Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

    Колеги утре мисля да пробвам без МАП сензора ?
    Само трябва да откача буксата или и маркучето което влиза в него ?
    Дали е лошо да карам без него(ако е прецакан за сега все едно карам без него) ?

    Коментар


    • #17
      От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

      Мога и да пробвам с друг МАП сензор от приятел с Фероза, как ли ще е по-добре, да откача моя и да пробвам без него или с друг, но със сигурно работещ ?
      Според мен втория начин е по-добър ?

      Коментар


      • #18
        От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

        Значи резултатът от експериментите са: Когато извадя маркучето, което влиза в МАП сензора нищо не става, а когато го запуша колата угасва.
        Когато извадя буксата, което влиза в него за момент иска да угасва колата, а след това си работи нормално, не съм пробвал да карам с откачена букса.
        Един казва, че това нещо(МАП сензора) е било за оборотите на празен ход ?
        Според мен сензора ми е здрав ?
        Пробвах и с отворена капачка да карам, така е по-зле.
        След всички тези експерименти сложих всичко на местото си и тръгнах да видя кога ще угасва. Още на няколко стотина метра угасна, върнах го на газ, карах 1-2 километра, поспрях за малко(не изключих двигателя) върнах отново на бензин (при един друг майстор) учудващо минах някъде около 5 километра със скорост 80,90-100km/h, до една бензиностанция, реших да завия и да се върна обратно и тъкмо завивам, пак заби и угасна.
        Първоначално ще сменим горивния филтър, ще измерим какво налягане прави помпата, защото според това момче помпата не прави достатъчно налягане и няма дебит, както бяхте казали и вие.

        Коментар


        • #19
          От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

          Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
          ...Първоначално ще сменим горивния филтър....
          ...хем е и лесно От него е трябвало да започнете .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            ...хем е и лесно От него е трябвало да започнете .
            Вика се "олеле ,ох" , некой да е спал в багажното , ма и да е майстор
            Ти си странна личност.Немаш технически проблеми по превозните средства!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #21
              От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

              Колега, май не си прочел поста на Спарки, а той си е направил труда да ти напише и конкретните стойности, които трябва да измериш. Прочети и чека и докладвай!

              Коментар


              • #22
                От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                Да видях го колега, но нямам уред да го измеря сам и не съм много на ясно с тези. За това днеска или утре ще го измерим с един майстор.
                За чека викат че колата е била стара и тез японските коли трудно се качвали на компа. Но каза че познавал един, който ще може да го направи. Ще видим как ще се развият нещата и ще пиша естествено.

                Коментар


                • #23
                  От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                  Ако се знае от каква кола е новата помпа, лесно могат да се намерят характеристиките и и да се сравнят с тези на оригиналната.
                  Диагностиката е един кламер и малко търпение.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                    Когато казах марката на джипа и модела, колко коня и т.н. Ми извадиха помпата и казаха, че тая е била за модела, същата като моята стара помпа, но и тя не беше оригинална.
                    На новата и пише MagnetiMareli някаква китайска марка сигурно.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                      Ако е MagnetiMareli не трябва не трябва да е китай уж ама.............
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                        P.K.R пише май е полско

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                          Щом помпата е предвидена за модела, не вярвам да има разминавания, или поне не в такива граници, че да е от нея.
                          Мап сензора също няма нищо общо според мен.
                          Като се замисля, малкия обем на резервоара е виновен.
                          Преселихте ли тавичката, от която гребе сондата?
                          Или отдушника не е достатъчен и с времето се създава вакуум, който не дава на помпата да гребе колкото трябва.
                          Нямам друга логика аз.
                          Сменихте ли бензиновия филтър?
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                            Аз също писах по горе , че дебита е малък поради вакуум , филтър или намален горивен отвор някъде , друго не ми минава през акъла.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                              Не е заради обема на резервоара, на една Фероза също направихме такъв и си върви нормално, но е карано винаги на бензин (няма ГУ), аз отдавна не съм карал редовно на бензин и заради това може би сега ми се появяват проблемите.
                              МАП сензора го изключих като вариант.
                              Отдушника е добре направен, не вярвам да е и от него.
                              Бензиновият филтър я купих днеска и тези дни ще я сменим.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моля помогнете ! Ферозата не върви на бензин

                                Смени филтъра и сложи една добавка за бензинови инжектори.
                                По рейката трябва да има датчик за налягането на бензина.
                                Почисти му куплунгите.
                                Както и всички останали, профилактично.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X