Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 32 от 32

Тема: Въпрос относно осветлението на общите части

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране

абсурд е да харчи 106 лв, ще проверя пак , пише входно напрежение 9v и на адаптера му също толкоз, аз значи вкъщи където ползвам също такъв, трябва да имам по 200 лева сметки за ток! Аз тези затова си ги взех, за да харчат малко!

Хубаво, аз искам да съм честен към останалите от блока, нищо че те не са. Вижте тези електромери ако го включа в контакта ще стане ли? Ама могат да ми кажат ама ти си го извадил ма не знам кво! Мисълта ми е сега да откача кабелчето от кутията, пък после живот и здраве като го купя да го сложа пак. Щото знаеш ли колко метра ще ми излезе кабелът от мазата до електромерите, при положение, че този като го слагахме в мазата, разклонителната кутия беше над вратата - 5 м. А тука едно 30м трябва да има, отделно ще мине някой, ще го закачи, раздърпа и т.н...............затова откачам този и като взема електромер го закачам пак!

Какви параметри трябва да гледам на уреда, когато си купувам?

демек колко вата е, че тези в книжката не са написали?
    Последно редактиран от danco90 ; 25-04-18 в 16:11 Причина: човещина

Място
    Ботевград
    Публикации
    983
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Въпрос относно осветлението на общите части

Да, все пак първата сметка си е в сила - консумирана енергия към 150 вата или 3,6 Кв/ч на денонощие.

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

нощната да брои ли се?

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,281
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Уредът му работи с постоянен ток. Съответно, за изправителя дават 220V и 0.68А, а за самия уред 9V и 2.5А.
    =

Цъгласен! Пак смятаме.
    220В х 0.68А = 149.6 ВА х 24 = 3590 ВАч х 31 =111303ВАч = 111.3 Квч х .20лв = 22.26лв.

Според мен изненадата ше е след като Ви сменят електромера за общо части. Щото 3 лева за осветление ми се вижда карайно малко, освен да сте на два етажа и на втория никой да се не качва.
    Дано да бъркам.
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

тези три лева са по данни на домуправителката. На пет етажа сме, санираха ни блока по оня проект и ни сложиха умни лампи, но през друга, нова ел. инсталация, старата си стои. Да не говорим, че тези умни лампи се светват в и когато грее силно слънце, щото са с датчик за движение, казвам да ги изключат по обяд, първо, защото няма смисъл и второ, защото се изхабяват от включване и изключване, ама не........ Ще стане ли както аз мисля с електромерите дето са ми на предишното мнение ако си взема такъв? Че на мен ми трябва контакт, по другите кооперации хората си имат като не искат да цапат вкъщи и да си работят в мазите и всички са доволни, а тук скандал?

Място
    Ботевград
    Публикации
    983
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на danco90 Преглед на публикациите
    Ще стане ли както аз мисля с електромерите дето са ми на предишното мнение ако си взема такъв?
    E то всчко ще стане, по трудната част от задачата е да убедиш коншиите, че измерванията ти са валидни. Аз примерно ако съм крив дядка ще кажа, че си скожил електромер ама си го шунтирал

Публикации
    200
    Точки (при гласуване)
    5

Тъй като често се занимавам с тези проблеми и по принуда съм нещо като домоуправител/арбитър на няколко кооперации мога да кажа следното.
    Уреда на Данко едва ли е 9 вата..най вероятно е 20 и наистина се събират 5 кинта примерно.Което е нищо.
    Обаче тука има един много тънък момент.Категорично препоръчвам да НЯМА контакт в мазата или да си прекара официално.Защото сега са 5 лева ама утре ще са 55..Иди доказвай че нямаш сестра.Винаги ще си трън в очите и ще се съмняват в теб.Според мен основателно!
    Сега думите на Данко са: имам контакт ама не го ползвам или малко го ползвам.Което в очите на хората не звучи добре и си е потенциал за кавги.
    Ако мазата е твоя и смяташ да я ползваш пусни си един кабел от електромера и няма да дразниш хората!
    П.П
    Не вярвайте на параметрите написани по етикети.Масово се лъже с цел да се привлече клиента че бил икономичен продукта.

Място
    София
    Публикации
    69
    Точки (при гласуване)
    9

Прав е колегата mishomishev, че ще влезеш в разправий с комшийте. Преди години и аз имах подобен проблем-бях си прекарал силов петжилен кабел от жилището до мазето/ползвах електорожен, голям ъглошлайф и др./ а инсталацията на мазетата беше около 1.5 квадрата и нямаше да издържи, също ползвах и два кабела за местен сот. И какво се случи: "Група граждани" без дори да ми кажат разрязаха кабела, да видели дали не черпя ток от мазето за в къщи, после викаха "извинявай" ама кабела беше срязан....Накрая махнах кабела и работилничката в мазето приключи......България......

Публикации
    1,616
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Fipa Преглед на публикациите
    ......България......
    Амииии, пробвай някъде по на запад да си прекараш силов кабел през общи части без проект и одобрение и да си направиш работилничка с електрожен и голям ъглошлайф и после ще говорим.

Публикации
    3,995
    Точки (при гласуване)
    20

Давай им по 5лв и не се занимавай с глупости. Предложи също всеки с контакт да дава по толкова, минавате по мазетата и проверявате кой има и кой няма монтиран контакт.
    А 55лв няма лесно да станат, щом се контролирате и правите събрания за разлика от 5лв.
    А и като дойде сметка над събраните пари от тия с контактите(щото 3лв осветление вероятно ще се компенсира) , се разберете че може да правите проверка на всички мазета по всяко време с малка комисия от двама-трима съседи. Парите, които биха оставали от такъв абонамент остават за други общи разходи.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на mishomishev Преглед на публикациите
    Тъй като често се занимавам с тези проблеми и по принуда съм нещо като домоуправител/арбитър на няколко кооперации мога да кажа следното.
    Уреда на Данко едва ли е 9 вата..най вероятно е 20 и наистина се събират 5 кинта примерно.Което е нищо.
    Обаче тука има един много тънък момент.Категорично препоръчвам да НЯМА контакт в мазата или да си прекара официално.Защото сега са 5 лева ама утре ще са 55..Иди доказвай че нямаш сестра.Винаги ще си трън в очите и ще се съмняват в теб.Според мен основателно!
    Сега думите на Данко са: имам контакт ама не го ползвам или малко го ползвам.Което в очите на хората не звучи добре и си е потенциал за кавги.
    Ако мазата е твоя и смяташ да я ползваш пусни си един кабел от електромера и няма да дразниш хората!
    П.П
    Не вярвайте на параметрите написани по етикети.Масово се лъже с цел да се привлече клиента че бил икономичен продукта.

интересното е, че тези, които не си отвориха мазите за проверка обвиниха мен...................................

Място
    София
    Публикации
    22,142
    Точки (при гласуване)
    81

Цитат Мнение на danco90 Преглед на публикациите
    интересното е, че тези, които не си отвориха мазите за проверка обвиниха мен...................................
    Отваряш голямата уста и искаш проверка на всички мазета.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Въпрос относно сайт за авточасти
    От cnc82 във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 6
    Последно мнение: 01-05-18, 21:03
  2. Полезни нещица за станции Yaesu/Vertex.
    От sparkybg във форум Въпроси по марки и модели радиостанции
    Отговори: 14
    Последно мнение: 28-08-17, 07:16

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
X