Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем BMW X5 Е70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем BMW X5 Е70

    Ами ако се окаже че в "официалния" сервиз и счупят колата, кой от Вас ще поеме отговорност? Жената пита, ако някой има реални отговори ги дава, толкова, аз така виждам нещата в този диалог.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем BMW X5 Е70

      Щото в НЕ официалният, няма как да и счупят колата? В официланият да направят правилната диагностика (тънката разлика между диагностика и ремонт), след това да търси решение.
      Звучи несериозно, свети на таблото някаква лампа, ама в два сервиза не открили проблем при диагнсотика? Тази лампа си свети/ е светнала, ей тъй, да не е скучно ...

      Коментар


      • #18
        От: Проблем BMW X5 Е70

        Жената има право да пита каквото си поиска, ако на някой не му е интересно да не гледа тук, няма нужда толкова вътрешно да се взема, не е станало на вашата кола, нали?
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем BMW X5 Е70

          Във фирмения сервиз ще "диагностицират", че модула не работи!
          И какво от това?
          Сменя се целия модул с нов!
          Цената не коментирам

          Писал съм по-горе какви са дефектите, понякога и самия мотор се предава, но много рядко.

          Иначе модула е "слейв" ма DSC-то (тоест ABS) и се чете и през него. Може и директно по CAN
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #20
            От: Проблем BMW X5 Е70

            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
            Във фирмения сервиз ще "диагностицират", че модула не работи!
            И какво от това?
            Сменя се целия модул с нов!
            Цената не коментирам

            Писал съм по-горе какви са дефектите, понякога и самия мотор се предава, но много рядко.

            Иначе модула е "слейв" ма DSC-то (тоест ABS) и се чете и през него. Може и директно по CAN
            Което казва, точно това което съм написал и аз. Ще диагностицират точно в кое е проблема. После се мислят варианти.Смяна или ремонт, на кой както му е кеф.
            Защото, по написаното от колежаката, в два сервиза диагностиката нищо не е показала.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем BMW X5 Е70

              За повече от 12 часа само 2 отговора и после след мнение #4 (от което се разбира че е дама) всички се нахвърлят на темата (15 мнения за 7 часа) като мухи на мед
              Браво колеги браво....
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Проблем BMW X5 Е70

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                За повече от 12 часа само 2 отговора и после след мнение #4 (от което се разбира че е дама) всички се нахвърлят на темата (15 мнения за 7 часа) като мухи на мед ......

                Разбира се още от първото мнение!!!!
                Ама .. някой не чете ....

                Първоначално публикуван от sweety Преглед на мнение
                Здравейте, ...... ....
                Четох, че е възможно да е бъг в софтуера (това не съм го проверявала) и тогава трябва да се инсталира нов... ..... .....
                А, и самия ник .... Суити ... на какво ти прилича?
                На некой мускулест батка?

                И никой не е длъжен да е нощна смяна пред компа!

                А спама е задължителен!!!
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем BMW X5 Е70

                  От диагностика до диагностика разликата е от това до... аз моята кола като я отворя с... torque pro нищо не излиза, като я отворя със диагностика за Сузуки и ми излиза грешка за sun light sensor. С правилният софтуер и грамотен диагностик всичко излиза на съвременен автомобил !

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем BMW X5 Е70

                    Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
                    Понякога колкото и да се опитваш да избегнеш оторизиран сервиз на определена марка се налага да го посетиш или поне някой много тясно специализиран във въпросната марка независим сервиз. Най-вече се отнася за софтуерни и свързани с електроника щурутии. По принцип БМВ е една от марките в които много независими сервизи са се специализирали доста успешно.
                    По скоро търся независим сервиз, който да е тясно специализиран. Препоръки? Вече съм на 100% убедена, че проблема е софтуерен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем BMW X5 Е70

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Не знаете каква е техниката за диагностика, пък " с която е четена колата, но първия път е в сервиз, където техниката е на най-високо ниво, а втория път отново в сервиз занимаващ се с електроника" ?
                      Сервизи та дрънкат! При две посещения, още проблема съществува? Както и да е.

                      Успех.

                      p.s това че техниката е на супер нвио, последна дума и т,н, не означва ,че оператора и знае изобщо за какво става дума.
                      Благодаря!
                      Предполагам, че сте прав относно оператора...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем BMW X5 Е70

                        Благодаря на всички за отговорите, в понеделник имам час в специализиран сервиз, където ще бъде извършена диагностика с "правилен" софтуер от технически грамотен човек.
                        След установяване на проблема ще опиша тук в темата какво е открито, а след отстраняването му и как.
                        Приятни почивни дни на всички!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем BMW X5 Е70

                          Здравейте, след като вчера в специализирани сервиз също не откриха защо свети датчика на таблото (провериха всеки един компонент и всичко работи включително модула и релето) май ще трябва да запиша утре час за диагностика в Ауто Бавария (колкото и да се опитвах да го избегна). Чудех се, да не би да е от дисковете или накладките (не са още за смяна, но не са и нови, а в американски форум четох, че е възможно и от там да свети)...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем BMW X5 Е70

                            Да видим, ще е интересно Ауто-мауто какво ще измъдрят. Чакама да пишеш.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем BMW X5 Е70

                              Първоначално публикуван от sweety Преглед на мнение
                              Здравейте, след като вчера в специализирани сервиз също не откриха защо свети датчика на таблото (провериха всеки един компонент и всичко работи включително модула и релето) май ще трябва да запиша утре час за диагностика в Ауто Бавария (колкото и да се опитвах да го избегна). Чудех се, да не би да е от дисковете или накладките (не са още за смяна, но не са и нови, а в американски форум четох, че е възможно и от там да свети)...
                              Моля само за обективност

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем BMW X5 Е70

                                Момент мадам! Ще ви дам телефонът на едни момчета в Пазарджик - занимават се много професионално и са специализирали бмв.Аз моята х6 я поддържам при тях,макар и да съм от Габрово.Автосервиз Револт Влахов 0899 133 068.Успех!
                                BMW X6

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X