Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

    Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
    Оглеждам се за покривна палатка,...........
    Пускам тук едно ревю за аутохоум, което писах преди няколко години:



    - Искам да отида на къмпинг – какво трябва да имам?

    - Ти от къде си? Вече никой не ходи на къмпинг, всички ходят на експедиция!

    - Добре, какво ми е нужно?

    - Имаш ли RTT?

    - Какво е RTT?

    - Roof Top Tent.

    - И за какво ми е Roof Top Tent?

    - Никой няма да те взима на сериозно, ако нямаш една....


    Общо взето този комичен разговор, заимстван от един световно известен експедиционен портал, представя много точно моето отношение към покривните палатки, когато изпивайки поредната бира с един добър приятел, чух за първи път за тях. Изпитите бири по никакъв начин не бяха повлияли на вродената ми пресметливост и самата идея да сложа на покрива на джипа едни 60-70 кг струващи 2-3 хиляди долара и осигуряващи пространство колкото в 3-ти лагер на Еверест... Стори ми се меко казано странно... После като видях с очите си, че сериозни хора го правят, останах още по-изненадан.

    И така, докато един ден на покрива на Патрула не се появи дълго чакания AUTOHOME OVERLAND…

    OVERLAND L е най-голямата палатка в гамата на AUTOHOME и изобщо най-голямата, която може да се купи в Европа. Това беше и причината за избора, тъй като имаме две деца, а тази палатка позволява комфортно спане на двама възрастни и две деца. А и AUTOHOME са ги измислили тези палатки, така че много-много двоумене за марката нямаше.

    Беше дълго чакан и още по-дълго избиран... И точно толкова тежък, колкото се очакваше да бъде...

    Вече знаех, че е нещо много хубаво, но още си нямах представа, колко и защо. От тогава измина доста време и все още това е най-добрата ни пътешественическа придобивка.


    Функционалност:

    Да се върнем на онази вечер с бирите, когато аз се чудих, какво и е предимството на тази палатка пред моята – десет пъти по-евтина и десет пъти по-лека. Естествено, първия аргумент беше, че се разпъва за две-три минути. ОК – казвам аз – аз не разпъвам палатка от вчера и се хващам на бас, че ще разпъна моята за не повече от пет! И знам, че съм прав. Ама друг път . Да, аз наистина ще разпъна старата си палатка за пет минути, но след като съм я извадил от багажника. После обаче тя трябва да се пригоди за нощувка – да се извадят и надуят дюшеците, да се извадят и подредят четири спални чувала, да се опънат въженцата – изобщо, както и да го въртиш си готов в най-добрия случай след 30-40 минути.

    Забелязвали ли сте колко е лесно да приспиш малки деца в колата и колко е трудно в леглото – е при дълъг път вечер аз мога да спра и да оправя всичко преди децата да се е събудили и просто да ги кача спящи горе. И после да пия бира в пълна тишина! Като споменах децата - ТЕ Я ОБОЖАВАТ!

    Сутрин същата процедура с наземната палатка е свързана с прибиране в тесните компресионни сакове на всяко от нещата и още по-тесния компресионен багажник на колата – тук вече час не Ви мърда в никой случай.

    В крайна сметка, истинското предимство на AUTOHOME се оказа не разпъването за две минути, а това, че за тези две минути вие разпъвате палатка готова за спане с всички подробности. А сутрин не просто събирате палатката за две минути, а сте готови за тръгване на път за две минути.

    Тук имам и дребна забележка към италианската марка, ако бяха направили система за сваляне на покривалото с цип, щеше да става не за минути, а за секунди и нямаше да трябва изобщо да се катеря по джипа. Знам че съм малко нахален , но истината е, че наистина могат да го направят два пъти по-лесно.

    Освен времето, все пак да не пропускаме и факта че палатка, четири шалтета и четири спални чувала успяват да заемат почти половината от всеки голям багажник. Нито едно от тях не заема място в моя....


    Комфорт:

    Тук "палатка" не е точно казано. Общо взето, ако жена ви твърдо е заявила, че в палатка няма да я вкарате, това е вашето решение. Аз, слава Богу, с Любимата такъв проблем никога не съм имал и затова смело давам акъл на потърпевшите .

    Първо, пода на палатката винаги е на равно, нещо което рядко се случва на земята. Второ, не спите на тънко шалте или неудобен надуваем дюшек, а на 5 см. дунапренен матрак с чаршаф от фин памук! Скъпо, а? Трето НЯМА КЛЕЧКИ, НЯМА БУБОЛЕЧКИ, НЯМА ПЯСЪК... всичко остава по стълбата, горе си е чисто като в спалнята ви. Да продължавам ли – има още.

    Проветрението е като в никоя друга палатка. Знаете ли защо делението на въздушните слоеве в метеорологията започва с двуметровия приземен слой – пробвайте покривна и нормална палатка и веднага ще разберете. Сутрин спокойно спите на затворено 1-2 часа повече от всички останали, а ако отворите и двете страни наOVERLAND получавате автоматично не класическа палатка, а класическа слънцезащитна шатра. И може да подремнете и в 2 следобед...


    Рентабилност:

    Тези палатки определено не са евтини. Не са и много популярни в България все още, въпреки че в Европа се виждат буквално на всякакви превозни средства, вкл. малолитражки от най-нисък клас. Да се върнем на България, тук къщичката върху покрива определено буди сериозен интерес у всички, които изобщо излизат навън. И както си е прието у нас, след един два общи въпроса за учтивост, първия по същество е: Колко струва? И отговора винаги буди недоумение, леко объркване и съмнения или в моята искреност или в моята вменяемост .

    Както и да е, цената на придобиване, както е добре известно, е само малка част от факторите, влияещи върху икономическата рентабилност на един продукт. Сега, когато пиша това ревю нашето семейство използваOVERLAND от 5 години и палатката все още е „като нова”. Тук ще обърна малко повече внимание – на първо място разбира се трябва да се спомене отличното качество на материалите използвани от AUTOHOME, но това не е всичко. Въпроса е по-скоро принципен. Плата използван в AUTOHOME OVERLAND е тежък памучен брезент с много голяма плътност – 420г/м2. Памука, за разлика от полиестера се амортизира в пъти по-бавно под влияние на слънчевата светлина. По тази причина за тази палатка може спокойно да се предвиди един експлоатационен срок от 20-тина години... Или да я използвате 10 и тя все още да е в отличен търговски вид за вторичния пазар.

    Това е едната страна – другата, която буквално възвръща инвестицията е това, че с покривна палатка почти няма ограничение на местата, на които може да нощувате. Така само за едно – две пътувания в Европа може да спестите от нощувки цялата похарчена за палатката сума. Давам конкретен пример: Веднага щом закупихме палатката, ние предприехме една семейна обиколка на Алпите - двама възрастни и две деца. За 18 дни в Европа ние използвахме платен къмпинг 2 пъти, а останалите нощувки ни бяха напълно безплатни. Една нощувка в къмпинг в Европа за четиричленно семейство струва около 30-35 Евро, или покривната палатка ни е спестила над 600 Евро само за това пътуване.

    Същото в голяма степен важи и за България –да, тук наистина на много места в планината или около морето не е проблем да разпънеш и палатка на земята, но не е точно така, когато пътувате и обикаляте страната. Опъването на палатка в центъра на Жеравна, Копривщица или Стария Пловдив е да кажем малко неудобно, което изобщо не се отнася за покривната палатка, която, особено когато е върху висок джип ви осигурява пълна самостоятелност и комфорт.

    От личния си опит мога да ви убедя, че високата цена на OVERLAND си струва всяка стотинка и нещо по-важно – ще ви върне всяка стотинка.


    Качество:

    Материалите използвани от AUTOHOME са класически и много качествени. По принцип аз мисля, че проектирането и изработването на една палатка не е rocket science, но AUTOHOME определено са си консервативни, от където и да го погледнеш. Системата почти не се е променила от преди 50 години и технологиите и използваните материали също. Май единственото съществено изменение е получила стълбата...

    Този подход, както може да се предположи, има своите предимства и недостатъци. Тежкият памучен брезент е изключително здрав и дълговечен и създава невероятен комфорт в палатката. Обработен е с водоотблъскващо покритие и целия покрив на палатката е от едно цяло парче плат, т.е. няма никакви шевове. Но все пак италианеца си е италианец – опънали са по един тигел за да зашият ципа за затваряне точно над възглавниците и при силен или продължителен дъжд точно там прокапва... За новите технологии споменах вече, така че не очаквайте да откриете подлепени шевове в тази палатка. Към средата XXII век може би....

    Решение разбира се има, и то много добро – Winter Hood. Тънко полиестерно покривало, което освен, че ще ви предпази и от най-свирепата буря е светлоотразително и значително повишава комфорта под лятното слънце. Но се продава отделно....

    Материалите и качеството на изработка, както казах са на високо ниво, нищо общо с китайските аналози, а от всичко прочетено по чуждестранните експедиционни форуми, явно изобщо погледнато AUTOHOME държат лидерството в това отношение и спрямо останалите си конкуренти.

    Не мога да си кривя душата, обаче и да не спомена, че завършването на детайлите явно не са приоритет за този бранш. Мрежата против насекоми, освен, че е едра и една специфична порода дребни комари успява да се промуши, и далеч не е от най-здравите и след няколко години употреба вече е прокъсана на доста места. Хубавото е, че е изцяло сваляем панел на велкро и лесно може да се ремонтира. Подобна „немърливост” открих и при фиксирането на допълнителните рейки, които държат вратата отворена като тента – пантите им са фиксирани със самонарезни рапидки в не особено дебел алуминиев профил... колко мислите изкараха при пулсиращ морски вятър... за домашно трябва да си ги смените сами . Дунапрененият матрак, макар и наистина много комфортен не е най-ефективното решение за палатка, тъй като същата изолация може да се постигне със значително по-тънък слой полимерна пяна, а това ще позволи съхраняването на повече спални аксесоари и багаж в затворено положение на палатката.

    За да бъда честен, това наистина са дреболии, просто аз ги сравнявам с най-високия клас алпийски палатки, където съм свикнал вниманието към детайлите направо да ти се набива на очи. Тук явно условията просто не го изискват.

    Общото ми впечатление е, че с AUTOHOME OVERLAND пътешествията с автомобил придобиват ново измерение. Пълна свобода, абсолютен комфорт и невероятна функционалност.


    Спецификация:

    Модел:
    AUTOHOME OVERLAND L

    Размери затворена:
    180х110х30 см

    Размери разгъната:
    180х220х110 см.

    Тегло:
    65 кг.

    Материали:
    50% памук/50% акрил, 420 г/м2

    Цена при официалния вносител за България – ЛИКОН ООД:
    4 250 лв.

    Предимства:
    Изключителна функционалност
    Отличен комфорт
    Високо качество на материалите
    Отичен дизайн
    Отлична възвръщаемост на инвестицията
    Недостатъци:
    За да издържи на силен дъжд, трябва да си закупите допълнително покривало
    Някои от детайлите не са „доизпипани” на нивото което бих очаквал
    Транспортното покривало се сваля сравнително трудно и при невнимателно отношение има склонност да се прокъсва по шевовете
    Последно редактирано от icerunner; 23-03-19, 18:01.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #62
      От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      До тук добре, безусловно.



      Обаче тука се...
      ОК, отлично знам, че ако слпожим две бири залог ще си сгънеш алпийската палатка за същото време което овърленда.... Обаче, да твърдиш, че нормалното време за събиране на чувалите, палатката, шалтетата, почистването на дъното и подреждането на всичко това в багажника е съпоставимо с нормалното време за сгъване и покриване на овърленда е.... приятелски да го кажем в кръга на шегата
      Добре. Давай две бири и няма да споря.

      С какво успяваш вътре да я затвориш вътре. Зимни чували?

      Колумбуса го затватям с 2 дебели зимни, стълба, възглавници, 2 къмпинг стола и къмпинг маса. Без напън. А и без да си катеря никъде.

      И забравих още едно много важно предимство на черупките. Разхода на гориво със сигурност е с 1 литър надолу, а де не говорим при магистрално каране.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #63
        От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Добре. Давай две бири и няма да споря.
        С удовоолствие. Студени.

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        С какво успяваш вътре да я затвориш вътре. Зимни чували?
        2 дебели правоъгълни къмпинг чувала (за нас) и 2 мумии extreme - 15 C за децата, чаршафи + 4 възглавници (малки, дунапрененени - пробвахме и с надуваеми, ама не ме кефи) + дребни дрехи, лампа, книжки за приспиване. Това общо взето е максимума за сгъваемата палатка и трябва да се поподредят нещата за да се затвори добре.

        Сега, да не се заблуждаваме, основните плюсове и минуси на черупките и сгъваемите са отдавна известни.
        Черупките са по-бързи, по-лесни, по-здрави, по-тихи, по-устойчиви на вятър и дъжд, повече място за съхранение на спален багаж вътре. Сгъваемите са 2 пъти по големи при еквивалентно заето на покрива място и тегло. При ограниченията на порривните багажници, в зависимост от състава на пътуващите това може да е от решаващо значение или пък не. Но сравняването на RTT с нормална палатка е... за мен изчерпано в предния ми пост.

        П.С. Пример за тези, които не са се занимавали с покривни палатки и все оше не знаят какъв точно е смисъла. Прибираш се от морето и се отбиваш по тъмно в Жеравна. Паркираш на площада пред кметството (който е колкото 4 парко места общо), отиваш в кръчмата, пиеш 2 бири и лягаш да спиш. Не, че не можеш да го направиш и с обикновена палатка, но когато си с жена и деца, разликата между това да можеш и това да го направиш е точно в комфорта и privacy-то на покривната палатка. Същото се отнася за цяла европа...
        Последно редактирано от icerunner; 23-03-19, 21:41.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #64
          От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

          Отбой.

          Чакам бирата.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #65
            От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

            По въпроса за мястото върху багажника - при мен остава достатъчно за пътеките и за лопата. Не съм мерил, може даже и за туба да остане.

            За резервна гума не, ама хич не искам да си представям как свалям от или, пази Боже, качвам на покрива 33 или 35 инчова кална гума, монтирана на джанта. По-скоро, ако съм тръгнал на място, където ще искам допълнителна резервна, бих мислил за съответната задна броня.

            Коментар


            • #66
              От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
              .... Но сравняването на RTT с нормална палатка е... за мен изчерпано в предния ми пост...
              Аааа, Сашо требват си и двете Мечо Пух си го е казал.
              Аз си карам с мен и една 3-местна наземна + хамак /даже бяха два, но единия го забравИх вързан в една горичка и се сетИх след 200 км./
              Наземната е влизала нееднократно в боя.
              Например: Телефонно обаждане от приятел
              - Къде сте?
              - Еди къде си някъде в Родопите, разпънал съм катуна
              - До кога сте там?
              - Два три дни...или докато свърши нещо важно от провизиите.
              - Идваме, ще пием по един чай, да се видим...наблизо сме 100км.
              - Ок! Яко!
              Съответно, след 2-3 часа сме посрещнали "гостите", на които нормално не им се тръгва от Мястото, за което имам и резервния вариант /наземната/ и така вечерта и агнето изядено и жената цяла.

              Коментар


              • #67
                От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                И все пак, при интензивно пътуване с РТТ винаги се сещам за тези симпатяги :

                От Аляска до Аржентина - Patrol Y61 (много снимки) - unURBAN.no


                Те бяха писали, че от пътуването почти година ли да беше.. почти не са спали в нея. Повечето вътре в джипа. Било им по-удобно.

                Коментар


                • #68
                  От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                  Съгласен съм с Румбата. Когато имах такава палатка, винаги си носех и наземна, плюс багажа и досега в колата ми е организиран така, че да може да се спи и вътре. В това отношение Тойотата е доста измислен автомобил.

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  ... И забравих още едно много важно предимство на черупките. Разхода на гориво със сигурност е с 1 литър надолу, а де не говорим при магистрално каране.
                  Ако софтшела (както го наричат в тази тема) е монтиран в предната част на тавана на автомобила, вероятно ще има подобна разлика, макар, че ми звучи голяма. При моите замервания с софтшел на тлк80, монтирана в задната част на тавана и върху пълноразмерен покривен багажник, при магистрално каране (120-130 по гпс), разликата в разхода не е толкова значителна ако съм с или без палатка (но с багажник), а определено ако съм с или без покривен багажник (и без палатка).

                  Иначе по темата и от опита ми до момента. Харесвам повече черупките. По-бързи са за ползване, по-лесно се ползват и прибират в лошо време. Имат възможност за допълнителен cover за лошо време, макар този на Autohome да е някакъв майтап (за цената си). От друга страна dress room-a/ annex-а и още както го наричат при софтшел-ите е доста по-добре организиран, интегриран и се разпъва/ прибира в пъти по-бързо от всеки един такъв за черупка. Като цена обикновено е и по-евтин за софтшел отколкото за черупка. Ако въобще такъв анекс е важен за ползвателя. За мен не е особено, макар, че това да си оставя мокрите и кални обувки в него и да се кача в палатката сух и както си искам облечен/ съблечен, без да се съобразявам с времето и някой/ нещо наоколо е много приятен плюс.
                  Последно редактирано от Yaro; 25-03-19, 22:38.

                  Коментар


                  • #69
                    От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                    За спането вътре вместо в палатката аз имам аргументи и в двете посоки. Понякога зависи от обстоятелствата.

                    Вътре в джипа е по-широко, защото моята палтка е с черупка, съответно покрива е по-тесен от вътрешността на джипа на нивото на прозорците. Аз също си организирам багажа с концепцията за тази възможност. Преди палтката нямах избор. Ако имаш много багаж обаче не е гот, щото си става разправия. Или трябва някаква част да остане навън. За спането вътре ползвам надуваем дюшек, който иска надуване, на сутринта иска събиране, а също и чувалите, чаршафа... Ако е за няколко дни на различни места с палатката е доста по-лесно.

                    Избирам да спя вътре в колата, когато:

                    1. Нямам прекалено много багаж, който да трябва да се реорганизира.
                    2. Времето се скофти яко. Тогава разправията с дюшека и другите неща си струва спрямо разправията със сушенето на палатката. А и джипа е по-устойчив на ветрове и дъждове
                    3. Знам, че няма да е горещо през нощта, защото за прозорците на колата нямам мрежи. Отвориш ли прозорците, насекомите те правят каквото си искат. Нищо свято няма за тия гадове...

                    С палатката е по-бързо и по-лесно (няма я галимацията с дюшека, багажа може да си стои долу както си иска), по-проветриво (има си мрежи против комари от всички страни)

                    Коментар


                    • #70
                      От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Съгласен съм с Румбата. Когато имах такава палатка, винаги си носех и наземна, плюс багажа и досега в колата ми е организиран така, че да може да се спи и вътре. В това отношение Тойотата е доста измислен автомобил.


                      Ако софтшела (както го наричат в тази тема) е монтиран в предната част на тавана на автомобила, вероятно ще има подобна разлика, макар, че ми звучи голяма. При моите замервания с софтшел на тлк80, монтирана в задната част на тавана и върху пълноразмерен покривен багажник, при магистрално каране (120-130 по гпс), разликата в разхода не е толкова значителна ако съм с или без палатка (но с багажник), а определено ако съм с или без покривен багажник (и без палатка).

                      Иначе по темата и от опита ми до момента. Харесвам повече черупките. По-бързи са за ползване, по-лесно се ползват и прибират в лошо време. Имат възможност за допълнителен cover за лошо време, макар този на Autohome да е някакъв майтап (за цената си). От друга страна dress room-a/ annex-а и още както го наричат при софтшел-ите е доста по-добре организиран, интегриран и се разпъва/ прибира в пъти по-бързо от всеки един такъв за черупка. Като цена обикновено е и по-евтин за софтшел отколкото за черупка. Ако въобще такъв анекс е важен за ползвателя. За мен не е особено, макар, че това да си оставя мокрите и кални обувки в него и да се кача в палатката сух и както си искам облечен/ съблечен, без да се съобразявам с времето и някой/ нещо наоколо е много приятен плюс.
                      Моя "анекс" е това. Затваря се отвсякъде и става палатка при необходимост. И душ можеш да си вземеш вътре и като е лошо времето е дневната.


                      Разпъва се само ако ставаме за повече от един ден.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06181.JPG
Прегледи:1
Размер:236.1 КБ
ID:5811080

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00171.JPG
Прегледи:1
Размер:371.6 КБ
ID:5811081
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #71
                        От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                        Супер 'анекс' имаш. След душа го премяташ през рамо и беш към палатката.

                        Коментар


                        • #72
                          От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Супер 'анекс' имаш. След душа го премяташ през рамо и беш към палатката.
                          Основното предимство на този "анекс" е, че колата ти е напълно подвижна. Аз голяма полза от анекса не виждам като цяло, освен в дъжд когато трябва да влезеш в палатката, което е доста дребен проблем, при условие че в палатката се влиза веднъж на ден. Само миналата година имам над 30 нощувки в тази конфигурация.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #73
                            От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Основното предимство на този "анекс" е, че колата ти е напълно подвижна. Аз голяма полза от анекса не виждам като цяло, освен в дъжд когато трябва да влезеш в палатката, което е доста дребен проблем, при условие че в палатката се влиза веднъж на ден. Само миналата година имам над 30 нощувки в тази конфигурация.
                            Това е само защото няма деца наоколо. Иначе съм съгласен.

                            Коментар


                            • #74
                              От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                              За деца един Транспортер Калифорния.
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #75
                                От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                                Всъщност аз се спрях на овърленда именно заради децата. Вече не са толкова малки и все още ни е комфортно на четиримата. А това със спането в джипа само хора без деца могат да го практикуват. Аз с багажника ще се оправя, но на задната седалка не пипам - то е като да решиш да подреждаш детска стая в неделя... не че никой не го споменава, но всеки знае че е загубена кауза
                                Вътре в джипа само при много близки гръмотевици от съображения за сигурност.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X