Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов мотор + въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов мотор + въпроси

    Лоша работа... Аз за ТДМ 850 плащах 100, а за ТТ600 - 75.
    Ама във всяка община е различно.

    Коментар


    • #17
      От: Нов мотор + въпроси

      В кат София няма никакво подобрение , от две седмици дебна да регистрирам един скутер. Гмеча е пълен.
      емил златков
      паджеро 2.5тд
      ве стром 650

      Коментар


      • #18
        От: Нов мотор + въпроси

        Първоначално публикуван от simoV49 Преглед на мнение
        (най-много за малко при някой преход)
        Така за 50 метра излязох на асфалта и на 30-тия ме сгащиха(нямам обяснение защо спрях, но спрях, точка). Имам А категория, каска..., но нямам регистрация на мотора, което от 2017-та е криминално престъпление. Случката се случва на "майка си в...", където няма жив човек на километри и българските оператори нямат обхват, та за четири часа сметката ми набъбна с 170лв над нормалното. Четири часа, защото три чакахме инспектори да дойдат от 60км. да ми снимат дръгела и да му гледат номера на рамата с лупа, да ми напишат заповед за арест и да спрат случайни баба и дядо за поемни лица, а и акт по КАТ ми написаха. Пълен цирк, по едно време там в нищото имаше три полицейски коли, моя милост с моторетката и колата на бабата и дядото. Беше 8-ми декември, а преди това два пъти бях минал през реката, а ботушите ми пропускат, което означава, че месец след това още кашлях, а още един по-късно ми казаха, че няма да ме съдят, защото съм неосъждан и съдилищата са се напълнили с такива като мен и разни старци с мотокултиватори, косачки и т.н. Върнаха ми мотора, защото им показах фактура и договор за покупко-продажба, но аз не мога да го регистрирам, тъй като нямам италианския талон. Почти е невъзможно при по-дълга разходка да не излезеш на асфалта поне за малко, така че вече внимавам и ако ги видя, един зъб надолу и газ в гората. Аз друг избор нямам, но ти имаш и трябва да решиш, но ако нямах категория, съдът нямаше да ми се размине!

        Коментар


        • #19
          От: Нов мотор + въпроси

          Първоначално публикуван от cek Преглед на мнение
          Така за 50 метра излязох на асфалта и на 30-тия ме сгащиха(нямам обяснение защо спрях, но спрях, точка). Имам А категория, каска..., но нямам регистрация на мотора, което от 2017-та е криминално престъпление. Случката се случва на "майка си в...", където няма жив човек на километри и българските оператори нямат обхват, та за четири часа сметката ми набъбна с 170лв над нормалното. Четири часа, защото три чакахме инспектори да дойдат от 60км. да ми снимат дръгела и да му гледат номера на рамата с лупа, да ми напишат заповед за арест и да спрат случайни баба и дядо за поемни лица, а и акт по КАТ ми написаха. Пълен цирк, по едно време там в нищото имаше три полицейски коли, моя милост с моторетката и колата на бабата и дядото. Беше 8-ми декември, а преди това два пъти бях минал през реката, а ботушите ми пропускат, което означава, че месец след това още кашлях, а още един по-късно ми казаха, че няма да ме съдят, защото съм неосъждан и съдилищата са се напълнили с такива като мен и разни старци с мотокултиватори, косачки и т.н. Върнаха ми мотора, защото им показах фактура и договор за покупко-продажба, но аз не мога да го регистрирам, тъй като нямам италианския талон. Почти е невъзможно при по-дълга разходка да не излезеш на асфалта поне за малко, така че вече внимавам и ако ги видя, един зъб надолу и газ в гората. Аз друг избор нямам, но ти имаш и трябва да решиш, но ако нямах категория, съдът нямаше да ми се размине!
          Кофти късмет.. Стария ми мотор нямаше никакви документи, един договор между стария собственик и мен, който нищо не доказва, ама толкова ми беше акъла като го купувах, но не съм имал твоя късмет. Нещата клонят към регистрация..

          Коментар


          • #20
            От: Нов мотор + въпроси

            Първоначално публикуван от simoV49 Преглед на мнение
            Нещата клонят към регистрация..
            ...и курс за А категория!

            Коментар


            • #21
              От: Нов мотор + въпроси

              И това ..

              Коментар


              • #22
                От: Нов мотор + въпроси

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30849097_10210605134078318_100868792_o.jpg
Прегледи:1
Размер:586.1 КБ
ID:5787621Ето го новия красавец. Има това-онова по него да се оправи, но няма как, не е от магазина. Смених му семеринга на предния пиньон, махнах гнусните оранжеви украси на спиците и ги натегнах. Имам и въпрос, по manual, отзад гумата е 140/80 18'', ако сложа 120/80 18'' проблем ли ще е ?
                Последно редактирано от simoV49; 27-04-18, 18:19.

                Коментар


                • #23
                  От: Нов мотор + въпроси

                  не съм толкова спец,ама на мен ми "тънее" малко това 120. ако имаш време поиграй си да я сложиш,ама да не се окаже че трябва и предната да я намаляш....все пак има изчисления от завода-производител за съотношението на вирина и височина за предна и задна

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов мотор + въпроси

                    Първоначално публикуван от simoV49 Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]955378[/ATTACH]Ето го новия красавец. Има това-онова по него да се оправи, но няма как, не е от магазина. Смених му семеринга на предния пиньон, махнах гнусните оранжеви украси на спиците и ги натегнах. Имам и въпрос, по manual, отзад гумата е 140/80 18'', ако сложа 120/80 18'' проблем ли ще е ?
                    120-110-100 всичко става без дерт

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нов мотор + въпроси

                      А къде ще сложиш номера? Ако караш без, пак си е сериозно нарушение.
                      П.П. Всичките ми мотори са регистрирани, защото се карат и по пътя.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов мотор + въпроси

                        Имам стойка за номера, ма не се вижда на снимките.Офтопик: Тези стойки за моторите дето се хващат за теглича позволени ли са у нас? И ако да, има ли някви специфики за теглича на колата или става всичко?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов мотор + въпроси

                          Относно мотора - ОБОЖАВАМ ГО! Карах 2002-ра ехс200 преди това(този на снимките) нищо общо нямат. Новия още не съм си го пригодил да ми е удобен и вече ми е мноого по-удобен от предишния.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов мотор + въпроси

                            Искам да махна стойката за номера и стопа и да сложа каишки, идеи къде да я хвана най-добре и каква каишка да сложа?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов мотор + въпроси

                              Първоначално публикуван от simoV49 Преглед на мнение
                              Искам да махна стойката за номера и стопа и да сложа каишки, идеи къде да я хвана най-добре и каква каишка да сложа?
                              Ползвах от колани за връзване на мотор и я хванах където се захваща калника с 2 шайби, много добре стана.

                              Също така си поръчах степенки и връхче на педала на спирачката от aliexpress за 35долара, тук им искат по 100-150 лева. Сложих и powerparts гардове на резервоара и малката гъба за кормилото, тъй като старата беше доста зле.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33764376_10210787696202257_7358351921008082944_n.jpg
Прегледи:1
Размер:391.2 КБ
ID:5789684
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33923506_10210787697162281_1345430923885150208_n.jpg
Прегледи:1
Размер:109.8 КБ
ID:5789685
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33817381_10210787697442288_7241691237630083072_n.jpg
Прегледи:1
Размер:241.2 КБ
ID:5789686
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33342384_10210769387464550_7073601726791548928_n.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5789687

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X