Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

    Регулатора в общия случай се скапва така че започва да тече или да държи по-ниско налягане. То в него няма и какво толкова да се скапе - мембрана и пружина са само.

    Аз също ти се чудя защо подяволите работиш отзад-напред? Пурвото нещо дето трябваше да свършиш е да смениш филтъра и да почистиш дюзите на ултразвук, после да мериш налягане и дебит и да установиш дали причината е помпа или регулатор. "Уреда" е най-обикновен манометър за 10 кинта + щуцер за 3-4. За мерене на дебит няма нужда и от уред - стара туба от масло с разграфяване върши повече от добра работа. Нормално дебита е доста над долната граница, така че и грешки са малко вероятни.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

      Така и направих Спарки, първия ден почостихме дюзите на ултразвук, след това търсех в града филрър, но нямаха в наличност, но преди всичко това старата ми помпа спря със сигурност да работи и преди виеше доста, а след това спря въобще да дърпа бензин. Поне смених и помпата.

      Коментар


      • #48
        От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        ...втора употреба
        А колко ще работи вече божа работа
        Поне няма да е китайско менте.

        Коментар


        • #49
          От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

          Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
          А колко ще работи вече божа работа
          Поне няма да е китайско менте.
          При мен пък откровено китайско менте работи безпроблемно вече 4 години ( и пробег 60-70 хил. км.) . Така че верно е божа работа .

          Имам чувството обаче , че нещо ни спестяваш в обяснението на картинката .
          Я кажи като запалиш мотора - как се държи на празен ход ? В мисъл има ли някакво "прехапване" , или работи гладко . Също и при форсиране на място . И да уточня , че говорим за работа на бензин де .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #50
            От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

            На място си работи перфектно, форсирам до края и няма проблеми.

            Коментар


            • #51
              От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

              Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
              На място си работи перфектно, форсирам до края и няма проблеми.
              Имам предвид към днешна дата , а не поста ти от 16-ти този месец .
              Но ако и сега работи така ( перфектно) , тогава е време да откачите ( за 5 мин. работа е ) и да погледнете регулатора на налягането .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #52
                От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                Пак е същото, на място няма никакви проблеми.

                Коментар


                • #53
                  От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                  Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                  Пак е същото, на място няма никакви проблеми.
                  Е тогава както казах - наред е регулатора

                  ... макар че мен ме тормозят тези изминати "5 км. безпроблемно" . На твое място бих проверил и цедката на трабантовия резервоар . Това , че цедката е предназначена за двутактова смес не е достатъчно условие ( то пък като че ли двутактовата смес е гъста , хората тука с преработено масло карат ) . Боклуците в бензина не прощават ....

                  Та мисълта ми е че преди да пристъпиш към регулатори и помпи , първо трябва да се убедиш ,че няма никакво запушване по бензиновата магистрала .И в права и в обратна посока . "Ред за работа" му се вика
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                    Цедката на трабантовия резервоар е с максимален дебит 10л/час и даже в трабанта лесно се задънва и не ги пуска.

                    Помпата на инжекционен двигател тия литри ги прави за няколко минути.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                      При наличие на горивен филтър от вида, който е на ферозата, твърде "дребнозърнеста" цедка ми се чини силно безсмислена. Трябва да не пуска само боклуци, дето са толкова големи че да е възможно да запушат тракта от резервоара до филтъра или да блокират помпата. А това е доста рехава цедка, понеже помпата не е шабърна или нещо такова и трудно нещо би я блокирало.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                        Оригинално на Ферозата има още една цедка - точно на входа на бензиновата помпа. И е доста фина. При мен имаше сходни на тези симптоми следствие на запушването точно на тази цедка. Понякога е възможно тя да остане в маркуча от резервоара към помпата. Провери да не би и при теб да не е нещо подобно.
                        Симптоматиката ти е като на липса или непостоянни във времето дебит или налагане на горивото.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                          Първоначално публикуван от Rosen_v Преглед на мнение
                          Оригинално на Ферозата има още една цедка - точно на входа на бензиновата помпа....
                          Ама нали не съм с оригиналната помпа.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                            Значи сега да пробваме с друга цедка и да я подкарам ?

                            Когато се замисля може наистина да е и от него. Не знам и аз вече

                            Коментар


                            • #59
                              От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Цедката на трабантовия резервоар е с максимален дебит 10л/час и даже в трабанта лесно се задънва и не ги пуска.

                              Помпата на инжекционен двигател тия литри ги прави за няколко минути.
                              Може би и затова когато тръгна да я карам и се иска повече гориво, но не може да мине през цедката ?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                                Цедката за която говоря е едно малко пластмасово конусче, което влиза във входящия щуцер на оригиналната помпа. Много лесно е при вадене на маркуча цедката да остане в самия маркуч. Ако си ползвал старите маркучи е възможно цедката да се намира все още в маркуча и ти да не знаеш за това. Виж оригиналната помпа дали има нещо на входящия щуцер.

                                Сега прегледах отново цялата тема: Проверихте ли дали помпата дава нужното налягане? Ако са се объркали и са ти дали помпа от моноинжекцион ще береш ядове. Огледай горивните пътища под купето за изгнили или премачкани участъци....
                                Последно редактирано от Rosen_v; 27-04-18, 13:58.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X