Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Tucson vs Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Tucson vs Sportage

    Здравейте, от скоро време се оглеждам към тези симпатични мъници, но инфото в нета и за двата модела е ограничено.

    Търся малко джипче за съпругата ми , на което ще му се налага да тегли и 2-3 пъти годишно каравана.
    Въпроса е с кой мотор да избера и какви са им слабите места , хубаво е за караваната повече въртящ момент, който притежават дизеловите автомобили , но пък аз хич не ги харесвам.Какво ще ме посъветвате вие , какво карате и доволни ли сте , кои мотори да гледам ?

  • #2
    От: Tucson vs Sportage

    Първоначално публикуван от Playlife87 Преглед на мнение
    Здравейте, от скоро време се оглеждам към тези симпатични мъници, но инфото в нета и за двата модела е ограничено.

    Търся малко джипче за съпругата ми , на което ще му се налага да тегли и 2-3 пъти годишно каравана.
    Въпроса е с кой мотор да избера и какви са им слабите места , хубаво е за караваната повече въртящ момент, който притежават дизеловите автомобили , но пък аз хич не ги харесвам.Какво ще ме посъветвате вие , какво карате и доволни ли сте , кои мотори да гледам ?
    Ако избора е само между тези двата то те са едно и също нещо с едни и същи мотори задвижване и кутии само с ралична емблема и евентуално разлики в интериора
    Така че отговора е което от двете е по запазено.
    Иначе за теглене или дизел или 2.7 бензин.
    2.0 не го виждам да тегли
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Tucson vs Sportage

      Щом ще тегли каравана - Санта Фе около 2005-та с 2.7/3.5 бензин - снимката по-долу показва за кой модел говоря. Просто смятам, че СУВ с предно предаване не е най-удачен вариант за влекач.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:64442651.jpg
Прегледи:1
Размер:208.9 КБ
ID:5786083
      Последно редактирано от коко келеша; 18-04-18, 15:05.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Tucson vs Sportage

        Аз до момента караваната си я дърпам с на жената бмв-то е36 318 , но ми идва твърде нисичко , въпреки че ходя на проверени язовири , а и с колата не е много удобно за дърпане.Конкретно съм се спрял на тези двата модела , защото визуално са почти едни и същи , но като мотори не знам как стоят нещата и на коя марка са здрави.За този 2.7 съм чувал , че харчи доста и е муден , а и повечето са автоматици , което не е много добра опция .Бюджета мисля да ми е около 8к , и не знам какво друго може да влезе в този ценови диапазон , а искам джипчето да е малко , Санта Фе и Соренто ми идват голями за жена.Тойотките не изглеждат никак лоши , но вървят и по-скъпо

        Коментар


        • #5
          От: Tucson vs Sportage

          Привърженик съм на големите бензинови мотори + газ , така е и колата ми , а всички знаем за дизелови автомобили над 12-15 години , като започнат маховици , дюзи , помпи, турбоо , да не говорим за горивата в БГ.И за това идеята ми е някой бензинов може би двулитров джип , ще е добър варянт.Давайте вашите мнения и препоръки

          Коментар


          • #6
            От: Tucson vs Sportage

            Малкият ,,ДЖИП" на Боголюб Гагич.
            FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

            Коментар


            • #7
              От: Tucson vs Sportage

              Туксон и спортидж са едно и също и от към скорости и от към двигататели и... с две думи само емблемата е различна [emoji1]
              Дизел с ръчна кутия има един огромен недостатък- доста скъп, но за сметка на това с кратък живот демпферен маховик. Комплект съединител излиза над 1200лв
              Иначе 2.0црди не е лош мотор, карам такъв от 10г, навъртял съм 170к км и нямам някакви фрапиращи проблеми или ремонти (освен съединителя на 120к км)
              Не съм теглил каравана, та не знам как ще се справя.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Tucson vs Sportage

                При тоя избор си ограничен до сравнително малка и доста спартански оборудвана каравана. Просто и двете машини освен технически еднакви, попадат в тоя странен клас паркетници, дето едва теглят себе си...
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Tucson vs Sportage

                  От тези двата корейски курници никой не става за това да теглиш каравана. Убедил съм се като съм теглил с малък джип и голям джип и пикап. За теглене най-добре ми беше с пикапа

                  Коментар


                  • #10
                    От: Tucson vs Sportage

                    Пичове аз тая каравана няма да я дърпам всеки ден , написах 2-3 пъти годишно , отделно споменах , че съм я дърпал 3 години с лека кола с 1.8 мотор , най-големия недостатък е черните пътища , защото и колата и караваната закача на места , с другото бързо се свиква.Относно джипЪ , той ще е за съпругата ми и ми се иска някой малък и компактен джип , отворен съм и за други модели и марки , като съобщите и вашите впечатления.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Tucson vs Sportage

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      Туксон и спортидж са едно и също и от към скорости и от към двигататели и... с две думи само емблемата е различна [emoji1]
                      Дизел с ръчна кутия има един огромен недостатък- доста скъп, но за сметка на това с кратък живот демпферен маховик. Комплект съединител излиза над 1200лв
                      Иначе 2.0црди не е лош мотор, карам такъв от 10г, навъртял съм 170к км и нямам някакви фрапиращи проблеми или ремонти (освен съединителя на 120к км)
                      Не съм теглил каравана, та не знам как ще се справя.
                      То 90% от дизелите смяната на к-кт съединител излиза толкова , но все пак не е веднъж годишно , въпроса е , че има и други глезотийки които приключват бързо и с доста скъпа цена , за това и съм се ориентирал главно към бензиновите мотори.А иначе 2.0 црди-то гледам е най-масовия от това което засичам по улиците всеки ден, как е от към разход?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Tucson vs Sportage

                        Първоначално публикуван от Playlife87 Преглед на мнение
                        То 90% от дизелите смяната на к-кт съединител излиза толкова , но все пак не е веднъж годишно , въпроса е , че има и други глезотийки които приключват бързо и с доста скъпа цена , за това и съм се ориентирал главно към бензиновите мотори.А иначе 2.0 црди-то гледам е най-масовия от това което засичам по улиците всеки ден, как е от към разход?
                        Други глезотии с кратък живот и скъм ремонт за сега не съм видял.
                        Разход... относително е къде, кога и как се кара. Аз лично съм постигал разход между 5.8л/100км извънградско, но и 14/100 съм правил пак магистрално. В града между 8.5 и 12 в зависимост от сезона, трафика, дестинацията и часовия диапазон... най-често градско се върти около 9-10 това за София и за натоварения часови диапазон
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #13
                          От: Tucson vs Sportage

                          Колега твоя джип е 140 коня нали , четох че има още един 2.0 с 113коня , той е с обикновен маховик и скъпите ремонти ще са няколко идеи по евтини.Въпроса е ,че тези коне според мен ще са малко за това купе.Но като цяло разхода ти е добър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Tucson vs Sportage

                            Outback b12, голяма ли ти е? Дори във форума на субару има няколко май актуални обяви с H6 двигател.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Tucson vs Sportage

                              Колега,честно казано не съм виждал описаните модели да дърпат каравана. Като цяло доскоро карах Тусон с 113 к.с. и върви добре. С 4 човека и багаж по магистралата държи 130, може и повече, но се усеща че не е за него. По планински път също дърпа добре. За проходимостта няма да имаш никакъв проблем. Като цяло не се чупи. Комплект съединител - 250 лв. без труда.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X