Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
    При дефектирало турбо и даване на газ оборотите вдигат ли се.. ..Простете за невежеството Да кажем, че турбото си е заминало... Фърлянето на боб продължава За информация турбото ми замина за ремонт
    Там е ключа за бараката.Ако се префорсира колата е възможно и съединителя да се попредава малко.
    Това предполагам го прави във високите обороти.
    Според мен провери и турбото,щото и при мен беше така преди да си го направя.
    Само че аз допълнително я и натоварих със по големи гуми.

    Коментар


    • #32
      От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

      ....а турбото си е съвсем наред.
      Когато е турбо, проблема е че точно оборотите не се вдигат под товар, няма сила да ги вдигне. Или ги вдига, но твърде бавно и ускорява твърде мудно. Но пак при изправен съединител, връзката между скорост и обороти е постоянна и точно определена на всяка предавка. Примерно на 6-та предавка скоростта в километри в час, е да кажем винаги 20 пъти по-малка от оборотите. 1000об/мин, ще означават 50км/ч, 2000об/мин са 100км/ч...и така за всякакви обороти и скорост отношението е постоянно на тази предавка. Ако започне да има разминаване при даване на газ, очевидно някъде има приплъзване - например при 75км/ч трябва да си на 1500об/мин, и ако не даваш много газ са толкова, но като понастъпиш те стават бързо над 2000об/мин, а скоростта тръгва да се увеличава съвсем бавно. Цифрите са ориентировъчни и примерни, но може и да са близки до реалните в този модел, тъй като са подобни и при мен в сходен автомобил на същия концерн.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

        За съветите Благодаря Аз пуснах темата да си изясня за мен нещата. Колата я оставих още същият ден на сервиза и те ми се обадиха ,че са я закачили там на стенд ли на какво ли да проверят турбото и е показало , че някакъв си вектор не е както трябва. Та турбото замина за Варна за тест и евентуален ремонт. Не съм правил компромиси досега по подръжката на колата и правя каквото ми кажат щото ми трябва много. Колата е на 295к реални и това е първото сериозно нещо което ми се случва Някак си не ми се връзват нещата от факта, че беше оставена за един ремонт/ 100 лева/ ...взех я и трябваше да я върна пак там за нещо много по голямо/ Подозренията ми бяха в насока -докато са правили горната помпа на съединителя са прецакали турбото/ намират се в близост ...мисля...поне по схема гледам
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #34
          От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

          Тоя "вектор", който уж се прецакал, може да е само геометрията на турбото, но то не се разваля току така, а има и елементи по управлението на геометрията (управлява се с вакуум, чрез мембрана и ел. магнитен клапан), в които също може да е проблема. Дори по управлението е по-вероятно, особено след някакъв друг ремонт - дори само някое маркуча за вакуум да е пострадало, турбината може да не се управлява коректно. Иначе има значение и как си карал колата, проблема може да се получи и от дълго каране на колата на градско, със сравнително ниски натоварвания и обороти, което предизвиква блокиране на геометрията от сажди(при големи обороти и разнообразни натоварвания, лопатките на геометрията се движат често, а температурите са големи, та саждите се самопочистват).
          Пиши VGT в тубата и ще ти стане ясно.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            Подозренията ми бяха в насока -докато са правили горната помпа на съединителя са прецакали турбото/ намират се в близост ...мисля...поне по схема гледам
            Е близко са.Турбото е в коша на двигателя , пък помпата е вътре под педала.
            Нема лошо да се направи профилактика на турбото.Но ще видиш , че на друго място е проблемът.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #36
              От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Тоя "вектор", който уж се прецакал, може да е само геометрията на турбото, но то не се разваля току така, а има и елементи по управлението на геометрията (управлява се с вакуум, чрез мембрана и ел. магнитен клапан), в които също може да е проблема. Дори по управлението е по-вероятно, особено след някакъв друг ремонт - дори само някое маркуча за вакуум да е пострадало, турбината може да не се управлява коректно. Иначе има значение и как си карал колата, проблема може да се получи и от дълго каране на колата на градско, със сравнително ниски натоварвания и обороти, което предизвиква блокиране на геометрията от сажди(при големи обороти и разнообразни натоварвания, лопатките на геометрията се движат често, а температурите са големи, та саждите се самопочистват).Пиши VGT в тубата и ще ти стане ясно.
              Точно това си мисля и аз При смяна на помпата са прецакали нещо по управлението на турбината. Нищо не мога да докажа...Чакам си колата ...и дано този път да не са прецакали друго...
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #37
                От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                Бате, ти си кокошката със златни яйца за майстора ти... Сори много ама не се здържах...

                Коментар


                • #38
                  От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                  [QUOTE=Николай Шишков;3317582]Бате, ти си кокошката със златни яйца за майстора ти... Сори много ама не се здържах...[/QUOПредполагам, че можеш да си поставиш диагноза сам за здравето си + куп повреди по ВиК ЕЛ. и т.н. Предпочитам да знам това което знам най-добре Иначе няма време да се наслаждаваме на живота А и монтьорите ще умрат от глад
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смяна на горна помпа на съединител и последствията..въпроси....

                    За здравето особено много не се справям, но мога да разгранича кога ме боли пръста и кога раката... Нещата за които питаш са обща култура за шофьорлъка....

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X