Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tucson vs Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Tucson vs Sportage

    Здравейте, колеги нов съм във форума и съм пред следната дилена Tucson 2.0crdi 113hp автоматик или Аlfa Romeo Crosswagon ?!

    Коментар


    • #17
      От: Tucson vs Sportage

      Субару Форестър автоматик,170 или177 коня

      Коментар


      • #18
        От: Tucson vs Sportage

        Първоначално публикуван от okorok Преглед на мнение
        Колега,честно казано не съм виждал описаните модели да дърпат каравана. Като цяло доскоро карах Тусон с 113 к.с. и върви добре. С 4 човека и багаж по магистралата държи 130, може и повече, но се усеща че не е за него. По планински път също дърпа добре. За проходимостта няма да имаш никакъв проблем. Като цяло не се чупи. Комплект съединител - 250 лв. без труда.
        Колега колко добре да върви с 113 коня.130 километра в час са малко.За мен лично нестава за магистрала понеже неможе да държи по-високи скорости.Иначе за града и да си свършиш някаква работа става.
        SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

        Коментар


        • #19
          От: Tucson vs Sportage

          И двата модела имат 2.0 - 140 к.с. бензинов мотор. Ако намериш него и е в добро състояние, ще ти върши работа. Големия 3.5, ако намериш за продаване в България на Хюндай ще е чудо голямо, 2.7 се намира - и двата са с автоматична кутия. 3.5 бензин с ръчни скорости има Киа, ама Соренто а не Спортидж (поне така мисля). Дизеловите варианти, аз лично не ти ги препоръчвам, нещо са поостарели и поотупани от шофьорите им вече. 2.7, от първата модификация Санта фе гори на газ 13-18 - зима, лято, градско, извънградско. Първата генерация на Санта Фе е фул-тайм 60:40, Тусона е 90:10 он-деманд, с Киа какво се случва не знам, но най-вероятно пак е он-деманд. Частите и поддръжката е като на нормален автомобил, среден клас.Поздрави.

          Коментар


          • #20
            От: Tucson vs Sportage

            Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
            Туксон и спортидж са едно и също и от към скорости и от към двигататели и... с две думи само емблемата е различна [emoji1]
            Дизел с ръчна кутия има един огромен недостатък- доста скъп, но за сметка на това с кратък живот демпферен маховик. Комплект съединител излиза над 1200лв
            Иначе 2.0црди не е лош мотор, карам такъв от 10г, навъртял съм 170к км и нямам някакви фрапиращи проблеми или ремонти (освен съединителя на 120к км)
            Не съм теглил каравана, та не знам как ще се справя.
            Колега, скъпия съединител само на дизел-автоматик ли го слагат? Друг колега беше попитал дали и по-маломощния дизел 112к.с. е със същия. Имаш ли идея?

            Коментар


            • #21
              От: Tucson vs Sportage

              Първоначално публикуван от градско чедо Преглед на мнение
              Колега, скъпия съединител само на дизел-автоматик ли го слагат? Друг колега беше попитал дали и по-маломощния дизел 112к.с. е със същия. Имаш ли идея?
              Колега, четеш по диагонал - само ръчките имат лош маховик. Автоматиците просто нямат такава част.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Tucson vs Sportage

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Колега, четеш по диагонал - само ръчките имат лош маховик. Автоматиците просто нямат такава част.
                Така излиза. Моя грешка Извинявам се.

                Коментар


                • #23
                  От: Tucson vs Sportage

                  Маховика не е лош, даже е много приятен за градско.
                  Кусура му е като влезеш в бокса за съединител, даже по-скоро като излизаш..
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Tucson vs Sportage

                    Е то колко пъти да влизаш!? Най-много веднъж.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Tucson vs Sportage

                      Аз проблем не виждам, но явно е голям за тези които искат да си купят "джип" до 5 бона, след което евентуално да сменят само маслото в двигателя, и то ако не го е направил предишният собственик.
                      Това обикновено се случва с всеки който има малък до среден автомобил, писнало му е "некви" да не го брОят за участник в движението, и се надява, че като си вземе нещо "по-високо", нещата ще се променят от самосебе си.

                      Който си взима 4х4 по редназначение, обикновено текущите разходи не го притесняват, стига МПС-то да не спира.

                      Жипките предмет на темата е ясно за кой таргет са.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 18-10-19, 11:51.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Tucson vs Sportage

                        Първоначално публикуван от boidiu Преглед на мнение
                        От тези двата корейски курници никой не става за това да теглиш каравана. Убедил съм се като съм теглил с малък джип и голям джип и пикап. За теглене най-добре ми беше с пикапа
                        Брей умен та дрънка.
                        Я сега си сложи кунката на сърцето и киажи колко пъти си пипал дръжката на някой от тия "курници" не да си се возил или карал? Та толкова компетентно се изказваш?
                        140 коня на бензина са си 140. Каравана не съм теглил ма ремарке с по 1400-1500 кила строителни материали за вилата на шурея почти цяло лято. Който се интересува местност Кованлъка в Търговище точно под гората през Момина чешма.
                        Друг път не дей звъня кат не те натискат.
                        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                        freelander 1,8 2001g.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X