Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

    Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
    Не ме разбирайте погрешно, търся алтернатива на Гранд Чероки (дизелово, щото бензините са 4 които се продават от 1999г , или първите произведени от WJ модела) - нещо достойно като него :
    1. Фул Тайм 4х4
    2. Автоматик
    3. Глезотии - климатроник ( не работещи клапи), подгревни седалки, кожен салон ( особено. Overland ) и други, които не познавам
    4. Сравнителен нисък разход на гориво - 10 на 100км дизела , 20 газ на 100км смесен разход - ( говоря пенсионерката на 5'та с 2000 оборота е 95-100км в час( не съм се и возил, но в тубата има много клипове).
    И така.....
    Като сложим и преспите от първия пост значи си за МЛ270 W163.
    Казват от последните са най читави значи след 2004 до 2005.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #32
      От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

      Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
      Не ме разбирайте погрешно, търся алтернатива на Гранд Чероки (дизелово...
      Дръж се далече от дизеловите. Тези симптоми:


      Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
      И аз бях литнал по Г.Чероки - Оверланд и ходих на 5 - 6 обяви с регистраций за да покарам и да направя сравнение.

      Всяка една от тях имаше нещо за отстраняване от описаните им проблеми по форумите .На една и скачаше предния мост като на УАЗ , на друга не и включваше на паркинг лоста на автоматика нещо с соленоидите на АСК то, на трета таблото и цветомузика ама си вървяла , на един познат му отказва мозъка на автоматика няколко пъти като последния път се прибра от Букурещ на втора скорост посред зима с две деца и гневна булка.А гледах коли 2005 - 2007.
      ... напълно отговарят на дизеловите "Гран Черокита" със, забележи , мерцедесов двигател и мерцедесов автоматик.

      Виж, за това, че:

      Пазара на употребявани автомобили е като безпристрастен съдия...
      ...не мога да се съглася. В България се робува на марки и на неверни аксиоми от типа:

      "Колите са три вида: 1. Мерцедес, 2. БМВ и 3. останалите, ама те не са коли"
      "Само немско и японско!"
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

        Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
        Не ме разбирайте погрешно, търся алтернатива на Гранд Чероки (дизелово, щото бензините са 4 които се продават от 1999г , или първите произведени от WJ модела) - нещо достойно като него :
        1. Фул Тайм 4х4
        2. Автоматик
        3. Глезотии - климатроник ( не работещи клапи), подгревни седалки, кожен салон ( особено. Overland ) и други, които не познавам
        4. Сравнителен нисък разход на гориво - 10 на 100км дизела , 20 газ на 100км смесен разход - ( говоря пенсионерката на 5'та с 2000 оборота е 95-100км в час( не съм се и возил, но в тубата има много клипове).
        И така.....
        Нали ти писахме по-горе - Субару Форестър след 2003. Има всички глезотии от по-горе. Просвет горе-долу колкото на Гранд-а. За 1 седмица сняг и градско всеки ден е идеална. Кара се и се поддържа като лека кола (каквато си е)... Носи газифициране. Гори около 15 газ макс. От това по-универсално за твоите условия здраве му кажи...

        Коментар


        • #34
          От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

          Първоначално публикуван от Dobs Преглед на мнение
          Нали ти писахме по-горе - Субару Форестър след 2003. Има всички глезотии от по-горе. Просвет горе-долу колкото на Гранд-а. За 1 седмица сняг и градско всеки ден е идеална. Кара се и се поддържа като лека кола (каквато си е)... Носи газифициране. Гори около 15 газ макс. От това по-универсално за твоите условия здраве му кажи...
          Става Да.
          обаче в карса по зададеното излизат 5 в цяло БГ всите нововнос
          а примерно МЛ излизат 39 броя половината не са нововнос.
          И едни бутилки слагаш в Субаруто и то ставa една....

          освен това при Субаруто си на горната граница на бюджета и с една регистрация данък манък и минаваш 8-ка.
          МЛ тръгва от 5к нагоре.
          Много по добре е да не купуваш най евтиното от модела.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #35
            От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

            Колега, и аз като Николай Колев имам ТЛК 95, 3,4I и Хонда, но ЦРВ (2003г). Шофьор съм от 82г., с много навъртяни километри с различни автомобили и на всякакви терени, смятам, че а-лите, които караме в семейството сега са оптимален вариант за нуждите ни. Аз си карам Тойотата основно като ходя за риба, а Хондата я използваме за всичко друго целогодишно. Зимата никога не е имала проблем, независимо от състоянието на пътищата, в града или на дълъг път. А отгоре на всичко е автоматик! Хондата е на газ и няма ядове. Само на всеки 40000км. се прави реглаж на клапаните. Иначе колегата Колев го е казал много точно -"скучни автомобили", които няма да те предадат и си заслужават. Ако решиш да скочиш на Хондата, гледай внимателно за ръжда. Други сериозни ядове тези коли по мои наблюдения нямат.

            Коментар


            • #36
              От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

              Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
              Затова питам тук в този форум , а не в Бг мама.....
              Нядавам се да има повече мнения като на колегата Николай Колев с които да добия представа на каква марка да заложа.
              Също така знам, че всеки си хвали стоката или по точно има по-обстоен поглед върху това което кара/поддържа.
              Не ме разбирайте погрешно , но всеки пуснал тема в този раздел , знам че има причина за това.
              Както виждате има много объркани хора, включая и аз , на които трябва да им се посочи правият път.
              Ако не стане - поне ще има теми за реване до небесата с избор на неизвестен джип.
              Аз съм от хората, които първо се интересуват , четат , питат за модела и чак тогава скачат в торбата....
              Просто бюджета определя избора ,но какъв да е той?
              Колега, имал съм WJ 4.7 и не ти го препоръчвам, но съм писал защо и други хора са дали информация, така че няма смисъл да се дъвче. А що се отнася за това, че ще се кара от жена смятам, че ще е още по неудачен като избор.

              Но все пак какво бих ти предложил на база личен опит:
              1. Да е бензин
              2. Да е full-time
              3. Да гледаш внимателно какво купуваш

              Може би бих гледал за RAV4 или МЛ - бензин! - не притежавам нито един от тези

              Коментар


              • #37
                От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                Колега, имал съм WJ 4.7 и не ти го препоръчвам, но съм писал защо и други хора са дали информация, така че няма смисъл да се дъвче. А що се отнася за това, че ще се кара от жена смятам, че ще е още по неудачен като избор.

                Но все пак какво бих ти предложил на база личен опит:
                1. Да е бензин
                2. Да е full-time
                3. Да гледаш внимателно какво купуваш

                Може би бих гледал за RAV4 или МЛ - бензин! - не притежавам нито един от тези
                Напълно съм съгласен с всичко,което си написал.
                И аз искам да е бензин, фул Тайм но последната точка от списъка незнам каква да е. Чел съм ти мненията за WJ , който си притежавал -запизнат съм задочно с твоето мнение за него.
                Остават в списъка
                Хонда ЦРВ
                Тойота РАВ 4
                Киа Соренто
                И трите са бензинови , като фаворит му е Хондата ( ефтина подръжка, парт Тайм скучна и без глезотии).

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                  Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                  Напълно съм съгласен с всичко,което си написал.
                  И аз искам да е бензин, фул Тайм но последната точка от списъка незнам каква да е. Чел съм ти мненията за WJ , който си притежавал -запизнат съм задочно с твоето мнение за него.
                  Остават в списъка
                  Хонда ЦРВ
                  Тойота РАВ 4
                  Киа Соренто
                  И трите са бензинови , като фаворит му е Хондата ( ефтина подръжка, парт Тайм скучна и без глезотии).
                  Тъй като се заглеждам по подобни коли в подобен ценови диапазон - добави и Митсубиши Оутлендър. Мисля, че пълноценен джип не ти трябва и паркетник ще ти върши идеална работа.
                  Хондата е добра и заради това цените и са толкова високи, аз се заглеждам 2 генерация, 2.0 150к.с., като единствено ми се иска малко по-мощен двигател. Он-деманд задвижването си е абсолютно адекватно и го предпочитам пред фул-тайм заради по-малко загуби и от там малко по-добра динамика и по-добър разход.
                  Рав 4 също е добър, не ми харесва това, че е малко по-нисък клас като изпълнение, по-шумен, с по-кофти материали, двънчащи като на бус врати при затваряне, но иначе е може би най-здрав и евтин за поддръжка в тоя клас.
                  Сорентото си е пълноценен джип с рама, здрави мостове и бавни и има съответните + и - сравнен с паркетниците.
                  Оутлендъра е фул-тайм, хубавото е, че има 2 по-мощни двигателя - 2,4 и 2,0 турбо и това ме привлича към него.
                  Хвалят доста и Хюндай Санта фе и Тукстон/Спортидж 2, но мен не ми допадат толкова колкото по-горе изброените.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                    Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                    Напълно съм съгласен с всичко,което си написал.
                    И аз искам да е бензин, фул Тайм но последната точка от списъка незнам каква да е. Чел съм ти мненията за WJ , който си притежавал -запизнат съм задочно с твоето мнение за него.
                    Остават в списъка
                    Хонда ЦРВ
                    Тойота РАВ 4
                    Киа Соренто
                    И трите са бензинови , като фаворит му е Хондата ( ефтина подръжка, парт Тайм скучна и без глезотии).
                    Ама защо пак се променят критериите?

                    нали се искаше кожен салон и отопляеми седалки?
                    ЦРВ има само едно в Белене по тези изисквания.
                    РАВ-4 нито едно.
                    Остава киа Соренто с 19 оферти.
                    нещо ми се струва че приоритетите не са ясни

                    Сорентото само дето обаче не е фултайм , има дори и парттайм.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                      Всеки търси евтиният вариант в своя избор - така и аз.
                      Всички знаем, че ако се избере бензиновият модел спрямо дизела в една марка разхода на газ ще е по евтин на разхода на дизел . Дизела рядко се чупи, но направи ли го ремонтът е скъп. По тези всеизвестни причини ми се иска изборът ми на джип да е бензинов.
                      Иска ми се , все пак за парите си които за мен не са малко и съм ги гладувал и ограничавал доста време въпросният джип да предлага и глезотии : кожа , подгревни седалки , климатроник с добре измислена система 4х4? И като започнеш да го търсиш из сайтовете поне аз не мога да си избера. Времето минава , няма нови обяви , гледаш само старите и си викаш : Такова животно нема? И е нормално да започнеш да си променяш критериите - в Хондата ги няма глезотиите ( за сметка на здравина и евтина поддръжка), РАВ не ми харесва - стои много ниска , няма го чувството че си се качил на нещо високо. Субаро Форестър за мен е кола с 4х4 - също го няма чувството че караш джип поне 1800 кг.
                      Има една приказка : Ако ще е гарга да е рошава!
                      Ако ще е джип ,според мен изборът Би трябвало да е WJ Grand Cherokee поне 2000кг, с гуми по 200 лева , с големият двигател и големият разход - или всичко да ти е скъпо - все пак караш джип?
                      Въпросът ми е - има ли вариант да караш/поддържаш такъв джип и да ти е малко по-евтин , спрямо друга марка джип?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                        Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                        Всеки търси евтиният вариант в своя избор - така и аз... Ако ще е гарга да е рошава!Въпросът ми е - има ли вариант да караш/поддържаш такъв джип и да ти е малко по-евтин , спрямо друга марка джип? ...
                        Има една такава марка, доста пренебрегвана, която ще ти даде всичко с изключение на големия бензинов мотор. Не, че не съществува в природата, но по нашите ширини се среща по-рядко и от бялата лястовица. Та накратко, марката е Ssang Yong. Oсобено Рекстън със сигурност изпълнява всичките ти изисквания за килограми и глезотийки.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                          Тъкмо щях да му предложа да разгледа и за Рекстън.
                          Когато търсих джип не за основна кола разбира се, исках да е мощен, тежък и голям в смисъл да влачи багаж ( палатки, колелета, генератори и тн къмпинг такъми)
                          Взех Рекстън вариант 2.7 дизел с автоматична кутия с TOD раздатка.
                          Колата има доволно глезотии, също така метална рама, цял заден мост ( ако се избере първата генерация) двигателят има предостатъчно тяга за да влачи тежкото купе, без да се замисля. Разхода е повече от приемлив за това задвижване и тегло Около 12/100 смесено ( не съм засичал прецизно)
                          Частите по окачването са смешни пари, обслужването също не е скъпо.
                          Разбира се има си и неговите си проблеми. В повечето случай ( както и в моят) дюзите минаха на рециклиране. След това само нафта и каране.
                          Колата е сравнително проходима в стоков вариант, дори бих казал че си върви и в средно тежки терени. Аз го завирам на всякъде и не ме е оставял. Но тук се търси проходимост по асфалт в сняг, а той е идеален заради голямото тегло и стоковият клиренс, който е около 22+ см.
                          С едни по-големи гуми, може да се постигне и повече.
                          Успех в търсенето.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                            Все си мисля че темата не е особено полезна- на практика.
                            За 8000 лв какъв джип?! Ще си купи курник, а не джип, това е истината.Че и да избира?!Конкретни марки, модели ,години, състояние?!
                            Абсурд. Накрая ще се случи това което се случва на 99%.
                            Ще си вземе не КАКВОТО ИСКА И ТЪРСИ а каквото ИМА В НАЛИЧНОСТ...това е истината.
                            За 8 бона..толкоз.
                            Не съм черноглед, просто съм реалист.Кой ще е тоз собственик, дето ще си продаде работещ изправен джип за 10 000??? Ще го продаде, когато е накрай на ресурса, когато се очаква голям дефект или скрит проблем.
                            Какво да се лъжем?!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                              Първоначално публикуван от purkinie Преглед на мнение
                              Всеки търси евтиният вариант в своя избор - така и аз.
                              Всички знаем, че ако се избере бензиновият модел спрямо дизела в една марка разхода на газ ще е по евтин на разхода на дизел . Дизела рядко се чупи, но направи ли го ремонтът е скъп. По тези всеизвестни причини ми се иска изборът ми на джип да е бензинов.
                              Иска ми се , все пак за парите си които за мен не са малко и съм ги гладувал и ограничавал доста време въпросният джип да предлага и глезотии : кожа , подгревни седалки , климатроник с добре измислена система 4х4? И като започнеш да го търсиш из сайтовете поне аз не мога да си избера. Времето минава , няма нови обяви , гледаш само старите и си викаш : Такова животно нема? И е нормално да започнеш да си променяш критериите - в Хондата ги няма глезотиите ( за сметка на здравина и евтина поддръжка), РАВ не ми харесва - стои много ниска , няма го чувството че си се качил на нещо високо. Субаро Форестър за мен е кола с 4х4 - също го няма чувството че караш джип поне 1800 кг.
                              Има една приказка : Ако ще е гарга да е рошава!
                              Ако ще е джип ,според мен изборът Би трябвало да е WJ Grand Cherokee поне 2000кг, с гуми по 200 лева , с големият двигател и големият разход - или всичко да ти е скъпо - все пак караш джип?
                              Въпросът ми е - има ли вариант да караш/поддържаш такъв джип и да ти е малко по-евтин , спрямо друга марка джип?
                              Пак пренебрегвате очеизвадното:
                              МЛ320 - 26 оферти с кожен салон и подгрев.
                              По фултайм и с по бавни скорости от него няма да намерите.
                              Цена почва от 5к

                              Ректума няма нито един бензинов....
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на джип за ЖЕНА с бюджет 8000 лева

                                Да купиш 2 тона старо желязо и да искаш да ти е евтинко при положение, че върви на дизел... Моят съвет по отношение на мотора е задължително бензин + ГИ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X