Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Хардшела беше с изолация от вътре. Не е лоша идея, според мен.
    Eдин от малкото минуси на тези палатки е конденза. Такава изолация би го решила, но ще намали полезния обем при черупките, което е доста по-важно.

    Друго, за студа, спал съм доста по палатки и категорично мога да кажа, че на покрива е по-топло от земята. Според мен това е най-вече от факта, че пода и тавана са топлоизолирани.Важно при Кулубуса е да спиш с главата към пантите, защото там е най-топлото място.

    Дъжд - само ще кажа, че бяхме на море когато отнесе два къмпинга на халкидики, а ние прекарахме деня в палатката. Само ходенето за пикаене, беше зор...

    И последно за вятъра. 50км/ч с пориви най-ветровитото в което съм спал и не беше комфортно. Гледам от таблицата Магиолината има по-висок рейтинг на вятър, явно има защо.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #47
      От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

      Хвърлихте ме в размисли и страсти. Тамън да се реша да си купя палатка и сега започнаха едни притеснения - тва ли е моята, не е ли тва...То пък експото свърши и не мога и да ида да огледам още веднъж, а сега осъзнавам, че на важни детайли не съм обърнал внимание - шевове, сглобки и т.н. Ще го помисля още малко и ще видя какво ще правя. Ако някой все пак знае сайт или вносител на палатки до 2-2200лв които да са качествени и тествани, моля да сподели тук или на лично.
      Благодаря

      П.П говорих пак с момчетата от родопикампер - шевовете са само шити, не са лепени, като може да се поръчат да са шити и лепени, но допълнително се увеличава цената. Може да се поръча и с друг плат който е по-качествен, но пак се увеличава цената. Явно ще посъбера още денги и тогава ще взимам нещо - я autohome, я ARB.

      Благодаря на колегите които се включиха и дадоха ценни съвети
      Последно редактирано от vencibull; 14-05-18, 13:37.

      Коментар


      • #48
        От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

        Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
        На ARB аз не намирам никъде палатки в БГ, знам че Гладиатор са вносител, но нямат обявени цени на сайта и не знам за какво става на въпрос. Ако техните са по 2-2100-2200лв и са с размерите на тази която обсъждаме е приемливо и бих взел на ARB, но ме съмнява техните да са под 2500?
        Аз намирам в Европа модела Kakadu на цена от 1300 евро. По-големия Simpson III на 1600 евро.

        Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
        Попитах гладиатор за цена на тяхна палатка и цената е дооста по-висока от тази на родопи ( със сигурност и качеството е на доста по-високо ниво ) но почти х2 е цената. Ако кажа на жената най-вероятно няма да мога да си пиша повече с вас
        Колко струват?

        Коментар


        • #49
          От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

          Симпсъна обявиха цена малко над 1200 евро но са склонни да правят малки отстъпки, което юи направи добро впечатление. С отстъпката се връзваше около 3000. Май ще залитам към аутохоум, но ще почака заради цената. Успех с покупките колеги

          Коментар


          • #50
            От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            И аз бях с Тюле , ама малко го бяхме поизкривили . Тежки и големи бяхме и сега сме още по-тежки още по-големи и заради това се разделихме с Аутохоума . Което ме подсеща че гредите (за Форд Рейнджър 2007 ) ги подарявам с важното условие да се организира транспорта им самостоятелно или да се организира получаването им от град между Кьолн и Дортмунд . При интерес мога да покажа реалното им състояние .
            Гредите вече пътуват към новият им собственик . Честито !
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #51
              От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              Гредите вече пътуват към новият им собственик . Честито !
              Гредите са получени и монтирани.
              Благодаря!

              Коментар


              • #52
                От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                Първоначално публикуван от jozi Преглед на мнение
                Гредите са получени и монтирани.
                Благодаря!
                Вярвам че си получил това което си очаквал и че си доволен от състоянието им.
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #53
                  От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                  Дори получих повече от очакваното .

                  Коментар


                  • #54
                    От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                    Оглеждам се за покривна палатка, но не знам абсолютно нищо по въпроса. Имам буквално месеци прекарани в наземни палатки - по морета, планини, вулкани, глетчери - евтини, скъпи, експедиционни. Там горе долу имам представа какво се гледа, какво се търси и какви са възможностите. В Австралия прекарах няколко седмици на хамак и платнище и от тогава това ми стана предпочитания начин за бивакуване, ако няма външни фактори - жена или зима, например.
                    Покривните обаче са ми пълна неизвестност. Никога нямаше да ми хрумне да метна памучна палатка на раница например, но с кола е друго.
                    Все още не съм се самоубедил, че искам покривна палатка. Просто за 2-3-4000лв каква наземна палатка ще си взема лелеее.... Убедете ме (:

                    Какви са предимствата? На първо време ми хрумва, че отпада нуждата от търсене на подходящо сухо, равно, без тръни място - това беше една от главните причини да мина на хамачен бивак. Бързо събиране и опъване - доста ситуации е имало, когато искам просто да припадна в нещо сухо веднага, а не тепърва да разпъвам лагер... Наводненията изглежда също стават по-малък проблем?

                    С температурите и най-вече слънцето как е? Земната палатка в общия случай е крайно зависима от опъване на сянка, иначе не се живее, докато върху колата с ~3м обща височина сянката става трудна задача. Памукът до толкова ли решава проблема?
                    Студът не ме притеснява толкова, с годините съм събрал добър асортимент от пухени чували, термопадове, лайнери и т.н. но ми харесва идеята, че може да се сложи вълнен лайнер на самата палатка и да се спи по-леко.

                    Hardshell vs Softshell? Твърдите май се разпъват по-бързо и са по-аеродинамични? Доста гледам, че се повдигат само от едната страна, което намалява доста обема. Меките пък май трябва да си се опъват почти като класическа, но са по-леки?

                    След това конкретен избор? Бих си взел българска палатка, ако наистина е читава и надеждна и с добри материали. Ще ида на изложението в Метро другия месец. Разгледах Rodopi на сайта - твърдата им прилича на кучешка колиба Но гледам са направили нова - Innova, която изглежда по-добре.
                    Познат на мой приятел прави https://www.vagabondhome.eu но изглежда още нямат масови бройки.
                    И двете са полиестер/PVC, вагабондът поне е двуслойна.

                    Тепърва разглеждам Autohome, ARB и т.н.

                    Като приложение - стягаме се за няколкомесечно пътуване другата година, което ще види де що климат има - сняг, слънце, пустини, джунгли... След това ще е по-спорадично - море лятото, ski bum-стване около някой курорт зимата.
                    Мислел съм си и за платформа за спане в купето, но това доста усложнява ситуацията с багажа - две чекмеджета под платформата и всичко друго трябва да отиде на покрива най-вероятно....

                    Доста въпроси и доста размишления станаха, но ми е напълно непозната материя, а изглежда ужасно скъпа.

                    Коментар


                    • #55
                      От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                      Ако смяташ да разпъваш често и обема не ти е приоритет, черупка със сигурност.

                      Другите отнемат повече време за сгъване от конвекционална палатка.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #56
                        От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                        Още един глас за черупка.

                        За няколко месеца пътешествие, всеки ден на различно място, това е по-доброто решение. Разпъва се за минута, сгъва се за две - три. Отделно нещата за спане си стоят горе през цялото време. Друго предимство е, че по-малко се плаши от клони. Издържа доста голям воден стълб , особено ако е кубче, а не се вдига само от едната страна. Така имаш и повече прозорци.

                        За такова сериозно пътуване си струва да е по-качествена. Също огледай варианти за изолация. Върши работа. Миналата година видях на Родопи изпълнението и ми хареса.

                        По въпроса с памука, какво да ти кажа, имаш достатъчно прозорчета с мрежа. Сега, ако е много прашно, вече сигурно има значение, но не съм изпадал в такава ситуация. Както сам си писал, имаш доста опит със синтетиката
                        Последно редактирано от nissan_gr; 22-03-19, 10:59.

                        Коментар


                        • #57
                          От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                          Основния недостатък на черупката е, че заема целия багажник. Ако се пътува предимно из Европа то тя е ок, но имали планове за по далчни пътувания става доста непрактична. Друг недостатък е невъзможността да се добави анекс.
                          При софт шела, имаме по компактни размери, остава място на багажника за лопата, пясъчни стълби, евнтуално втора резервна и малко дърва за огън. Има възможност за анекс, но трябва да се подбере подходящата марка и модел.
                          общ недостътк поне за мен е, че веднъж отворена палатката, автомобила неможе да се движи докато не се затвори. Да сигурно става за минути но е неприятно, особено ако има извадена маса, столове и др. инвентар който трябва да се прибере.
                          Като цяло това са палатки за кратки до средно дълги пътешествия без застояване на едно място. Вечер се разпъва, сутрин се сгъва и се продължава към следващото място.
                          незнам колегата с какъв автомобил и оборудване разполага, на негово място бих започнал с бажник, окачване, хладилник а палатката бих оставил за накрая.
                          Ако пък твърдо е решил да закупува ртт, защото ги има или неса му нужни, го съветвам да погледне и продуктовата гама на ези-аун.
                          Фирма с седалище ЮАР специализирана в създаването и изработка на ртт. Най хубавото е, че шипват навсякъде по света.

                          За зимно ползване най - добрия вариант е палатка тип вестфалия стига автомобила и финансите да го позволяват.
                          [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #58
                            От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                            Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                            Основния недостатък на черупката е, че заема целия багажник. ...
                            Черупковата покривна палатка Е и багажник. Ако е добре направена, а не два легена с найлон около тях.
                            Отделно си има крепежи и възможности за други атачмънти /допълнителен багажник, държачи за сърф/ски/санд-тракове и т.н.

                            Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                            ....Вечер се разпъва, сутрин се сгъва и се продължава към следващото място.
                            Едно от незаменимите предимства, наистина!
                            От друга страна, застояването на едно място не съм забелязъл да е неудобство където и да е.

                            Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                            общ недостътк поне за мен е, че веднъж отворена палатката, автомобила неможе да се движи докато не се затвори. Да сигурно става за минути но е неприятно, особено ако има извадена маса, столове и др. инвентар който трябва да се прибере.
                            Автомобила може да се премества внимателно и с отворена палатка /от тази ливадка на съседната например/.
                            Две минути сгъване и пак е само автомобил, а не охлюв. Т.е.може да иде до селОто за бира.
                            Ако има изваден катун е все едно къде и кога ще се прибира, обикновено не се прибира, а някой остава да пази.


                            MoridinBG, цената е най-големият минус на хубавите покривни и особено черупковите палатки.
                            Ако искаш ръка да пипне, око да види, бих се радвал да ти покажа най-голямата Autohome,
                            няма проблем и да преспиш в нея за да е теста по-пълен
                            ЛС или телефона от подписа ми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                              Румбата чудесно го е описал. Все пак той ме запали по твърдите. Е, в избора помогна и наблюдаването как се сгъва Overland, пък аз съм си мързелив.

                              Ето още малко конкретни примери:

                              1. Седите на плажа с приятели, бирата свършва. 2 палатки тип Overland и една Колумбус. Познай кой ходи за бира. Това може да е плюс и минус де...

                              2. Разпъваш на чудесна ливадка в планината в тъмното, палиш скарата и след разпивка към 2 лягаш. Сутринта се събуждаш от олигофрен с Дачия и народна музика започнал скарата и бирата от 8часа. Слизаш по термобельо палиш и местиш за 5 Мин. Горе половинката даже не се събудила. После си доспиваш.

                              3. Караш из гръцко посред нощите към къмпинг в доста заселено място с хотели. Къмпинга още не е отворен за сезона. Излизаш от района и на първата селска отбивка спираш и лягаш след 5 Мин. Сутринта сгъваш за 10 Мин връщаш се в града, паркираш и пиеш кафе и хапваш кроасани.


                              Имай предвид, че черупките с панти са доста по-удобно за високи хора от тези с механизъм за вдигане. Ние сме с най-тясната и не се оплакване за пространство, а аз съм 100 кила.
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар


                              • #60
                                От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                Ако смяташ да разпъваш често и обема не ти е приоритет, черупка със сигурност.

                                Другите отнемат повече време за сгъване.......
                                До тук добре, безусловно.

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                .....от конвекционална палатка.
                                Обаче тука се...
                                ОК, отлично знам, че ако слпожим две бири залог ще си сгънеш алпийската палатка за същото време което овърленда.... Обаче, да твърдиш, че нормалното време за събиране на чувалите, палатката, шалтетата, почистването на дъното и подреждането на всичко това в багажника е съпоставимо с нормалното време за сгъване и покриване на овърленда е.... приятелски да го кажем в кръга на шегата
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X