Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

    В продължение на месец педала на съединителя ми пропада 3-4 пъти и не се връща. Реших , че ще се сменя горната помпа на съединителя...И така колата оставена и помпата сменена.На другият ден забелязах , че сякаш съединителя ми приплъзва при набиране на скорост. Карах градско и не си личеше много.Тръгнах на дълг път и се започна явно приплъзване на съединителя когато превключвах на по висока предавка. Звъня на сервиза и те ми казват,че вероятно съединителя си "заминава". Сега не ми е ясно...как така оставям кола само с пропадащ педал и получавам кола с преплъзващ съединител. Съединителя е сменен /комплект/ преди 60 к. Може ли някой да ми го обясни......Колата е Шкода Октавия 4Х4 1.9 ТДИ. Защо съединителя не преплъзваше преди да ми сменят помпата...и изведнъж.....
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

    Лош реглаж на "горната" помпа на съединителя. Педала не се връща докрай и не може да се "разтовари" "линията".
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
      Лош реглаж на "горната" помпа на съединителя. Педала не се връща докрай и не може да се "разтовари" "линията".
      А как се регулира?
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

        Буталото го бута стрержен на който има резба. Трябва да има гайка преди и след педала на съединителя. Предната се навива към помпата, а задната се затяга. Така се отпуска линията
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

          Това коя Октавия е? Ако е с пластмасовата помпа, нищо никъде не се регулира.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Това коя Октавия е? Ако е с пластмасовата помпа, нищо никъде не се регулира.
            2005 Октавия 2 1,9 TDI PD .
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Буталото го бута стрержен на който има резба. Трябва да има гайка преди и след педала на съединителя. Предната се навива към помпата, а задната се затяга. Така се отпуска линията
              Благодаря ,колега! То аз не се правя на майстор ама мисля,че сервизите злоупотребяват като те видят ,че си лоялен клиент. Сега ми се обадиха ....казаха ,че трубината забива ...а не,че ми приплъзва съединителя...Ама и аз толкова мога да предположа
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                Колега ти си клиент мечта. И турбината ще ти сменят и съединителя, след това нещо друго. С поздрав Борето

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                  Гледам каталога, 2005-та на 4х4 точно пластмасовата помпа излиза-тя е стандартна за всичкото VAG и нищо никъде не се регулира. Буталото го бута директно педала, който между другото е пак пластмасов целия. Над помпата има пружина, която го връща обратно, но регулиране туй нещо няма.
                  Изобщо VW още от 80-те години много рядко имат модел, дето да има регулиране на съединителя.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                    Нищо не се регулира на тази помпа.Пък смяната и е малко приключение.
                    Green , ако можеш да превключваш без съединител , или ако не можеш намери другар можещ.Изкарайте колата извън града , откачете маркуча към притискателния лагер и направете тест на съединителя ( да запушите маркуча , ей ).
                    Не е труден теста.Включваш първа , не пипаш съединителя и палиш.Колата тръгва , нема къде да се дене.С изравняване на оборотите на мотора и кутията минаваш нагоре.И при съответната скорост и предавка , на която ти се явяват съмненията подаваш от газта.Почне ли да вдига обороти без да се ускорява -съединител!Спирането е лесно.Направи ли обратното - търсете някой боклучец из маркуче , абе в обратния път на хидравличната система.
                    Успех!
                    Последно редактирано от jeko47; 25-04-18, 19:46.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                      Я ги питай по добре да не ти преплъзва ангренажния ремък ....
                      Ся сериозно, обясни какво разбираш ти под приплъзване на съединителя, какво усещаше, стрелките на скоростомера и оборотомера как се движеха ... И те такива неща. Колегите правилно те опътват че горната ти помпа няма реглаж и по принцип няма какво да объркат НО някой вече се изказа че смяната е малко приключение и има не малка вероятност да не са наместили лостовете правилно. Разбира се всичко това важи, ако съединителя ти наистина боксува...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Нищо не се регулира на тази помпа.Пък смяната и е малко приключение.
                        Green , ако можеш да превключваш без съединител , или ако не можеш намери другар можещ.Изкарайте колата извън града , откачете маркуча към притискателния лагер и направете тест на съединителя ( да запушите маркуча , ей ).
                        Не е труден теста.Включваш първа , не пипаш съединителя и палиш.Колата тръгва , нема къде да се дене.С изравняване на оборотите на мотора и кутията минаваш нагоре.И при съответната скорост и предавка , на която ти се явяват съмненията подаваш от газта.Почне ли да вдига обороти без да се ускорява -съединител!Спирането е лесно.Направи ли обратното - търсете някой боклучец из маркуче , абе в обратния път на хидравличната система.
                        Успех!
                        Далеч по лесно е на 40 да включи 5а и да даде всичката газ.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Далеч по лесно е на 40 да включи 5а и да даде всичката газ.
                          Принципно ,ако има промлем в управлението на съединителя ,пак ще боксува,но мисля че това е работа за средностатистически негъзорък монтьор.... И все пак още незнаем дали въобще съединителя боксува или автомобила има друг проблем....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                            За да разбере дали нещо по помпата е причината,или съединителя си е заминал,колегата Jeko47 му е дал правилния тест!
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Далеч по лесно е на 40 да включи 5а и да даде всичката газ.
                              Далече сме и двамата от него.
                              Ма ще го открият проблема , с неговия другар
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X