Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Rav4, Nissan X-Trail или Honda CRV?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Rav4, Nissan X-Trail или Honda CRV?

    Здрвейте,

    От известно време разглеждам гореспоменатите автомобили (2008 - 2010 г.).
    Дайте съвет кой от трите е най-подходящ. Ще се ползва предимно извънградско, ходене на ски в различни метеорологични условия и транспортиране на планински велосипеди до изходните пунктове на маршрутите (черни, труднодостъпни пътища не влизат в плана). Бензин или дизел, кой обем на двигателя и т.н. В случай на повреда - кои сервизи работят качествено и на приемливи цени.
    Бюджет - 12-14К.

  • #2
    От: Toyota Rav4, Nissan X-Trail или Honda CRV?

    Първоначално публикуван от SnowStorm Преглед на мнение
    Здрвейте,

    От известно време разглеждам гореспоменатите автомобили (2008 - 2010 г.).
    Дайте съвет кой от трите е най-подходящ. Ще се ползва предимно извънградско, ходене на ски в различни метеорологични условия и транспортиране на планински велосипеди до изходните пунктове на маршрутите (черни, труднодостъпни пътища не влизат в плана). Бензин или дизел, кой обем на двигателя и т.н. В случай на повреда - кои сервизи работят качествено и на приемливи цени.
    Бюджет - 12-14К.
    С цени 12-14к излизат 20 Тоёти, 10 Нисана и 8 Хонди - от всички само 1 Нисан е бензин.
    Т.е. избора ти е между дизелите.
    Кой дизел от тези е най безброблемен е божа работа.
    Иначе за посочените цели не бих взел подобен по размер автомобил а примерно ван - можеш да побереш колелета вътре.
    Там където стигат тези Сувчета ще стигне и ван без двойно предаване.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Rav4, Nissan X-Trail или Honda CRV?

      Да ти кажа, колега не си много прав. Да ванът ще товари повечко (зависи какъв е), но тези паркетници поне няма да буксуват толкова в снега и по черни пътища. Разликата между кола (ван) и паркетник е доста при положение, че има сняг или малко разкаляно. Това от личен опит.
      По въпроса на колегата - който от тези да вземеш няма да сбъркаш. Аз притежавам един от тях и съм доволен, за целите които го купих. Щом няма да ходиш да ореш в гората и да засаждаш стават.
      И трите са здраво японско производство

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Rav4, Nissan X-Trail или Honda CRV?

        Първоначално публикуван от boidiu Преглед на мнение
        Да ти кажа, колега не си много прав. Да ванът ще товари повечко (зависи какъв е), но тези паркетници поне няма да буксуват толкова в снега и по черни пътища. Разликата между кола (ван) и паркетник е доста при положение, че има сняг или малко разкаляно. Това от личен опит.
        По въпроса на колегата - който от тези да вземеш няма да сбъркаш. Аз притежавам един от тях и съм доволен, за целите които го купих. Щом няма да ходиш да ореш в гората и да засаждаш стават.
        И трите са здраво японско производство
        Мхм....само дет мотора на Нисана е Рено

        Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Rav4, Nissan X-Trail или Honda CRV?

          Мотора на Нисан бензин си е на Нисан. И повечето дизелови мотори не са Рено а Нисан (имал съм 4 МПС-та с марката Нисан дизелови). А на всичкото отгоре дизелите на Рено не са толкова лоши. Лично аз не съм карал дизел на Рено като лична кола, но близките ми имат три рендета и като ги гледам не са толкова зле, че да ги плюете постоянно. Относно дизела на Нисан и Тойота - карал съм доста време (над 20 години имах дизелови коли) - ами на Нисана дизела е здрав, но неикономичен, Тойотата е също е добра. Други плюват форд - пък дизелът на форд е перфектен.
          Така че какъв е проблемът с дизел на Рено?

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Rav4, Nissan X-Trail или Honda CRV?

            Просто уточнявам - след 2007 се вгражда дизел 2.0 dCi и бензин 2.0 и 2,5
            Поне това е официалната информация.
            Не знам дали не са малко слаби...

            Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X