и коректен и се работи с удоволствие с него. Та ако искаш да се сържеш с него и да го питаш за щека или за каквото и да е за в бъдеще, кажи и ще ти дам номера му с най-голямо удоволствие. Поздрави!

      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #33
        От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

        Първоначално публикуван от Simeon Dimitrov Преглед на мнение
        .. Има един човек който има морга за Гранд чероки и постоянно взима още и още. Винаги е имал каквото ми трябва и до сега от нищо не мога да се оплача. Много е точен и коректен и се работи с удоволствие с него. Та ако искаш да се сържеш с него и да го питаш за щека ..., кажи и ще ти дам номера му с най-голямо удоволствие. Поздрави!

        Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
        Твоя човек няма да може да му помогне за щеката, щото няма да има откъде да я вземе, колкото и грандове да има.
        Освен да я купи от магазина, ама това Миро може и сам да го направи.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #34
          От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

          Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
          Твоя човек няма да може да му помогне за щеката, щото няма да има откъде да я вземе, колкото и грандове да има.
          Освен да я купи от магазина, ама това Миро може и сам да го направи.

          Насе,Гошо не може ли да му помогне?
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #35
            От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

            Наистина нямало щеки оригинално. Не го знаех и се изказах не подготвен. Говорих с него и ми каза че само в сервиз се измервало.

            Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #36
              От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

              Няма я..
              Обаче можеш да си направиш, като стойността е около лев.
              Работи също като сервизната щека.

              Коментар


              • #37
                От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                Да де ама не е ли нужно някакви разграфения да знаеш все пак колко е в даден момент и колко трябва да бъде?

                Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #38
                  От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                  Преди десетина години бях публикувал точна схема за това, как се оразмерява тази щека.
                  Вероятно е невъзможно да се намери, поради отличната организация във форума.

                  Утре ще публикувам отново размери, и след няколко години отново, дано съм жив и здрав.

                  Всъщност, няма да публикувам нищо, защото няма смисъл. Ще ти пратя ЛС с размерите.

                  Коментар


                  • #39
                    От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                    Щеката струва два и пеесе в магазина. А сервиз безпщека който ти сменя маслото са пълни идиоти.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                      Всъщност, да.
                      И от това няма смисъл..

                      Какъв добър форум беше, изпълнен с добри желания за взаимопомощ..
                      Ама - да живее новия сайбия.

                      Коментар


                      • #41
                        От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                        Първоначално публикуван от Simeon Dimitrov Преглед на мнение
                        ... С мерцедесовото масло 234.16 съм...
                        Я обясни по-подробно...
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #42
                          От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                          Я обясни по-подробно...
                          236.14 де, разменил съм числата. След дълго четене по форуми и нета разбрах че това си го препоръчват за тази кутия. И като се свързах с въпросният сервиз и им казах за каква кола става дума те веднаха си казаха че такова масло ще ми сложат дори е вписано в фактурата от тях. Ето ти пример какво е маслото за което се интересуваш.

                          Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X