Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем BMW X5 Е70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем BMW X5 Е70

    Здравейте,
    купих си джип BMW X5 E70 (2007) в края на миналата година и до сега нямах проблеми, но вчера ми "светна" индикатор на таблото "Паркинг" и не гасне т.е. показва ми, че електрическата ръчна е включена непрекъснато. Веднага проверих дали са здрави жилата и дали работи мотора на ел.спирачка - всичко е ОК. Днес изчетох каквото успях да намеря в интернет и проверих/опитах всяко едно от решенията, които са дадени - няма резултат ... При диагностика - не изписва грешка или проблем, в движение ръчната не работи (но пак свети). Принципно освен, че индикатора свети непрекъснато, няма друг проблем и автомобила не е променил поведението си на пътя. Някой имал ли е подобен случай? Четох, че е възможно да е бъг в софтуера (това не съм го проверявала) и тогава трябва да се инсталира нов... Може ли да ми помогнете със съвет/опит в подобна ситуация или да ме насочите към човек, който може да се справи т.е. да разбира и да не е на принципа проба-грешка? Благодаря предварително за отговорите.

    Ако на някой му е нужно "Ръководство на потребителя" на български език за BMW X5 E70, може да го изтегли от следния линк: https://mega.nz/#!yUh1gZLY!bQqEMdmuajF7wBbPTA4OEPb0IRkr1jKDtL-wcle2HeU
    Последно редактирано от sweety; 25-04-18, 18:54. Причина: добавяне на линк

  • #2
    От: Проблем BMW X5 Е70

    Иди в сервиз на БМВ не се прави на домашен майстор, като не разбраш.
    Газ 69 2.4i
    Густо майна, пътят свърши !!!
    GSM: О895 7О6О59

    Коментар


    • #3
      От: Проблем BMW X5 Е70

      Много често им дефектира пластмасовия редуктор при мотора , него провери ли го за изронени зъби и т.н. ?
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #4
        От: Проблем BMW X5 Е70

        Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
        Иди в сервиз на БМВ не се прави на домашен майстор, като не разбраш.
        Не се правя на домашен майстор, всяко действие е било извършено от автомонтьор (аз съм жена и колкото и да ми се иска не ми се отдават ремонтите). Относно предложението за сервиз БМВ ще го пропусна, от много години работата ми е свързана с контакти с официални представителства и сервизи на различни марки и да съм честна никога няма да закарам личния си автомобил там (причините са хиляди).

        Коментар


        • #5
          От: Проблем BMW X5 Е70

          Благодаря, Павлин Цанев - малко по-късно ще питам човека, който провери жилата и мотора дали е погледнал и ще пиша отново тук.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем BMW X5 Е70

            Отзад има някакъв ел.мотор, който го сменят в сервиза на БМВ.......

            Коментар


            • #7
              От: Проблем BMW X5 Е70

              Какъв е този ел.мотор, на мен ми провериха мотора на ел.спирачката и той работи, да не е същия?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем BMW X5 Е70

                Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                Иди в сервиз на БМВ не се прави на домашен майстор, като не разбраш.
                Нещо не видях причина за злобната реакция.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем BMW X5 Е70

                  Няма злобна реакция тълкувате го грешно. Просто давам съвет, извинявам се ако е прозвучало като заяждане
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем BMW X5 Е70

                    Вътре в кутията от която излизат жилата, има ел. мотор с пластмасов редуктор и управление на мотора (компютърче).
                    Много често дефектира и въпросната електроника или синьото реле на нея
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем BMW X5 Е70

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Вътре в кутията от която излизат жилата, има ел. мотор с пластмасов редуктор и управление на мотора (компютърче).
                      Много често дефектира и въпросната електроника или синьото реле на нея
                      Благодаря за отговора, първото което се направи е да се отвори внимателно кутията и да се проверят жилата и ел.мотора (пластмасовия редуктор - не съм сигурна, че е проверен, въпреки твърдението за обратното), след като вече трети ден чета за подобни проблеми не съм сигурна дали именно електрониката не е дефектирала (но си задавам въпроса, ако е дефектирала не трябва ли да изписва някаква грешка при диагностика)...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем BMW X5 Е70

                        Тя е дала грешка, като свети на таблото. С каква диагностика се чете колата? Съвет: отидете до официален сервиз, да направят правилната диагностика. След това търсете варианти за ремонт където пожелаете.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем BMW X5 Е70

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                          Тя е дала грешка, като свети на таблото. С каква диагностика се чете колата? Съвет: отидете до официален сервиз, да направят правилната диагностика. След това търсете варианти за ремонт където пожелаете.
                          Благодаря, за съвета! Нямам представа каква е диагностиката, с която е четена колата, но първия път е в сервиз, където техниката е на най-високо ниво, а втория път отново в сервиз занимаващ се с електроника. Предполагам, че все някъде някоя диагностика щеше да "хване" грешка...
                          Относно официалният сервиз на марката ще си спестя посещението, не е тук мястото да разказвам за отношението, професионализма, резултата след като съм се съобразила на 100% с "установените несъответствия" и са "отстранени" на същото място срещу сума в пъти над тази, която биха ми взели в един добре оборудван сервиз.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем BMW X5 Е70

                            Не знаете каква е техниката за диагностика, пък " с която е четена колата, но първия път е в сервиз, където техниката е на най-високо ниво, а втория път отново в сервиз занимаващ се с електроника" ?
                            Сервизи та дрънкат! При две посещения, още проблема съществува? Както и да е.

                            Успех.

                            p.s това че техниката е на супер нвио, последна дума и т,н, не означва ,че оператора и знае изобщо за какво става дума.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем BMW X5 Е70

                              Понякога колкото и да се опитваш да избегнеш оторизиран сервиз на определена марка се налага да го посетиш или поне някой много тясно специализиран във въпросната марка независим сервиз. Най-вече се отнася за софтуерни и свързани с електроника щурутии. По принцип БМВ е една от марките в които много независими сервизи са се специализирали доста успешно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X