Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

    Не сме мерили налягането все още, майстора каза неделя.
    Тогава ще го огледаме по-добре

    Коментар


    • #62
      От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

      Фероза моноинжекцион няма, та ако наистина помпата е по каталог за Фероза...
      Аз наистина бих махнал всички цедки в резервоара и бих пробвал без тях.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #63
        От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

        Ще видиш , че белята ще излезе от дебита /от запушване макар и частично , намален отвор/ или налягане на помпата , но къде ти я прави тапата това ти сам трябва да провериш. Почваш от сонда , духаш първия маркуч след това духаш и тръбата след помпата хранеща мотора. Ако и там няма проблем за мен остава помпата , която може да се окаже , че е за моно инжекция , а там налягането е недостатъчно. Не вярвам да е регулатора , защото , както Спарки писа ,,няма кой знае какво да се скапе,освен да тече.
        П.п Един въпрос. Ферозата оригинално с външна помпа ли е?
        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

        Коментар


        • #64
          От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

          Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
          П.п Един въпрос. Ферозата оригинално с външна помпа ли е?
          Да с външна е.

          Коментар


          • #65
            От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

            Пак повтарям, че Фероза моноинжекция няма. Има карбураторна, която е с механична помпа и мултипойнт инжекцион с 4 инжектора.
            Та, ако са му дали помпа за Фероза по каталог, каквато и да е марка и китайска или не, трябва да отговаря дебита и налягането.
            Помпата е външна, закрепена е от вътрешната част на рамата от страната на гърловината на резервоара.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #66
              От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

              Не съм казвал, че има фероза моноинжекцион. Просто може да са объркали помпата с някоя друга, с по ниско налягане като за моноинжекция...

              По спомени, регулатора на налягането на горивото има вакуум, погледни го дали е здрав и правилно включен. Какъв е варианта от някъде да ти засмуква въздух от новите връзки в горивната система?
              Последно редактирано от Rosen_v; 27-04-18, 22:49.

              Коментар


              • #67
                От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Пак повтарям, че Фероза моноинжекция няма. Има карбураторна, която е с механична помпа и мултипойнт инжекцион с 4 инжектора.
                Та, ако са му дали помпа за Фероза по каталог, каквато и да е марка и китайска или не, трябва да отговаря дебита и налягането.
                Помпата е външна, закрепена е от вътрешната част на рамата от страната на гърловината на резервоара.
                Аз пък писах за помпа моно инжекция , защото мислех , че оригинално Церозата върви с вътрешна и понеже колегата пише , че сложил външна се усъмних , че може би е взел произволна.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #68
                  От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                  Колеги днеска Ферозата беше при майстора. Измери налягането на помпата, прегледа регулатора и вика, че всичко си е наред. Помпата прави достатъчно налягане.
                  Попитах дали цедката е проблема, каза че ако беше проблема в нея нямаше да мога да я карам изобщо.
                  Каза ми че единствено когато го вкарам на компютъра ще разбера от какво е. Попитах тука един друг и вика, че тези старите японски автомобили много трудно се вкарвали на компютъра. Но ще проверя още няколко места.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                    Здравейте, нов съм във форума и ще се радвам, ако може някой да ми помогне.
                    в следтсвие на заварка без да се свалят клемите на акомулатира, колата не искаше са запали на бензин. Започнахме да търсимв повредата и се оказа от зад маркуча, който излиза от резервоара към помпата е пречупен и помпата работи с намален дебит. Свалихме помоата проверихме и се оказа, че помпата е изгоряла. Купихме нова оригинална помпа, но въпреки всичко не иска да подкачи бензин, за да заработи колата на бензин. Ако някой е патил от подобен проблем нека да сподели. И ско някой знае, къде се намира релето за управление на помпата и може ли да е гръмнал компютъра.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                      Здравей колега ! На снимката съм ти оградил релето за помпата, но не забравяй да провериш и бушона за помпата, което се напира в ляво под капака. Трябваше да пише май "fuel pump", не си спомням добре.

                      Ето я и снимката:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_1.png
Прегледи:1
Размер:228.2 КБ
ID:5792287

                      Коментар


                      • #71
                        От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                        Проверихте ли дали идва ток на помпата? Ако има пуснете нова маса,може там да е проблема.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                          Здравейте момци, искам да споделя един мой проблем със запапалване на бензин. До преди месец си палеше на бензин и минаваше на газ по обороти/ обикновенна газова/ , вървеше и на бензин.Постепенно вървежа на бензин се влоши ,запалвам , подавам газ дигне обороти , задържи на 950 за секунди- / нормало на 4 цилиндъра/ и започва да работи все едно на 3 цилиндъра. Подавам газ и продължава така да тропа като дизел.Мерих налягане на помпата -при подаване на контакт дава 3атм и остава на около 2.3 до 2.4 , .Това го засичам защото съм с бутон за стартера.На газ работи перфектно. Нямам загуба на масло и антифриз. Горивния филтър няма и 1000км.Свещи и кабели на 1000 км. Резервоар почистен от боклуци и утайки . Благодаря ако някой ми даде съвет и насока. Спорен ден на всички.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                            Първоначално публикуван от itana Преглед на мнение
                            .Мерих налягане на помпата -при подаване на контакт дава 3атм и остава на около 2.3 до 2.4 , .Това го засичам защото съм с бутон за стартера..
                            Ами запали на бензин и гледай показанията на манометъра - при отваряне на дросела (подаване на газ) налягането се повишава с 0.5ат. Вижте и маркучето за вакуума да е изправно и да не се пълни с бензин от регулатора. Ако всичко е изправно -дюзи за почистване.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                              Здравей, благодаря за съвета.Проверих регулатора и вакуума -всичко е наред, няма мокро.Пролетта смених всички вакуумни маркучета, че имаше съмнителни.Манометъра ще монтирам утре и ще проверя при работещ двигател на бензин и ще постна какво се случва. Лека вечер на всички

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X