Страница 20 от 20 ПървиПърви ... 10 16 17 18 19 20
Резултати 381 до 391 от 391

Тема: Сирия и наоколо

Място
    Копривщица
    Публикации
    13,970
    Точки (при гласуване)
    42

По подразбиране От: Сирия и наоколо

Бе много се набляга тук на демокрация. А каква е корелацията между демокрация и воюване? Нещо някак едното противоречи на другото, или пък взаимно се обуславят?
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Публикации
    1,807
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Бе много се набляга тук на демокрация. А каква е корелацията между демокрация и воюване? Нещо някак едното противоречи на другото, или пък взаимно се обуславят?
    Не знам какви корелации ВИ се привиждат,но поне следвате определената "линия" в изказа.
    А за въвеждането на "демократични" отношения със сопата има достатъчно история. Даже 45г. сърбахме от "демократичното" канче на соца под конрола на СССР. Тъкмо облизахме едни рани и ни привнасят "Атлантически модел"(англосаксонски) и пак каквото каже "диригента".
    От всички държави на земята само в двайсетина не е играла тяхната сопа и само там са останали "без демокрация"!!!
    А ,че в "процеса" само след Втората са избити над 5 000 000 ,няма да издребняваме-"проспиритета и демокрацията" искат жертви.
    А дрънкането на оръжие по цялата планета е "само" за защита на положителни промени и устойчивия световен ред.................
    (трудно свързвам агресията с равенството и свободата като изконни съставки за демокрацията,но вероятно има и други тълкувания- -резултат от "предопределености")

Място
    Копривщица
    Публикации
    13,970
    Точки (при гласуване)
    42

Честно, не разбрах много-много от тази кофа букви. В предното си мнение се учудвах, каква е връзката между воюването и демокрацията, след горното, това изобщо не ми е по-ясно. Държави всякакви и всички воюват, според капацитета си успешно, според капацитета си интензивно и т. н. В тази връзка неясноти няма и не е нужно "амнайс" пъти да се препотвърждава, че най-мощната държава воюва съответно на потенциала си.

ПП
    И няма англосаксонски-атлантически модел, това е понятие, елемент от пропаганда, имаща съвсем определен източник. Става въпрос за еврогенеричната, християнска парадигма на цивилизацията и обществото, имаща началото си и следваща традиция и принципи от Рим и респективно древна Елада
    Последно редактиран от davc ; 06-06-18 в 10:32
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

Публикации
    1,807
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на davc Преглед на публикациите
    Честно, не разбрах много-много от тази кофа букви.
    Отдалечихме се от темата.
    "Кофата" може да се разбърка,тълкува,критикува, да се извади друг доказателствен аргумент и т.н..
    Спирам защото жлъчта става много....................
    А темата за Сирия има още "хляб".

Място
    София
    Публикации
    4,635
    Точки (при гласуване)
    23

Мернаха ми се съобщения че САЩ и Турция са се разбрали за Манбидж, и кюрдите ще се изтеглят съвсем скоро.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    София
    Публикации
    22,616
    Точки (при гласуване)
    81

Май все пак Тръмп и Путин са направили някакви договорки при срещата си в Хелзинки. Според израелски източници било постигнато съгласие (с участието на Израел) бунтовниците да бъдат разкарани от зоните около границите на юг и югозапад и контролът да се поеме от правителствени сили под руски надзор.
    Събитията на терен като да потвърждават това. Правителствените сили получиха контрол над Кунейтра без особена съпротива, въпреки предишните прогнози, че там работата може да се закучи, ако Израел започне да помага на бунтовниците с нанасяне на удари по сирийската армия.
    На юг на сирийците им остава да очистят едно ъгълче, в което има бойци на ИД.

Място
    София
    Публикации
    22,616
    Точки (при гласуване)
    81

Тези дни беше съобщено, че Израел е помогнал на англо-саксонците да изведат част от агентурата си от Сирия. Ама май се оказва, че друга част от т.нар. "Бели каски" не са успели да се класират за евакуацията. Подобно упражнение може и да не може да се повтори след като веднъж вече беше бит барабанът ...

Място
    София
    Публикации
    4,635
    Точки (при гласуване)
    23

Тва съм го пропуснал. И ся кой ще рапортува бъдещите химически атаки на кръволока Асад?
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    София
    Публикации
    22,616
    Точки (при гласуване)
    81

Преди няколко дни сирийците били рекли на Израел, че според споразумение от 1974 техните ВВС били имали право да летят над Голанските възвишения. Вчера Израел им отговори. Свали сирийски Су-22, навлязъл на 2 км над Голан, вероятно за да атакува идил-ците, намиращи се до границата в този район ...

След Кунейтра и ИДИЛ-ците покрай Голан, май ще дойде ред на Идлиб. През Босфора е преминал руски ро-ро кораб, натоварен основно с боеприпаси за сирийската армия ...
    Последно редактиран от Чавдар (V93) ; 25-07-18 в 07:16

Място
    София
    Публикации
    22,616
    Точки (при гласуване)
    81

Май имаме първи случай, в който Израел нанася удар по ИД. Идил-ците изстреляли 2 ракети "Град" срещу Израел, с надеждата това да мине по сметка на сирийската армия и да провокира съответна реакция на Израел. Е, ответна реакция е била предизвикана, само че не им е вързало. Израелците са засекли откъде са дошли ракетите и са нанесли удари по силите на ИД.

Място
    София
    Публикации
    4,635
    Точки (при гласуване)
    23

Няма пряка връзка със Сирия....

Руски ТВ екип е бил разстрелян в Централно Африканската Република. Злите езици говорят, че екипа е разследва наличието на любимия композитор на Алойзевич в ЦАР и околностите.

Страница 20 от 20 ПървиПърви ... 10 16 17 18 19 20

Сходни теми

1. Калифорния и наоколо - САЩ 2015
    От txl във форум Америка (Северна и Южна)
    Отговори: 41
    Последно мнение: 09-02-16, 21:26
  2. Има ли АТВ-та в Слънчев Бряг и наоколо?
    От canulm във форум Организиране на пътешествия и разходки с ATV
    Отговори: 3
    Последно мнение: 24-03-11, 18:43
  3. Ремонт на UPS наоколо?
    От Пенчо във форум Електротехника и електроника, възли и агрегати
    Отговори: 15
    Последно мнение: 24-09-10, 17:57
  4. Частна квартира в Крапец или наоколо
    От emanuilis във форум Пътешествия и разходки. Пътеписи
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-05-10, 21:21

Правила за публикация