Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

    Здравейте, колеги,

    Имам няколко въпроса относно моята моторетка Suzuki DL 650 V-strom 2004. Моторът пали веднага и работи равно, развива до о/о 160км/ч без проблем. Притесненията обаче са ми, че духа много от капачката за маслото.

    1. За 6000км. долях 1л. масло. Маслото е Castrol 10W40. Препоръчват ми да го сменя с Motul 5100 20W50. Добре ли е това?

    2. Замерих компресията на 2-та цилиндъра, тя е еднаква, но ми се струва много ниска – 7кг/квсм (100psi). Колко е нормалната за този двигател?

    3. Замерих и клапаните:
    Заден цилиндър In: L-0,17mm, R-0,13; нормалното е от 0,10mm до 0,20mm
    Заден цилиндър Ex: L-0,23mm, R-0,23mm; нормалното е от 0,20mm до 0,30mm
    Преден цилиндър In: L-0,17mm, R-0,17mm;
    Преден цилиндър Ex: L-019mm, R-0,19mm, само това е извън границата.
    Смятам да уеднаквя луфтувете в червено с другите. Правилно ли е това?

    Как мога да проверя за проблеми с бутала и сегменти?

  • #2
    От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

    Едноцилиндров и двуцилиндров двигател си духат приз отдушника или ако отвиеш капачката , така е , защото на всеки половин оборот се променя обема в двигателния блок.
    За 6000 км. един литър не е кой знае какво , аз не бих го сменил с 20W50 , а по-скоро с 10W50. Компресията как я мериш , при отворени дросели ли ?
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

      Благодаря ти за отговора. Това 10W50 всъщност, сравнено с 20W50 e по-рядко в минималните температури, нали.

      А, за компресията и другаде прочетох, че трябва да се мери на отворен дросел, но вече я бях измерил. Не знаех. Утре пак ще замеря, правилно.


      Коментар


      • #4
        От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

        На маслото ако искаш да ти падне разхода сложи пълна синтетика 10W40 или 10W50. Аз 20W50 не бих сложил, особено мотул , лоши спомени имам! Не вервай на приказки - "моя не го пипа маслото"! Още няма измислен ДВГ дето не харчи масло! Това са вечните спорове и лакърдии, че видиш ли моя не го пипа маслото, и задължително харчи бензин поне литър по малко от твоя! Има даже производители на коли дето имат доблестта да си посочват допустим разход на масло, но за повечето това е тема табу!
        Относно компресията, след като мотора пали и върви нормално, защо изобщо се занимаваш да я мериш само да те боли главата! Има една приказка - "На здрава глава лек не слагай!"
        Клапаните е хубаво да се регулират в нормите!
        Човек като си вкара някой път някои филми в главата, та може чак да си намрази мотора за нищо!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

          20W50 е предимно за двигатели с въздушно-маслено охлаждане , не е подходящо за твоя мотор , 10W50 е по "тънко" , но от Мотула много се оплакват. Компресията като я измериш с отворени дросели ще е с различни показатели.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

            М'чи аз от поне 4 "смени" карам с Мотул 20W50 и нямам проблеми.Хонда Магна 750 на 90 хил км.

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

              То не е казано, че задължително трябва да има проблем и , че всеки трябва да има проблем с Мотул и този вискозитет. А и не е никакъв проблем да пробва за да види как ще е, освен това вече става и топло.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                На маслото ако искаш да ти падне разхода сложи пълна синтетика 10W40 или 10W50. Аз 20W50 не бих сложил, особено мотул , лоши спомени имам! Не вервай на приказки - "моя не го пипа маслото"! Още няма измислен ДВГ дето не харчи масло! Това са вечните спорове и лакърдии, че видиш ли моя не го пипа маслото, и задължително харчи бензин поне литър по малко от твоя! Има даже производители на коли дето имат доблестта да си посочват допустим разход на масло, но за повечето това е тема табу!
                Относно компресията, след като мотора пали и върви нормално, защо изобщо се занимаваш да я мериш само да те боли главата! Има една приказка - "На здрава глава лек не слагай!"
                Клапаните е хубаво да се регулират в нормите!
                Човек като си вкара някой път някои филми в главата, та може чак да си намрази мотора за нищо!
                Прав си. Просто реших да погледна клапаните щото по книга им беше дошло времето. Замерих и компресията, но както се оказа неправилно. Замерих пак, вече с отворен дросел. Доволен съм, компресията е 12кг/квсм. За маслото ме притесни това, че преди да го сменя 10.000 км не долях и капка. Ама явно предишния собственик е налял по гъсто.


                Коментар


                • #9
                  От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

                  Първоначално публикуван от vraykov Преглед на мнение
                  Прав си. Просто реших да погледна клапаните щото по книга им беше дошло времето. Замерих и компресията, но както се оказа неправилно. Замерих пак, вече с отворен дросел. Доволен съм, компресията е 12кг/квсм. За маслото ме притесни това, че преди да го сменя 10.000 км не долях и капка. Ама явно предишния собственик е налял по гъсто.
                  Не по гъсто, по качествено масло е било! Затова препоръчвам пълна синтетика! Аз послушах човек от форума по въпроса и след като преминах от 15W50 полусинтетика на 10W40 синтетика, разхода ми падна от литър за 3000км. на литър за 5000км.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

                    Здравейте! Виждам,че тази тема е дъвкана, но от скоро съм собственик на В-стром 650 АБС 2013. Мотора върви добре и вдига 185км без проблем. Реших да сменя маслото и забелязах, че на прозореца за нивото на маслото има нещо бяло, след като отворих капачката за доливане видях, че и там има такава бяла слуз. Старото масло беше доста черно но нищо нередно като да е смесвали с охладителната течност. Смених маслото и на отворена капачка запалих мотора и забелязах, че от там духа много! Това не е ли подкартерно налягане, което се получава при спукана глава, гарнитура или сигменти. Мотора има гаранция и сега не знам какво да правя. Не го карам от седмица, защото това духане от капачката за маслото ме притеснява. Моля ви за разбиране, съвети и информация!
                    Благодаря предварително!

                    Коментар


                    • #11
                      Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

                      Първоначално публикуван от Дан Колов Преглед на мнение
                      Здравейте! Виждам,че тази тема е дъвкана, но от скоро съм собственик на В-стром 650 АБС 2013. Мотора върви добре и вдига 185км без проблем. Реших да сменя маслото и забелязах, че на прозореца за нивото на маслото има нещо бяло, след като отворих капачката за доливане видях, че и там има такава бяла слуз. Старото масло беше доста черно но нищо нередно като да е смесвали с охладителната течност. Смених маслото и на отворена капачка запалих мотора и забелязах, че от там духа много! Това не е ли подкартерно налягане, което се получава при спукана глава, гарнитура или сигменти. Мотора има гаранция и сега не знам какво да правя. Не го карам от седмица, защото това духане от капачката за маслото ме притеснява. Моля ви за разбиране, съвети и информация!
                      Благодаря предварително!
                      Моя също много духа, но нямам други проблеми. Смених маслото с 10W50, сега за 5000км не съм долял хич, но при студено време, сутрин, явно идва твърде гъсто, паднаха оборотите, та трябваше да ги вдигна на 1300-1400. Това с бялото в маслото ти препоръчвам да направиш промивка, да смениш маслото и да видиш дали пак ще се получи. Губи ли ти вода? Може да не е чак спукан блок, може гарнитура да излезне.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Suzuki Vstrom DL650 гори масло.

                        Промих двигателя и смених маслото и филтъра. Но пак се появява малко бяло, до колкото разбрах, това е конденз, който се получава при студено и влажно време при кратко шофиране. А това, че духа било нормално при едно и двуцилиндрови двигатели. Аз мисля, че съединителят е от дясно и за това духа. Аз карам с масло 10w40. Нормално е да се долее някой друг грам масло.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X