Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение


    В палатката беше по-хладно отколкото под джипа..
    Как стана този номер така и не разбрах.
    Хладното се получава , защото си оставил и двата прозореца отворени и става течение . Аз в такова положение не можех да си правя следобедната дрямка без да се загъвам . По-късно се изтаракатих и си лягах само с един отворен към сенчестата страна . Май вече почвам да съжелявам че я продадох .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #32
      От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

      Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
      И аз утре мисля да ходя с жената на изложението на паркинга на Метро. Да разбирам, че хубавите палатки са памучни ( само памук? ) а тези които ще смърдят на гума и вътре ще е 60 градуса са чист полиестер ? Памучните как не пропускат вода - импрегнирани ли са и трябва ли да се поддържа импрегниращия слой или някаква друга система използват?
      Ако въпросите са и към мен - съмнявам се полиестерните да миришат на гума вътре, но при всички положения е значително по-задушно в тях. Памучните са импрегнирани от завода и макар водният им стълб да не е като на хубава (алпийска) полиестерна палатка е повече от достатъчен. Знам го от опит.
      Тук, на сайта на Autohome има малко информация за характеристиките на платовете при различните модели, които те предлагат:
      http://www.autohome-official.com/pro...extile-report/

      Коментар


      • #33
        От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
        ..... Памучните са импрегнирани от завода и макар водният им стълб да не е като на хубава (алпийска) полиестерна палатка е повече от достатъчен. ...
        Ти знаеш, но за да няма разочаровани - Autohome Overland-a от снимките на Венци от горе капе при проливен дъжд от нов....
        Но това не променя факта, че плата е с отлични качества, малко мисъл и малко допълнителна технология им липсва на италиянците.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #34
          От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

          Днес видях Rodopi на Метро. Не лош дизайн, фемилито с предверието беше много симпатично като идея... но текстила е много, много далеч от този на autohome. Както и цената в интерес на истината
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #35
            От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

            За да няма разочаровани, е хубаво също много добре да се предвиди къде и как ще се ползва палатката. Autohome Maggiolina Airlander при по-студено време, дори "завита" със оригиналното зимно покривало, държи доста по-ниска температура вътре, в сравнение със среден клас туристическа палатка. Лично на мен, при външна температура около -5, в пухен спален чувал Ferino Diable 700, в палатката ми е студено, до степен да не мога да спя нормално. В "нормална" палатка нямам такива проблеми.

            Ако помня правилно от времето, когато избирах моята, Autohome Maggiolina Airlander, в каталозите на производителя беше с максимална оценка за устойчивост на ветрове. Мога да потвърдя, че оцелява на доста бурни ветрове. Другият огромен плюс е много добрите аеро-динамични характеристики на палатката. При мен палатката не е сваляна от джипа през последните 3 години и след около 70-80К км с нея на покрива, твърдя че не е вдигнала изобщо разхода на гориво.

            По-нагоре в темата беше писано за гредите... Аз съм с две греди на Thule, с автомати 750, на които производителя дава 100кг статично натоварване. Палатката се ползва от двама човека с общо тегло 120-130кг. Не съм имал абсолютно никакви проблеми. Колата е карана и по доста тежки терени. Хубаво е да се вземе предвид и спецификацията за натоварването, което може да поеме покрива на съответния автомобил (Maggiolina Airlander Medium е около 60кг).

            Успех с избора!

            П.П.: Ето я сравнителната таблица на Autohome:

            Коментар


            • #36
              От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

              Бях днес на паркинга на Метро и много ми хареса на Rodopicamper палатката. В сайта им е около 2600лв а с отстъпката по случай експото я дават за 1800 и мисля да я взимам тази седмица. Някой ползва ли техни палатки и ако може да сподели мнение поздрави

              Коментар


              • #37
                От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
                За да няма разочаровани, е хубаво също много добре да се предвиди къде и как ще се ползва палатката. Autohome Maggiolina Airlander при по-студено време, дори "завита" със оригиналното зимно покривало, държи доста по-ниска температура вътре, в сравнение със среден клас туристическа палатка.
                Аз съм спал няколко пъти при температури около и малко под 0 и нямам подобни наблюдения.


                Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                Бях днес на паркинга на Метро и много ми хареса на Rodopicamper палатката. В сайта им е около 2600лв а с отстъпката по случай експото я дават за 1800 и мисля да я взимам тази седмица. Някой ползва ли техни палатки и ако може да сподели мнение поздрави
                Както писах по-горе и на мен ми хареса като дизайн, но горещо ти препоръчвам преди да вземеш решение да пипнеш на живо и Autohome. Не ги величая, щото и те си имат кусури, но като материал разликата е голяма с това което видях от Rodopicamper. В същото време на аутохоиме само предверието (indipendat verandah) струва горе-долу колкото тази палатка цялата....
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #38
                  От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  Аз съм спал няколко пъти при температури около и малко под 0 и нямам подобни наблюдения.




                  Както писах по-горе и на мен ми хареса като дизайн, но горещо ти препоръчвам преди да вземеш решение да пипнеш на живо и Autohome. Не ги величая, щото и те си имат кусури, но като материал разликата е голяма с това което видях от Rodopicamper. В същото време на аутохоиме само предверието (indipendat verandah) струва горе-долу колкото тази палатка цялата....
                  Цената е доста силен фактор. 2 бона ще ги преживея за палатка, но 5 едва ли. Пипнах ги днес, легнах вътре - матрака ми се стори удобен, ама аз и на гола земя си спя като бебе, та не съм фактор. Като цяло вътре ми се видя просторно, навън печеше слънце а беше по хладно в палатката. Душих плата дали смърди на гума ( добре че никой не ме видя че щеше да е неловко ) и не миришеше на спарено. Ше я взимам, пък ще дам ревю после. Утре ще им звънна да видим доставят ли или ще ходя до Кърджали

                  Коментар


                  • #39
                    От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                    Не мисля, че ще сбъркаш като съотношение цена / качество. Хващай ги направо докато са тук
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #40
                      От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                      Има ли причина в темата да не се обсъждат палатките на ARB? Като гледам цените за които говорите, ARB са близо до долната граница..

                      Коментар


                      • #41
                        От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                        Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                        Има ли причина в темата да не се обсъждат палатките на ARB? Като гледам цените за които говорите, ARB са близо до долната граница..
                        На ARB аз не намирам никъде палатки в БГ, знам че Гладиатор са вносител, но нямат обявени цени на сайта и не знам за какво става на въпрос. Ако техните са по 2-2100-2200лв и са с размерите на тази която обсъждаме е приемливо и бих взел на ARB, но ме съмнява техните да са под 2500?

                        Коментар


                        • #42
                          От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                          На мене доста ми хареса опцията с изолацията на палатката с твърдия таван на тези момчета от Родопи. Повисях горе в палатката, да видя дали ще е жега, разгледах как е направена и ми направи добро впечатление. Беше по-хладно, отколкото в другата без твърдия покрив. Поговорих си с тях и разбрах, че има опция да изработят такава изолация и за друга палатка, която не е тяхна.

                          Коментар


                          • #43
                            От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                            На мене доста ми хареса опцията с изолацията на палатката с твърдия таван на тези момчета от Родопи. Повисях горе в палатката, да видя дали ще е жега, разгледах как е направена и ми направи добро впечатление. Беше по-хладно, отколкото в другата без твърдия покрив. Поговорих си с тях и разбрах, че има опция да изработят такава изолация и за друга палатка, която не е тяхна.
                            Коя палатка е била с такава изолация? Аз влизах в тази която е тип soft Shell, но не обърнах внимание да има някаква допълнителна изолация, че другите малко на саркофаг ми мязат и не ме привличат.
                            П.П Попитах гладиатор за цена на тяхна палатка и цената е дооста по-висока от тази на родопи ( със сигурност и качеството е на доста по-високо ниво ) но почти х2 е цената. Ако кажа на жената най-вероятно няма да мога да си пиша повече с вас

                            Коментар


                            • #44
                              От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                              Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                              Коя палатка е била с такава изолация? Аз влизах в тази която е тип soft Shell, но не обърнах внимание да има някаква допълнителна изолация, че другите малко на саркофаг ми мязат и не ме привличат.
                              С изолация беше тази с твърдия покрив, монтирана върху Ленд Ровъра. Имаше изолация на тавана и отстрани на плата, като страничната май можеше и да се сваля. Палатките с твърд таван си имат предимства. Имат я описана на сайта май.

                              Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                              П.П Попитах гладиатор за цена на тяхна палатка и цената е дооста по-висока от тази на родопи ( със сигурност и качеството е на доста по-високо ниво ) но почти х2 е цената. Ако кажа на жената най-вероятно няма да мога да си пиша повече с вас
                              Абе, по-добре ги премълчавай тия неща при това положение

                              Коментар


                              • #45
                                От: RTT (палатки за покрив) в наличност в БГ и други въпроси

                                Хардшела беше с изолация от вътре. Не е лоша идея, според мен.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X