Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

    Съгласявам се веднага - от Jeep нямам представа.
    И дадопълня, че БалканСтар се претопи в СилвърСтар - дано да се поправили поне малко, дори много малко ще е много!

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      Ако искаш да си преебеш кутията ползвай машина ... Въпросния китайски боклук създава в пъти по-високо налягане вътре в кутията от работното и и ебава майката. ...
      Това не е вярно!

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      ...защото според него всичката помия, която се е утаила по разните тайни местенца ще се развихри из кутията, което не е желателно...
      Това също не е вярно!
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-04-18, 07:14.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #18
        От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

        Да попитам и аз:Как и кога се сменя филтъра на кутията,когато маслото на кутията се сменя с въпросната "машина"?

        Коментар


        • #19
          От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

          Още през 2016г. когато си купих Фронтера Б 3.2 V6 Автоматик, още тогава записах час към Джемини 4, с любезното съдействие на наш многоуважаван и с голям авторитет колега (за което много благодаря!), за пълната смяна на маслото на АСК-то, трябва да ви кажа че тяхната им машина е невероятна, първо закачиха маркучите за входящ и изходящ от машината към АСК-то, първо източиха маслото, след това свалиха двата картера които се оказаха изключително чисти, нов филтър, качествена коркова гарнитура за картерите, после пуснаха машината за промивка на старото масло докато протече чисто червено масло, след което, почнаха да доливат масло докато протече стабилна струя от горната пробка при работещ двигател, оказа се накрая че съм карал с литър и нещо масло по-малко , добре че отидох навреме, след като мина цялата манипулация, погледнахме пак картерите за течове, всичко беше ок като ми казаха след 2-3 месеца пак да отида при тях за да пристегнат при нужда леко гарнитурите на картерите, впечатлен съм от професионализма към Джемини 4, направиха ми сервизна книжка за автоматика, като вписаха всичко и на еди колко си километри следващата смяна. Ето и снимки, имах привилегията по изключение да гледам цялата процедура на живо:

          Свързаните вече маркучи от машината към АСК-то:



          Свалените картери: Не са имали никакви налепи и никакви боклуци, момчетата бяха учудени от чистите картери:





          Поглед под АСК-то:






          Новия филтър:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6.JPG
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5787631

          Корковата гарнитура:



          Вече монтирани картерите и без течове:





          Прословутата машина:








          Гледах старото масло което е по-тъмното в дясно, и новото което е по-светлото в ляво, процедура трая докато стана светло маслото и в двете тръбички:






          В заключение, като си тръгнах не усетих никаква промяна, все пак (пу-пу) АСК-то си работеше и преди както си трябва, единствено усетих че в задръстванията докато минавах през цяла София, около скоростния лост на АСК, си оставаше студен и не беше топъл, преди ставаше леко топъл, обяснявам си го с факта че съм карал с литър и нещо по-малко масло , доволен съм и да чукна на дърво, всичко е ОК.

          И до ден днешен (пу-пу) автоматика се държи отлично, горещо препоръчвам смяната на флуида с въпросната машина.

          п.с. Единствено ще трябва да се налее правилния флуид за твоята джипка!
          Последно редактирано от Еделвайс; 28-04-18, 09:03. Причина: Снимки

          Коментар


          • #20
            От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
            Това не е вярно!Това също не е вярно!
            Абсолютно те подкрепям! Дай да не сменяме и двигателното масло, че да не отмием бокуците!Miro2404, доколкото разбрах си от Русе. Обади ми се, имаме такава машина и са сменени маслата на много коли без никакъв проблем!
            GRAND CHEROKEE 4.7
            Добромир Добрев
            O898633718

            Коментар


            • #21
              От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Каква е тая АСК?772.6хх ли е ?Къде се намира териториално тя, респ. автомобила?Ако кутията работи нормално, смяната на масло, филтър, гарнитура, букса, е редно да се направи по стандартния начин - всичко долу и вън, включая източване на конвертора, и после - по стандартната технология.Това е единственото, което гарантира, че смяната на маслото няма да навреди на автомобила.IMHO
              Разбрах, че кутията е 722,6. Колата е в Русе, след толкова разпитване и невъзможност да разбера къде в Русе е тая машина, уговорих нормална смяна на масло.

              Коментар


              • #22
                От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                [QUOTE=Павел Василев;3317188][COLOR=#000000]Още през 2016г. коМного са чисти съдовете ти. Представях си като за първо обслужване и аз да направя нещо подобно, но не открих информация в Русе къде се прави това, човека ми е писал, но аз вече уговорих нормална смяна. Както винаги, варианти има във Варна, София, но за Русе не мога да се ориентирам, а тия дни вече премислих цялото обслужване сто пъти, не ме свърта.Относно правилните флуиди, четох, питах...За АСК съм поръчал:Mercedes Benz Automatik MB236.14 - 5 литрадиф-ли - Valvoline - 75W-140 - 3 литра - 43лв литърараздатка - Mopar NV245 NV247 NV249 - 2 литра - 58 л в литъраНе открих Castrol Syntrax 75W140 и подскочих на Valvoline, че ми предстоят тези дни много километри - сега си мисля, че трябваше да питам във форума, егати, как се сетих сега чак....Откъм цени... чудо...чудо

                Коментар


                • #23
                  От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                  Първоначално публикуван от nedos Преглед на мнение
                  Абсолютно те подкрепям! Дай да не сменяме и двигателното масло, че да не отмием бокуците!Miro2404, доколкото разбрах си от Русе. Обади ми се, имаме такава машина и са сменени маслата на много коли без никакъв проблем!
                  Е късно видях тоя отговор, за да те попитам и теб конкретно, за какво става дума. Притесни ме това, че незнам по принцип как работи тая инсталация, дали клапаните са и съобразени с нормалното работно за инсталацията на джипа, дали например ако се знае, че инсталацията работи до 0,6МPa и има клапан за регулиране, който да се настройва, за да сме сигурни, че ще излее, преди направи бела... въпреки, че доколкото разбрах, се завъртат маслата и нормално, ако няма съпротивление, не би се вдигнало и налягане. Много въпроси ми изникнаха.Ще имам предвид отговора ти за друг път. Сега се доверих на хора от форума, на които дори се осмелих да се обадя, без да ги познавам - притеснението надделя над срамът.Благодаря за отговорите.В по-горният си отговор написах маслата, литрите и парите (за инфо на четящите), на които се спрях.

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                    И сега като чета други теми, не мога да се ориентирам - диференциалите двата 4 литра ли са или 3 литра, че ми казаха, че е 3 литра, после като поръчах във Вест ауто и там ми казаха, двата са 3 литра и аз поръчах 3 литра масло?2003 год е Grand Cherokee ето, ако има значение годината!Питах и за гарнитури на диф-ите и раздатката, казаха, че няма, а прочетох за някакви течни гарнитури?Гарнитурата за скоростната отделно ли е, че поръчах комплект филтър с букса?

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                      Миро, аз не виждам,защо се извиняваш, при положение, че благодарение на формуа успя да насъбереш толкова много и конкретизирана информация, много други хора като мен благодарение на поста и въпросите ти също успяха да си направят заключенията си за бъдещи смени на маслата на скоростните си кутии. На моята лично се учудвам,че пише, че не трябва да се сменя никакво масло, но след като поговорих с други хора и имайки инженерно образование също се замислих, що за масло ще да е това,което да не се сменя никога и направя ли своите първи 100.000 мили непременно ще гледам да го сменя и е много вероятно да се обърна към тоя пост и да си припомня, какво са препоръчали колегите тук, след като имат своя опит. Аз лично ти благодаря, че си се престрашил да пишеш тук.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                        Първоначално публикуван от Miro2404 Преглед на мнение
                        И сега като чета други теми, не мога да се ориентирам - диференциалите двата 4 литра ли са или 3 литра, че ми казаха, че е 3 литра, после като поръчах във Вест ауто и там ми казаха, двата са 3 литра и аз поръчах 3 литра масло?2003 год е Grand Cherokee ето, ако има значение годината!Питах и за гарнитури на диф-ите и раздатката, казаха, че няма, а прочетох за някакви течни гарнитури?Гарнитурата за скоростната отделно ли е, че поръчах комплект филтър с букса?
                        За диференциалите ти трябват 3.5л. за двата 4л. стигат. Няма гарнитури прави се течна гарнитура от високо температурен черен силикон.

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                          Първоначално публикуван от Miro2404 Преглед на мнение
                          ===Гарнитурата за скоростната отделно ли е, че поръчах комплект филтър с букса?
                          Гарнитурата на картера на кутията няма нищо общо с прословутата букса. Дори съвета ми е да не се пипа там, ако няма нужда, защото от едно болтче, дето казва "цък" при отвиване, се виждаш в едно интересно във финансово изражение приключение. А дали има нужда или не - относително просто е. Намери в двигателния отсек блока, компютъра, или както искаш го терминувай, - тоя, дето ти управлява АСК. Тия кабели, дето влизат в него, са от другия край на кабелния сноп - откъм кутията. Та - ако има дори малко омасляване в блока, или компютъра ( не знам как се води тоя блок при Jeep) буксата е за смяна. Ако все още е сухо - не бързай, ще дойде и това време. Тази кутия е проектирана от Мерседес като необслужваема - дори щека за контрол на нивото на маслото няма. Но след няколко години излиза нов бюлетин, в който се указва смяна на маслото в предвидения интервал. edit: Понеже имах няколко абзаца в написания текст, а излезе това което виждате, се надявам на извинения съм читателите от отговорните за това хора.
                          Последно редактирано от Veni1; 01-05-18, 15:41. Причина: отново софта на форума се дъни

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                            Не се притеснявай. Всичко става ясно в поста. Форума нещо яко се е сдухал. Нищо не е както трябва. Аз от три дни имам проблеми и докато разбера, че причината не е в мен...
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                              Приятел ме насочи към тая "машина" за смяна на масла и оттам тръгнаха въпросите, а покрай въпросите се измести и темата. Добре е, че споделихте опита си, всеки да си извлече по нещо. Аз благодаря на Атанс Арабаджиев, atanas_93, за пореден път с негови насоки, мисля че правя правилен избор. Днес идват последните масла и отивам за смяна.

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Машина" за смяна на масло в автоматична скоростна кутия Grand cherokee 2.7

                                За информация.
                                За добрият порядък, помислих, че е добре да напиша конкретни неща, за смяната на маслата.
                                Искам да кача снимки, но упорито ми дава грешки с upload ването.
                                Както казах, реших да го направим по обичайният начин, без машина.
                                От скоростната кутия се източиха 4,5л масло. Стоя отворена цял ден, да си капе.
                                Наляхме масло Mercedes Benz 236.14 Automatik – 4,5 л, колкото извадихме, толкова наляхме - 27лв/л.
                                Филтър плюс гумено уплътнение – MAN H182 KIT. Сменихме и буксата за кабелите. Артикулен номер на буксата Mercedes Benz А 203 540 02 53.
                                Наистина трябва да се внимава като се сваля старата и се монтира новата. Колега по-горе наблегна за това. Тя е пластмасова и металното болтче, с което се стяга, може да я спука ако се пренатегне, когато се монтира новата. Не намерих с колко Nm трябва да се стегне този болт.
                                Маслото беше бистро, в картера има магнит, за да обира едри частици, нямаше нищо. Малко отлагания по стените.
                                Наляхме маслото през отдушника, капачето там се счупва, защото се сменяло при всяка смяна на масло. Наляхме 4,5л. Запалихме го и работи малко, преминахме през всички положения на лоста, паркинг, задна, N, директна. Според указанията, трябваше да караме около 20км, да загрее маслото на скор кутия и да премерим нивото. Оказа се ,че там нямат щека. Притесних се, защото не знам всъщност достатъчно ли сме наляли. Нямаше какво да сторя и така остана. От четене по доста теми разбрах, че толкова се източва и толкова наливаш.
                                Ще опитам да потърся щека, за да си купя ако не е скъпа.
                                Раздатка – масло Mopar N245 N247 N249. Събра около 1,5л 58лв/л. Там си е на пробки и няма нещо особено. От едната се източва и наляха до нивото на горната.
                                Заден диференциал – масло Valvoline Limited slip 75W140 SYN Power full syntetic. Побра около 2,33л. Цена 44лв/л. Понеже не помня колко трябваше да купя за двата дифа и купих 3 шишета по 946ml, съответно остана малко и не сме сменяли на предният диф още. Задният диф-л не е с пробка за изтакане и се сцепва капака, няма гарнитура и се уплътнява със силикон…в нашият случай. Нямаше едри частици, малко отлагане по стените, до нивото, където е било маслото.
                                Общо взето е това, дано да помогне на някой новобранец като мене.
                                Сега се сещам да попитам пък – щека откъде мога да купя или ако е скъпа да използвам на някой.
                                Защото прочетох, че за скор кутия на Grand Cherokee е различна от нормалната за мерцедес.
                                При мерцедес имаше май и артикулен номер, а при Grand Cherokee беше нещо по-специално описана, ама забравих къде четох. Видях, че има голям интервал от мярката при 30 градуса до мярката за 80 градуса и това ме успокоява, но исках да съм сигурен какво количество има вътре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X