Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслен удар или нешо друго?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Маслен удар или нешо друго?

    Има си семеринг към топлата и към студената част, по-често си заминава този към толата - оттам се губи масълце и е съпроводено със сивкав пушек и омасляване на ауспуха.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:repair_g5_1.png
Прегледи:1
Размер:42.0 КБ
ID:5787538
    Това е ремонтният комплект на гореспоменатата турбина гарет гт1749в.Под втулката се виждат семерингите.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #17
      От: Маслен удар или нешо друго?

      Пичове нали се сещате че 0.000000001% е вероятноста да запали на масло и в момента в който върне ключа това масло да е свършило...
      Не отхвърлям тази вероятност, но ако бях аз бих търсил и други проблеми.

      Коментар


      • #18
        От: Маслен удар или нешо друго?

        Адаш, ама туканка иде реч за по време на движение...
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #19
          От: Маслен удар или нешо друго?

          Автора да каже пак, но от написаното от него аз разбрах, че маторя си е бил камшика, колегата го е усетил натиснал е съединителя, отбил е и си е загасил колата кат пич с ключа... Поправете ме ако греша...

          Коментар


          • #20
            От: Маслен удар или нешо друго?

            Затова и предположих дросел - спре ли му въздуха (или поне намали ли го чувствително) - двигателя ще изгасне, защото все пак маслото не се впръсква в правилния момент, а гори и се пали 'га му падне
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Маслен удар или нешо друго?

              Дросела тук не би помогнал с гасенето на мотора... Запали ли веднъж на масло... Само на скорост. Никога не съм присъствал на такова нещо ма съм виждал пораженията не веднъж... Много е лошо

              Коментар


              • #22
                От: Маслен удар или нешо друго?

                Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                Дросела тук не би помогнал с гасенето на мотора... Запали ли веднъж на масло... Само на скорост. Никога не съм присъствал на такова нещо ма съм виждал пораженията не веднъж... Много е лошо
                Моите уважения, ама клапата си го гаси отмах. Явно и затова е угаснал.

                А друга повреда със същите симптоми, по тоя баш двигател и по описания начин е напълно невъзможна.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Маслен удар или нешо друго?

                  Може и да греша но не ми се вярва много...
                  Като си зглобя скоростите ще си направя експеримент дали дросела ще е изгаси
                  Последно редактирано от Николай Шишков; 25-04-18, 21:19.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Маслен удар или нешо друго?

                    То нищо не пречи да се свали въздуховода и да се погледне как се държи клапата при гасене...
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Маслен удар или нешо друго?

                      Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                      Може и да греша но не ми се вярва много...
                      Хората ги гасят и с парцали и ръце, че и по-големи мотори в същия режим.
                      А специално клапата за плавно гасене при VAG си затваря много по-сигурно, лесно и плътно, и се управлява с вакуум. Нито въздух може да минава достатъчно през нея, нито маслото.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Маслен удар или нешо друго?

                        То като се окапеш, винаги ще намериш салфетка да се омажеш още повече...
                        Виновника е ясен .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Маслен удар или нешо друго?

                          Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                          Автора да каже пак, но от написаното от него аз разбрах, че маторя си е бил камшика, колегата го е усетил натиснал е съединителя, отбил е и си е загасил колата кат пич с ключа... Поправете ме ако греша...
                          Здравей колега, точно така стана. След като отбих си отворих капака огледах, запалих наново и колата пак тръгна да се форсира, пак загасих с ключа. След известен престой запалих трети път и вече всичко беше нормално.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Маслен удар или нешо друго?

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Хората ги гасят и с парцали и ръце, че и по-големи мотори в същия режим.
                            А специално клапата за плавно гасене при VAG си затваря много по-сигурно, лесно и плътно, и се управлява с вакуум. Нито въздух може да минава достатъчно през нея, нито маслото.
                            Клапата е знам много добре какво представлява и точно затова се съмнявам че ще угаси мотора. Но ми стана много любопитно и ще тествам.
                            Две на ръка е че дори и това еку не е толкова малоумно и при такива критични обороти ще си затваря сам клапата за само защита... Пак казвам не твърдя че съм прав и затова ще експериментирам

                            Коментар


                            • #29
                              От: Маслен удар или нешо друго?

                              Първоначално публикуван от vasilogn Преглед на мнение
                              Здравей колега, точно така стана. След като отбих си отворих капака огледах, запалих наново и колата пак тръгна да се форсира, пак загасих с ключа. След известен престой запалих трети път и вече всичко беше нормално.
                              Пушека непрогледно гъст ли беше или по скоро като лека мъгла?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Маслен удар или нешо друго?

                                На едни доста по-сериозни дизели имаше пиропатрони, които да отварят клапан с СО2 под налягане при получаване на сигнал overspeed
                                Изпръскан пожарогасител в смукателя би трябвало да свърши работа (освен ако филтъра обере праха )
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X